Přejít na obsah

Multifunkcni volant na O1


Rammpa

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, nejak byl přehlídnut jeden můj dotaz, tak se ptám ještě jednou :-) Netušíte někdo zda Octa I a octa II mají stejný tisícihran na tyči řízení. Chci volant z dvojky ale nevím jestli potřebuji redukci nebo jestli ho jen nasadím a jezdím, jo a ještě konektor Airbagu jestli je stejný nebo ho budu muset taky vyměnit????

 

Díky moc za odpovědi

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Bylo by možne poslat nejaky ilustracní foto te RJ MF volantu z O1? Vymontoval jsem si z bouracky MF volant, naondil do svoji rv99 O1 + teda ten krouzek a potrebuji to dodelat. Nejak to tu nemuzu najit nejakej detailnejsí popis. V tuhle chvíli mi volant pouze lehonce svítí pri zapnuti klicku. Díky za rady

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Dobrý večer přeji, velice mě zajímá technické řešení výměny volantu v OI za multifunkční variantu. Spíše než MF volant z OI/SI mě zaujal předface MF z O2.

 

Z diskuzí vím, že narozdíl od MF z OI již volant komunikuje po LIN sběrnici s podvolantovou jednotkou a následně po CAN, kdy je potřeba přizpůsobení pro CAN v OI.

 

Takže můj výchozí stav je OI r.v. 2002, 1.9TDI Elegance, facelift, nevím přesně komfortní jednotku, ale mám signalizaci otevřených dveří, všechna el. okýnka... ikdyž tento údaj si asi ještě radši ověřím...

 

Můj dotaz tedy je- MF volant z O2 předface + origoradio + maxidot (plánovaný) ... Co potřebuji?

 

Volant+airbag, kabeláž pro MF volant, jednotku a přizpůsobení? Mini a mikroiso konektory se dají koupit nebo někde normálně objednat? Kvůli redukci airbagu...

 

Na německé stránce VW funklubu jsem viděl i bastl, kdy byl lin převodník přemostěn a z volantu šli čistě vodiče od jednotlivých mikrospínačů, což je sice drasťárna, ale pak to ubere náklady na podvolantové jednotce z O2...

 

A teď do mě:)

Odkaz ke komentáři

no namotal si to vše krásně dohromady :palec:

 

volant z OII do OI nedáš, max můžeš použít volant z SI (má na sobě tempomat) + k němu odpovídající jednotku volantu (montážní poloha nosič relé)

 

MFV žádnou redukci airbagu dělat nemusíš a už vůbec se tam nepoužívají iso a miniiso piny....

 

stačí poschánět: volant, pytel, jednotku volantu, kablík do volantu, konektor na RJ a pak vydrátovat dle schémat a použitého rádia

Odkaz ke komentáři

no namotal si to vše krásně dohromady :palec:

 

volant z OII do OI nedáš, max můžeš použít volant z SI (má na sobě tempomat) + k němu odpovídající jednotku volantu (montážní poloha nosič relé)

 

MFV žádnou redukci airbagu dělat nemusíš a už vůbec se tam nepoužívají iso a miniiso piny....

 

stačí poschánět: volant, pytel, jednotku volantu, kablík do volantu, konektor na RJ a pak vydrátovat dle schémat a použitého rádia

 

Obyčejný volant z OII do OI po mechanicke strance dát přeci jde, tisícihran je stejný, ale nesedí konektor airbagu, ten se buď musí přepinovat, udělat redukce, nebo natvrdo spojit, v tom se snad shodneme ne? Protože konektory airbagu jsou mezi OI a OII rozdílné a přesně nesedí, ikdyž zastrčit jdou. A je rozdílné zapojení klaksonu = rozvětvení na dva fastony.

 

Vlastní tlačítka v OII jsou pořád jen mikrospínače ne? Vlastní komunikaci po LIN zajišťuje až převodník na spodku prostoru airbagu, do něhož vedou flexi z obou stran... Nebo se pletu?

 

Jde mi o předface volant, jen s tlačítky bez rolerů, které se snad opravdu rozchodit ještě nikomu nepovedlo, ale ostatní tlačítka ano... např. MartinRS?

Odkaz ke komentáři

když koupíš volant z SI po FL (podobný jako OII) tak do něj musíš koupit airbag SI FL/OII před FL... kablík musíš použít z MFV OII předFL nebo SI FL, pokud ho použiješ z OII, nebude sedět na kroužek, takže se musí přepájet konektor. Toto nemusíš řešit s kablíkem z SI FL vše sedí, jak má.

Volant má v sobě jednotku, která převádí signál z tlačítek a klaksonu do LIN, který zase mění jednotka volantu pod palubkou na CAN/jednodrát, analog a signály

K tomuto volantu SI FL si seženeš odpovídající jednotku volantu a podle odpovídajících schémat ji zapojíš

Odkaz ke komentáři

Prosil bych o návod, jak rozebrat multifunkční volant na O1.

Zaseklo se mi tlačítko ladění rádia a potřeboval bych se tdo toho podívat.

 

Reakce prosím na bjes11@seznam.cz

 

Moc děkuji.

Odkaz ke komentáři

když koupíš volant z SI po FL (podobný jako OII) tak do něj musíš koupit airbag SI FL/OII před FL... kablík musíš použít z MFV OII předFL nebo SI FL, pokud ho použiješ z OII, nebude sedět na kroužek, takže se musí přepájet konektor. Toto nemusíš řešit s kablíkem z SI FL vše sedí, jak má.

Volant má v sobě jednotku, která převádí signál z tlačítek a klaksonu do LIN, který zase mění jednotka volantu pod palubkou na CAN/jednodrát, analog a signály

K tomuto volantu SI FL si seženeš odpovídající jednotku volantu a podle odpovídajících schémat ji zapojíš

 

Děkuju za odpověď, ikdyž teď jsem docela překvapen:)

 

Takže volant z SI FL je téměř totožný z OCII předface (čtyřrameno se silnějším věncem), v případě MFV mezi kroužkem volantu a jednotkou použít odpovídající kabel z SI FL, stejný kabel z OCII není kompatibilní.

 

Elektronika v MFA volantu SI FL je tedy shodná s OCII, odporové kódování (nejsou to obyč spínače) tlačítek převádí taky na LIN BUS a pro zpětný převod je potřeba podvolantová jednotka, což je v OCI sranda, když jí nikdy neměla :)

 

Smiluje se někdo nademnou a poslal by mi podle ETKY čísla dílů k této sadě? MFV SI FL, jeho kabel a jednotku? Airbag má shodný konektor jako OCI? Ale klakson teda bude mít ten rozdvojený faston ne?

 

Co jsem zatím hledal, tak se mi nepovedlo najít čistě FL volant SI, nemáte někdo po ruce fotku?

 

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Prosím vás,

Chcem si zapojiť MF volant origo z 1ničky oktavky na neorigo rádio PIONEER. Rádio podporuje ovládanie a našiel som k nemu adaptér:

http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=2906&id_tovar=18869&uroven=6&zaradenie=2906&ukaz=detail&hlzaradenie=9&c=

 

a kábliky:

http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=1328&id_tovar=15548&uroven=6&zaradenie=1328&ukaz=detail&hlzaradenie=9&c=

Viete mi povedať či stačí pozapájať tieto veci, alebo treba ešte nejakú podvolantovú alebo riadiacu jednotku? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o rok později...
  • o měsíc později...
  • o rok později...

Zdravím. Trochu to tu oživím. Je to teda hudba daleké budoucnosti ale ať vím jestli se na to těšit nebo ne :-D

 

Že jde dát do O1 MF volant z z O1 nebo ze S1 sem se tu už dočetl, stejně tak co by k tomu bylo potřeba.

 

Jde mi spíše o možnost i třeba vyhřívanýho volantu (dělaly se nebo je třeba dodělat), jestli tam jde na nějaký tlačítko napojit třeba dálkový ovládání brány a jestli bude komunikovat volant s neoriginalním rádiem, který ovládání pomocí mf volantu podporuje?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...
V 22. 5. 2012 at 16:12, jirina5 napsal:

prej nejde... :lool: :prcprc: vše funguje.

 

Návod ti daji tady experti, až na to přijdou. :lol:

post-10134-0-84366800-1337695955_thumb.jpg

Zdravím, 

vím, že je to už celkem doba, ale nevíte někdo, zda-li se dá v roce 2021 sehnat takový volant na Octavia 1 ? 😅

Byl bych moc vděčný, pokud by mi někdo poradil kde a za kolik +-. (ideálně nový, nebo zánovní)

Díky moc!

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 2. 5. 2023 at 20:09, radekfuksa1 napsal:

Mám zkušenost sice s Pioneerem ale bude to stejný jako s Kenwoodem, použil jsem adaptér https://www.ahifi.cz/connects2-ctsvw001-2.html+ je potřeba kabel pro konkrétní rádio https://www.ahifi.cz/propojovaci-kabelaze-k-adapterum-pro-ovladani-tlacitek-na-volantu/ po zapojení mi ovládání na volantu fungovalo hned 

1683050882943.jpg

ahoj, a v maxidote(maxiku) ti ukazuje aj rádio? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
V 2. 5. 2023 at 20:09, radekfuksa1 napsal:

Mám zkušenost sice s Pioneerem ale bude to stejný jako s Kenwoodem, použil jsem adaptér https://www.ahifi.cz/connects2-ctsvw001-2.html+ je potřeba kabel pro konkrétní rádio https://www.ahifi.cz/propojovaci-kabelaze-k-adapterum-pro-ovladani-tlacitek-na-volantu/ po zapojení mi ovládání na volantu fungovalo hned 

1683050882943.jpg

Díky za radu zkusím objednat ale jedna věc mě zaráží a tzv barevné kostky:
modrá patří k cd changeru to vím
žlutá tu tam vůbec nemám
zelená do mi vedou asi nejspíš canbus kabely viz foto

1.PNG

V 2. 5. 2023 at 20:09, radekfuksa1 napsal:

Mám zkušenost sice s Pioneerem ale bude to stejný jako s Kenwoodem, použil jsem adaptér https://www.ahifi.cz/connects2-ctsvw001-2.html+ je potřeba kabel pro konkrétní rádio https://www.ahifi.cz/propojovaci-kabelaze-k-adapterum-pro-ovladani-tlacitek-na-volantu/ po zapojení mi ovládání na volantu fungovalo hned 

1683050882943.jpg

mohl bych poprosit o nějaký detail zapojení foto nebo alespoň popis děkuji.

Odkaz ke komentáři
V 1. 7. 2023 at 2:56, johnynx30 napsal:

Díky za radu zkusím objednat ale jedna věc mě zaráží a tzv barevné kostky:
modrá patří k cd changeru to vím
žlutá tu tam vůbec nemám
zelená do mi vedou asi nejspíš canbus kabely viz foto

1.PNG

mohl bych poprosit o nějaký detail zapojení foto nebo alespoň popis děkuji.

Já jsem před tím neměl multifunkční volant. Já jsem si ho dodělával, takže jsem ho zapojoval od znova. Vypadá to že máš komunikaci přes can bus a musíš to předělat na komunikaci po jednom drátu (propojit z pinu 5 na jednotce multi. volantu na pin 11 na zelené kostce). Překódovat jednotku volantu z can komunikace na komunikaci po jednom drátu a teď si nejsem jistej jestli nebude potřeba dotáhnout do jednotky spínaný napětí a podsvícení aby ti to fungovalo, protože jinak si to bere přes can bus 

Screenshot_2023-07-04-11-08-51-485~2.jpeg

Odkaz ke komentáři
před 42 minutami, radekfuksa1 napsal:

Já jsem před tím neměl multifunkční volant. Já jsem si ho dodělával, takže jsem ho zapojoval od znova. Vypadá to že máš komunikaci přes can bus a musíš to předělat na komunikaci po jednom drátu (propojit z pinu 5 na jednotce multi. volantu na pin 11 na zelené kostce). Překódovat jednotku volantu z can komunikace na komunikaci po jednom drátu a teď si nejsem jistej jestli nebude potřeba dotáhnout do jednotky spínaný napětí a podsvícení aby ti to fungovalo, protože jinak si to bere přes can bus 

Screenshot_2023-07-04-11-08-51-485~2.jpeg

Díky za radu, když budu mít čas tak se na to vrhnu. Kódovací příručku s kódy by jsi neměl? Mě se nepodařilo nikde nic najít.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...