Přejít na obsah

Cuvacia kamera


Doporučené příspěvky

Servus

Nakolko som tu na OII hladal a nic tu nenasiel, zalozim nove tema co sa tyka instalacie a prevadzky cuvacej kamery. Mate s tym uz niekto skusenosti. Ja som si zaobstaral cuvaciu kameru, no so zapojenim bol trocha problem, lebo som to robil prvy krat ale nakoniec som nato prisiel. Len obraz mi trocha skace, viete niekdo preco? Moze to byt tym, ze cinch kabel je niekde pri napatovom kably?

Odkaz ke komentáři

Jopoz,

mohl bys sem napsat o jakou diodu jde a kapacitu kondenzátoru a jak jsi to poskládal dohromady(domnívám se, že z plusu žárovky dát diodu a kondenzátor proti zemi). Já když jsem si zapojoval kameru k neorigo rádiu, tak jsem ji nejprve napájel ze žárovky zpátečky, ale to byl obraz strašně zarušenej, nyní napájím od konektoru autoradia a obraz je v pořádku. Napětí od žárovky zpátečky používám pouze pro přepnutí rádia na kameru a je fakt, že obraz občas (ne pokaždé) ma nějakou vteřinku vypadává.

díky pionyr

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ono to aj po napojeni toho stabilizatoru medzi kameru a zpatecku neni 100%, stale nieje cisty obraz a sem tam to vypadne, na spatecke nieje stabilne napatie a kondenzator sa nestiha nabijat. Preto som zrusil napajanie zo spiatocky a natiahol som stavu z 12V zasuvky co mam v kufri a obraz cisty a hlavne nevypadava. A nakreslim schemu toho stabilizatoru, ak niekto bude potrebovat. Takze suciastky som pouzil, tie co som mal doma.

 

Suciastky:

Usmernovacia dioda 1N400 9A

Kondenzator som dal zo zaciatku 400mikF ale boli tri pase cez obrazovku tak som dal 2200mikF 25V

 

Kazdy si tam moze dat co chce ja som pouzil to co som mal doma :)

post-3914-0-07409600-1333199445_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Caute,

chcem sa opytat ohladom parkovacej kamery do auta. Na Octaviu II FL (MR2011) vsade nachadzam viac druhov, a to CMD/CCD a SOC.

 

Priklad: CMD, CCD a SOC

A potom TATO z autoomegy...prave odtialto chcem brat :rolleyes:

Vobec neviem, ktoru vybrat a ako sa od seba lisia (samozrejme, podstatny rozdiel vidim iba na obrazku).

 

Diky.

 

P.S: bude to napojene na DNX5210BT, cize hlavne preto NTSC.

Odkaz ke komentáři

@Kyselinka: Na tvojom mieste by som nedaval zarobit nasim slovenskym NENAZRATYM podnikatelom. Nech sa uz spamataju,ake ceny davaju na tovar. Oni este dostavaju mnozstevne zlavy ,cize ich ta kamera vyjde na 9 eur a u nas to predavaju za 69 eur :wallbash:.

Objednaj si to cez ebay, pripadne opytaj niekoho ,kto ebay ma ,aby ti objednal takuto kameru . Ja som ju kupoval za 13 Eur. Teraz idu po 14 Eur - ale zalezi,kde najdes lepsiu ponuku. A je na to rok zaruka :palec: a je komplet nova.

 

Ebay Kamera

Odkaz ke komentáři

pokial viem,tak ja mam CCD pre normu NTSC,tiez namiesto jedneho svetla v SPZ. Po pravde,neviem,ake tam su rozdiely medzi tymi typmi sosoviek tych kamier. Skus pogooglit :palec:

 

Co sa tyka ebay, ked si zrobis konto, tak musis cakat na postu od ebay s aktivacnym heslom :) ,co trva dva tyzdne,je to zadara,ale zdrzi to - je tam aj nejaka druha moznost sa mi zda,ale to uz nepamatam (robil som si ucet pred 3 rokmi :lool:)a neviem,ci to nebolo nieco s cislami na kreditke a ja tieto udaje len tak niekam zadavat nemienim ,tak som si pockal :)

Ano ,najlepsie je ak mas aj paypal, zaplatis to tak hned. (Z ebay som uz objednaval hocico a zatial musim poklopat ,ale vsetko bezproblemove)

 

Dalsia moznost je "deal extreme" - www.dx.com , tam nemusis mat ani ucet,alebo sa da zrobit do 2 minut a staci mat paypal. - ale tam som tie cuvacie kamery nevidel,len nejake nepresne,co treba zabudovavat do naraznika,atd,

Odkaz ke komentáři

tak u mna prislo vsetko vzdy doteraz v poriadku. A Do tejto ceny ti to ani nezadrzia na colnici. Az od sumy 22 dolarov(alebo kolko to je teraz presne (zeby 40 dolarov ?)) - potom ti pride papier,ze mas balik na colnici, tam musis prist s vytlacenym papierom z paypalu,kolko si za to platil (hajzli colnicki) ,zaplatis clo a daju ti to.

Odkaz ke komentáři

Funguje to trochu jinak, nad 22euro DPH a nad 150euro Clo. Nikam chodit nemusíš, vše vyřídíš elektronicky s Českou poštou a vyměřenou cenu + cca 180Kč poplatek za vyřízení zaplatíš dobírkou. Zrovna nedávno mi zastavili onboard kamerku za 50 dolarů.

 

Omlouvám se, už jsem tu tak zvyklý, že si ani neuvědomuji CZ a SK, toto samozřejmě platí u nás v ČR.

Upraveno uživatelem Stanson
Odkaz ke komentáři

 Už to někdo zapojoval tu kameru?? zajímá mě jedna věc. Mám klona columba mám to samozřejmě přes komunikace přes Can (MF volant, Maxik atd.) A při zařazení a náseldném vyřezení (musí být apson 5 vteřin) tak mě zhasne obrazovka a pak zas naskočí podle mě příjem na parkovací kameru, mám ji v menu zaplou. Tak by mě zajímalo, jestli se kamera aktivuje automaticky po zařazení zpátečky a nebo se musí nějak spouštět, protože vím, že musí být napájená pevně aby neskákal obraz, tak se ptám z tohoto důvodu, jestli je tam ještě nějaký spouštěcí drát nebo tak. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

:palec: Jsem uplne rad ze mam tu kameru je to pecka!!Fakt! :palec: To radio tu funkce ma jen zapojis do toho cinche video OUT myslim a normalne zaradic zpatecku a prepne se ti obraz na radiu akotad si tam dej ten rezistor nebo odpor na tu kameru jak to napojis na ty zpateckove svetla jinak ti budou pres display jak nastartujes litat pruhy bude ti to rusit nejake frekvence :pivo::palec:

Zapojoval mi to Vaša zato mu děkuji takže se klidne zeptej jeho určitě ti poradí ale asi to zvládneš sam ses šikovnej! :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ukazuje to dobre!I kdyz je tam nocni videni tak je to stejne blbe videt!Nejlepsi ve dne,hodne se spini,takze ta kamerka je po jedne ceste zasrata takze ji porad utiram! :-D jak tam jsou ty cary s tim barevnym oznacenim co urcuji vzdalenost od prekazky tak se mi ztratili,nevim proc,jak tu kamerku porad cistim tak je to najednou pryc!Nevim jestli to tam bylo nalepene nebo jak,nechapu to,i kdyz je tam ledka co sviti na SPZ tak si rikam fajne bo jsem mel bile ledky tak aspon tak!Ale ona me vysrala,sviti zlute ta ledka! :-D

 

Vyfotim to rano jak prijedu z prace v 7hod to uz je trosku vydno!Jeste se mi zda ze vecer ten obraz neni barevny! Ale za ty prachy poslouzi dobre!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...