Přejít na obsah

Koupě Octavia II – Jak koupit Škodu Octavii 2?


Guest Májinka

Doporučené příspěvky

Já jsem vždycky tak nějak dal na osobní pocit, pokud se kolem aut motáš, tak poznáš co jak kde má bejt a co ne, jaký to auto má zvuk jak se má chovat atd. Byl jsem na hodně autech, který člověk viděl z metru a řekl si tohle ne, kolikrát rozhodoval i detail jako někde něco odchlípnutýho, odřenýho atd.. hodně z toho člověk pozná jak se k tomu předchozí majitel choval.

Odkaz ke komentáři

valda911 a lifty: Oba máte určitě pravdu, dává smysl co píšete ;)

Já už jich viděl taky několik a pokaždé bylo něco významně blbě, takže už jsem z toho trošku rozčarovanej... Ta o které píšu mi přijde vcelku pěkná a nedobitá, ale zase má nějaký ale: nemá celkovou historii u škodovky, pak ten 30tkm longlife (to překousnu), ve výbavě mi dost chybí výhřevy, climatronic, zadní couváky... :( Na druhou stranu pán vypadá velmi slušně a věrohodně, sype na mě k tomu autu vyčerpávající info atd... No a jelikož pán tvrdí a věří že to auto je super, tak i přes vyšší nájezd a nižší výbavu chce za auto spíš vyšší cenovku... Proto se furt nedokážu rozhodnout :D

Odkaz ke komentáři

Asi takhle, já osobně bych do toho nešel.. taky už jsem měsíc hledal O2 a pořád nic, tak jsem říkal, že udělám kompromis a vezmu bez výhřevu sedaček a bez zadních el. oken atd..atd.., ale moc se mi to nelíbilo tyhle kompromisy dělat.. najednou se objevila jedna krásná byla kousek ode mě, hned jsem vyjel, serviska vyplňovaná, ale neověřoval jsem ve škodovce, km dle vin seděly, jezdila hodně dálnice, protože pán pracoval v německu, 2008 a super vybavená :-)

 

Prostě to chce čekat, O2 je na prodej hodně, ale jen malý procento z nich za něco stojí, buď je dobitá zevnitř, nebo z venku, nebo motorově.. a když už je hezká, tak je buď drahá, nebo nesedí serviska, nebo je špatně vybavená :D

 

Minulý léto jsem měl tohle drama taky hodně dlouho, takže tě chápu :-D ale lepší si počkat až fakt budeš cejtit, že je to ona a tu chceš!

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdar chlapi, už mám krůček k Bohnicím, 30 lidí 30 chutí a nikdo z nich octavku nevlastni "paradox". Chtěl bych se zeptat na radu a názor, kterou z těchto motoru je ideální. Najezdím ročně cca. 45 000 km , kdy jezdím do práce Teplice-Praha Praha-Teplice celkem tam a zpět to činí 190 Km (jízda po dálnici) a o volné dny couračky po městě.

v článcích na této stránce jsem se dočetl, že se testovala přesně na tento typ jízdy, ALE byla zkušenost u holky rodičů kdy s ní jezdila její máma a to po městě a moc vychválený tento typ motoru nebyl, tak jako laik jsem se chtěl zeptat jestli je to velký rozdíl jestli město nebo dálnice ?

Samozřejmě bych se přikláněl k 2.0TDI.

A ještě jestli je vůbec reálné sehnat do 160 000,-?

Odkaz ke komentáři

Jo teď jsem měl zkušenost s jednou. Smutný na tom bylo asi nejvíc to ze to bylo přes známého, ale stačilo se k tomu přiblížit na 2 metry a věděl jsem ze tam něco nesedí, ale samozřejmě mi bylo řečeno , ze s ni nic není . Po dvou dnech jsem našel inzerát a voala , prodejce se vypsal co s ni je. :D

Spíš je to proste kus od kusů a nemá asi cenu se zaměřit na jeden tip motoru.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

 

nevím jestli to vlákno zde je správně, ale potřebujeme prosím poradit ohledně koupě ojeté Škody Octavie Combi 2 - facelift. Vůbec se nevyznáme v poruchovosti a spolehlivosti jednotlivých typů motorů, které se u O2 vyráběly, proto se ptáme zde Vás.

 

Bydlíme v Pardubicích a auto nějak zvlášť denně nevyužíváme, ale jezdíme na chalupu a občas mimo město. Raději bychom zvolili jeden z benzínových motorů, protože si myslíme, že pro nás je nafta zbytečná a s nastávající dobou DPF už vůbec ne. Momentálně jsme 3 členná rodina, ale do budoucna pravděpodobně budeme 4 členná rodina, naložená po střechu kočárem a bagáží.

 

Rozpočet na auto je +- 220.000 Kč a chtěli bychom něco od roku 2010 a novější.

 

Mohl by nám prosím někdo poradit jestli máme hledat nebo si nechat dovést (1.6 MPI, nebo 1.4 TSI a nebo dokonce slabší verzi 1.2 TSI) a jaký výkon motoru? Jak je to s poruchovostí benzínových motorů s turbem od roku 2010 a výše? Máme vybírat ojeté auto s jakým počtem najetých km?

 

Nechceme s nikým závodit, chceme spolehlivé rodinné auto, co bude pokud možno s minimální poruchovostí a přepraví nás občas z bodu A do bodu B.

 

Děkuju moc za případné odpovědi a pokud někoho tímto dotazem otravujeme tak se omlouváme.

 

Michal S.

Pardubice

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte chalani.

 

Potreboval by som poradiť ohľadom kúpy Octavie 2. Keďže moje znalosti ohľadom tohto auta sú veľmi mizivé, rád si nechám od vás poradiť :)

 

Môj prípad je nasledovný.

Mal by som záujem o kúpu Octavie Combi 2 FL 2.0 TDI 103 kW CR. Ročník nejaký 2012, čiže 5-ročné auto s nájazdom do nejakých 200t km. Ročne najazdím 25t - 30t ročne. Takmer každý deň chodím do práce 30km, čiže 30+30 a nejakých pár kilometrov v meste, takže 80% vidiek, zvyšok mesto. Tieto jazdy sa niekedy opakujú aj dvakrát do dňa. Potom mám počas týždna a víkendov nájazdy kedy tiež robím jazdu vo vzdialenosti minimálne 30km + jazda naspät to isté. Priemerne výjdem na dialniču každý mesiac 1-2 krát, ale občas je to aj viac a vtedy to je vždy minimálne 70km-80km.

 

Moje súčasne auto je Octavia Tour 2010 1.6 75kW. Autičko je relatívne spoľahlivé, akurát pri 120t km som riešil piestné krúžky, lebo to bralo olej. Odvtedy žiadne vážne problémy, iba bežné veci. Aktuálne má najazdené 176t km. Kým jazdím sám, tak je to relatívne svižné, ale častokrát bývam naložený a vtedy tomu auto chýba ťah. A čo mi ešte vadí je to, že to nie je kombík, ktorý by som vo veľa prípadoch ocenil.

 

Moja otázka teda znie. Či stojí za zváženie riešiť diesel pri mojom štýle jádz a ročnom nájazde. Ak áno, ako je na tom so spoľahlivosťou motor 2.0 TDI 103kW CR. Sú tam nejaké vážnejšie problémy? Oplatí sa kupovať tento motor, ktorý bude mať nabehané už 150t až 200t km (samozrejme pri správnej údržbe)? Auto plánujem si nechať určite dlhšie. Ešte mám potom obavy s DPF filtru. Aká je približná jeho životnosť, prípadne koľko stoja ceny opráv alebo samotného dielu. Počul som že tie filtre sa dajú aj vyčistiť, čo predĺžia jeho životnosť. Počul som, že niekedy netreba hneď meniť filter, ale stačí aktívna regenerácia, ktorá tiež predĺži jeho životnosť. V skrátke, nemám žiadnu osobnú skúsenosť s moderným dieslom a DPF filtrom. Ani nikto v rodine nemá motor s DPF. Pritom by som si nechal od vás poradiť, ako to v skutočnosti býva s týmto filtrom.

 

Ešte existujú dve alternatívy. Pozrieť sa po staršom ročníku tohto auta a hľadať motor 1.9 TDI avšak neviem či posledné ročniky mali alebo nemali DPF filtre. Alebo posledná alternatíva a to nechať si stávajúce auto.

 

Ďakujem vopred za vaše rady, informácie a odporúčania :)

Odkaz ke komentáři

Ohledně dieselu s DPF, mám 1.9 s DPF, do práce jezdím o něco méně než ty, 23 tam a 23 zpět. I když mám ještě PD, které si údajně moc s DPF nerozumí, tak o něm prakticky nevím. Po cestě do práce a zpět se regeneruje úplně v pohodě. Najezdím tak dalších 10 - 20 km denně v městě. Takže suma sumárum denně najezdím cca 60 km. Obecně jsou 1.9 spolehlivější než 2.0, ale je to kus od kusu. Já jsem maximálně spokojený. Počítej s tím, že nájezd kolem 200 tkm je minimálně čas na nové turbo a kompresor klimatizace, pokud už nebyly měněny, to samé zadní multilink náprava, pokud tohle všechno ošéfuješ, dostaneš relativně spolehlivé auto. Varianta zůstat u O1 je podle mně trochu zcestná pokud ti jde taky trochu o bezpečnost. Pasivní bezpečnost O2 oproti O1 je úplně jinde, tuhost materiálu karosérie O2 je o řád výše. Aktiní bezpečnost taky. V neposlední řadě náklady na dopravu, pokud najezdíš dejme tomu 25 - 30 tkm ročně, vezmu střed 27 tkm ročně. Já jezdím město/venku za 6 l. (ale mám 17" kola, jinak třeba za 5,5 ale počítejme 6). S benzínem co já vím město venku za 8 ? to je rozdíl cca 60 Kč na 100 km, na 1000 km to je 600 Kč .... za rok ušetříš s naftou cca 16 000 -17 000 Kč na palivu. Já jezdím ročně cca 30-40 tkm, u mně už není co počítat a nafta byla jasná volba .... tak přeji ať se dobře rozhodneš :-)

Odkaz ke komentáři

Ja mám O2 2.0 TDi 103kW BMM DSG 2006, najeto 215 000km a jsem spokojen, obecně CR si prý už líp rozumí s DPF, ale i já neměl zatím žádný problém s DPF, žádná kontrolka nebo tak, jezdím město, okresky i dálnice, takže to místo na vypálení tam je. Jinak dá se vypálit přes diagnostiku, což by mělo zabrat, ale nikdy jsem se s tím osobně nesetkal. Jak psal Firee, okolo těch 200tkm počítat s turbem (mě už trošku píská, ale to asi všem oktávkám, ale furt tlačí dobře, takže dokud bude v pohodě tak měnit nebudu), vyměnil jsem klimakompresor a setrvačník no. :)

Odkaz ke komentáři

ANO a NE :) ANO u vstřikovačů, zjistíš kolik dávají, resp. odchylku, jestli je v toleranci a v jaké kondici jednotlivé vstřikovače jsou... u DPF je to trochu problém, zanesení DPF je bezrozměrné číslo, spočítané na základě několika proměnných, ale v zásadě, pokud ti vynuluju přes diag stav zanesení DPF na NULA a budu ti tvrdit, že jsem ho vyměnil, nebo nechal čistit a že mi to vynuloval servis ... nedokážeš mi opak, jedině, že by jsi chtěl vidět účet ... prostě, když to vynuluju, tak to nepoznáš ... na druhou stranu, mám najeto cca 215 tkm a původní DPF.Co se týká vstřiků, taky mám původní a hodnoty jednotlivých vstřikovačů jsou OK.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...

Dobrý den, prosím o radu, mám možnost koupit O2 RS liftback 125kw kód motoru CEGA, r.v.2009 - najeto 156000km za 229000,nehavarované, auto má webasto, jednu sadu kol, rádio Bolero,výhřev jen předních sedaček. Olej pravidelně meněn po 15000km, z větší části doloženo servisní knihou + fakturací (v celé intervaly jezdil do origo servisu, půlky si dělal přes známého, doloženo fakturami za olej a filtry). Nebylo meněno protože zatím slouží: DPF, tlumiče, rozvody, vstřiky, spojka. Je to otázka do pranice ale je to dobrá cena, nebo radši ještě počkat pár měsíců a koupit něco novějšího? Jo borec to kupoval jako roční vůz a od té doby je jeho nějakých cca 140000km...  

Druhé auto za ty samé prachy je O2 RS kombi 147kw motor CCZA r.v.2009 (původní stav motoru) najeto lehce přes 102000km, ježděno jen prodloužený  servisní interval, ježděno duchalem ročník 1950(viděl jsem VTP). Meněn zadní nárazník +oprava levého prahu (údajně patník) Ale u tohoto motoru mám strach, že to bude finanční past.  

Poradí mi někdo, brát některé z nich nebo radši vzít třeba O2 eleganci Liftback 2.0 tdi CFHC 2012, najeto také lehce přes 107000km cena 219000(prodejce bazar Louda Teplice), servisní interval LL, škodná událost na zadním nárazníku (nástřik).  

Všechno jsou to manuály,  podmínka je tempomat, aut.klima, výhřev sedaček, nebourané (do bouračky nepočítám výměnu poškrábaného nárazníku) nekuřácké. 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ccza z roku 2009 ještě nemá modifikované pístní kroužky, já mám 01/2011 taky ještě před modifikací. Olej mi už celkem bere, ale má to najeto 250tkm a do 210tkm to jezdilo na dlouhé intervaly do Škodovky. Proto GOčko plánuju z preventivních důvodů, ale zatím jakékoliv problémy nemám, jen jsem vyměnil odlučovač oleje (2500kč origo díl), který měl prasklou membránu. To bych v případě toho benzínu doporučil udělat i preventivně, po 10-ti letech bude mít ta membrána nejlepší za sebou, ikdyby to ještě nefoukalo. Jinak problém s kroužkama je samozřejmě řešitelný tou generálkou, ale je klidně možné, že to olej ještě moc nebere. Není tu DPF, vstřikovač stojí pár korun, cívka stojí pár korun, svíčka stojí pár korun. Proti naftě mnohem míň drahých průserů. Každopádně se zkus aspoň projet, proti naftě nebe a dudy.

Jinak opravy řešeny zde, ccza vychází konstrukčně z 1.8

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Caute, 

chcem si kupiť auto do 5000€ a potreboval by som prosim Vas poradiť. 

Uvažujem nad kúpou Škoda Octavia II, skôr by som chcel combi ako sedan. Z každej strany počúvam inak a už neviem čo je lepšie. Najskôr som rozmýšlal nad Octaviou II 1.9 TDI ale otec ju má a povedal mi, že už by diesel nezobral, jedine benzín lebo robil repas turba a kazdu chvilu nieco. Tak som pozeral po benzíne a našiel som som Octavku II 1.6 Mpi a zas kamaráti čo robia s nahradnými dielmi ma odrádzali od benzináku 1.6 a že si mám zobrať skor dieslový motor 1.9 TDI že dlhsie vydrží ako benzinák. 

Sám už som zmäteny čo by bola lepšia voľba pre mňa. Auto nekupujem na rok a nie je to pre mňa málo peňazí. A určite zas chcem aby aj nahradne diely boli dostupne a z tych lacnejsich. Chcem ho na jazdenie do práce čo je 10 km tam aj naspäť, za priateľkou 30 km tam aj naspäť, na výlety do okolia do cca 50 km ale aj raz za mesiac na väčšie vzdialenosti do 200 - 400 km jednosmerne. 

Uvažujem nad combi verziou preto lebo často chodím na výlety, ale aj lyžovať a plánujem, že už sa mi zíde aj keď bude rodina (cca za 2 roky). 

Pozeral som po dieslakoch 1.9 TDI a tam je mala spotreba, ale že vacsie servisne naklady, a ževraj lepší motor. 
Potom som pozeral aj po benzinakoch a čítal som všeobecne že lepsia volba na kratsie vzdialenosti ale vacsia spotreba, ale čital som vselico na motory 1.6 . Ešte som rozmyslal že akby to bol benzinak tak prerobiť ho na LPG čo by tu cenu za spotrebu znižilo o polovicu ci ? 

Prípadne videl som že su benzinaky 1.8 alebo dieslaky 2.0 čo na tie vravite ? 

S tými inzeratmi na benzinaky Octavky II je to veru tiez poslabsie oproti dieslakom Octavkam II. 
Tiež neviem či je dobra volba kupovať od niekoho kto to berie z Nemecka ? 

Tak Vás chcem poprosiť o rady: 

1. Benzín alebo Diesel ? 
2. Ak by to mala byť Škoda Octavia II tak s akym motorom ? 


ďakujem velmi pekne za radu 
Lukáš :)

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...