Přejít na obsah

Tlumení podlahy O2


lukony

Doporučené příspěvky

Toho jsem se tzv. bál :)

 

Zrovna do tohodle se mi mi moc nechce, Když není kam auto zavřít v případě nepěknýho počasí, obětovat týden dovolené není problém, ale kde to sakra udělat :)

 

30 desek á 0,8m2 na desku = 24m2 rouna

 

cca:

4m2 jsou jen dveře

3m2 na kufr

2m2 za palubku

 

Na podlahu se to už nevejde :blink:

 

Ale kam jsi vyjma střechy narval ten zbytek :lol:

Odkaz ke komentáři

no na vrata jsem úplně zapomněl :)

 

Předpokládám, že vyjma rouna víc nemáš, žádnou odrazovou vrstvu jak by měl být a podobně... Nějaký problém v oblasti kufru s vlhkostí?

 

Vylepit určitá místa antivibrační vrstvou má smysl, ale až ta tlumící má opravdový efekt.

 

A na chlazení např. radia to efekt nemělo?

Odkaz ke komentáři

je tam čistě jen rouno, prakticky není plast na kterém by nebylo, to rouno hodně vstřebává právě a automobilky to používají na stejný účel, když otevřeš palubku lepší třídy, je to na plastech také. S chlazením navi problém nepociťuju, v létě je pod palubkou chlazení od modulu topní, jak běží klima, možná by bylo dobré tam dát odbočku od chlazení kaslíku, podobně to mám u poršáka, tam jde trubka chlazení do kufru a funí na jednotku navigace a ekvalizeru

Odkaz ke komentáři

Jinak se omlouvám, jestli tě moc bombarduju!

 

To je opravdu super nápad, dát tam T-čko ať to fouká za ten rám.

 

ač nerad... tak asi i ta palibka půjde ven... jelikož chci protáhnout čidlo kvality vzduchu, čidlo hladiny kapaliny do ostřikovačů a asi i parkováky, tak se to aporát naskýtá...

 

Jen nepoztrácet šroubky :D

Odkaz ke komentáři

Prosim te, bylo by eventulene nekdy mozne se od tebe nechat kousek svezt a poslechnout si, jaky je rozdil v hlucnosti auta?

A k tomu vylepeni palubky. Zajimalo by me, jak se to ztlumi v realu - mysleno parkovaky, signalizace blinkru... obcas mi prijde, ze to blbe slysim i bez vylepeni...

Odkaz ke komentáři

Ja vim, obcas pracovne pres Prahu jezdim


Jde mi totiz o zakladni vec - bud si to tlumeni budu delat sam - budu se muset domluvit se znamym na pouzivani garaze, udelat si na to cas, nakoupit material, vsechno sam rozebrat, nalepit poskladat a vyhradit si na to nekolik dni, kdy na tom budu makat v kuse - tim padem usetrim penize, ale venuju tomu hodne casu. Nebo usetrim cas, uvalim ranec - odhadem tak 25-30tis, odvezu to do Ahifi a necham si to udelat "na klic"... Tak jako tak to bude vsechno nakladna aktivita a hodne by me stvalo, kdyby to nemelo takovy efekt, jak si predstavuju.

Odkaz ke komentáři

A hifi ti to udělá do maxima, tj. sendvič, teda odhaduju podle ceny :) Ta rolbovo varianta vychází na cca 30 * 300 250 = 9000 7500, což je taky ranec :)

 

Ono jediný co musíš udělat najednou je podlaha kabiny. kufr se může dělat postupně, stejně tak dveře.

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

tak práce je s tim dost.... jen ten molytan do dveří pod stahovačku mi příjde jako naprosto nevhodný, je tam vlhko, zatýká do nich, to nedoporučuji...

 

i to provedení, co tam ukazujou se mi moc nelíbí, zalepily několik montážních otvorů, je přilepení svazek, jakákoliv oprava pak bude problem, když se toto dělá, musí se na to s rozumem aby šlo cokoliv demontovat a vyměnit.....

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Ale když to člověk dělá podruhé a více krát, tak už to jde samo, nejdéle trvá snad i příprava.

 

Do těch stahovaček dávají těžký molitam s uhlíkem, ale popravdě, tam bych do taky nedal, tam bych dal jen pruh na 30% povrchu nějakého antivibra.

 

Ta cena je vyšroubovaná, protože používají desky gladen, nejvíc tam stojí ten gladen multi, tj 14 desek= ca 7m2, m2 za 1100, takže 7700. za nějakých. u něj je fajn, že je celkově silný jen 5mm a spojuje antivibrační a tlumící vrstvu najednou.

 

Docela mě dostává ta kapota, mohli tam přidat ten molitan a k tomu i původní tlumení, takhle se mi to nelíbí :/

 

Souhlasím s Rolbou, já jsem vyndaval každý svazek když jsem tlumil, každou průchodku jsem obkračoval, celoplošně to vypadá super, ale..

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

pod kapotu je fajn dát ten bitumen, taky to trošku pomůže, ale hlavní co pomáhá je izolace mezistěny, té vyndavací části za motorem ke stěračům, pár kousků a velmy dobrý efekt, dobré je i v interiéru vycpat molitanem prostupy elektroinstalace ke dveřím, na A sloupky dolu dodat gumové záslepky....

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

3db znamenají snížení na polovinu pokud se nepletu :)

 

Nejdražší je na instalaci od ahifi ten gladen multi. Problém je, že pokud podobný materiál/y tě vyjde na +- to samé :/

 

Co má opravdu význam, je vždy vrstva absorbční vrstvy, bez ní nikdy nebude běžný hluk snížen.

 

A musíme brát v úvahu, že na tom musí vydělat, musí mít i rezervu na to, že jejich práce může něco poškodit. Není to mazání rohlíků za 55 kč/h

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

A to víš už předem přibližně kolik kam přijde a nemusíš zkoušet, jestli se to tam ještě vejde nebo ne. S pokusy se čas prodlužuje.

 

Ono neplatí se jen čas, ale i know how...

 

Kufr je tryfka, nejhorší je vyndat přední sedačky a plasty prahů + sloupků... už se na to těším :D

Odkaz ke komentáři

Vsak ja nezpochybnuju cenu ani za material, ani za praci. Je to strasna drbacka... Takze cenu jako takovou bych akceptoval. Ale jde o to ztiseni. o 3dB je to sice o polovinu, ale z fyzikalniho hlediska a ne z toho, jak to vnima lidske ucho. Co si pamatuju, tak kdyz jsem zkoumal parametry okennich skel kdyz jsme staveli dum, tak hranice toho, kdy clovek zacne vic vnimat ztiseni hluku je rozdil 5dB a vyznamny rozdil je od 10dB... Proste se budu muset svezt v nejakem vytlumenem aute, at si dokazu predstavit, jaky je ten efekt v praxi.

Jinak napsali mi, ze mezistenu netlumi, protoze to neni rovna, ale extremne clenita...

Odkaz ke komentáři

tak je jasne,ze vic prouzku vic adidas:)

 

Problem je,ze s tim jak udelas plechy a plasty,tak zacnes vnimat i hluk od oken. Royce rolls efekt se neda dosahnout nikdy,vzdycky bude nekde neco materialu chybet.Dosazeni snizeni i o 6 db povazuju uz za skoro nemozne.

 

filozofie ahifi je takova,ze neni nutne zpevnovat (pomoci antivibra) clenite plechy a je to docela logicke. Jenze i pres clenity plech prochazi zvuk a ten je treba zachytit nebo odrazit.

 

Ale je hezke to vytlumeni podbehu zvenku,kdyz se to udela chytre,tak to ochrani typicke reznouci misto.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Chlapi chystám se na vytlumení Octy. Mám doma tlumící samolepící rouno ale co mě zajímá, tak kam to všude dát, nebo spíše kam ho nedávat. Jak jsem se dočetl tak někdo s tím vylepuje i přední podběhy ale zde mi to přijde nevhodné kvůli mokru. Nebo třeba podlaha. Není potom rouno nasáklé (mokré boty v zimě atd.)?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři

tak to rouno/cupanina je v podstadě od předních sedadel až po zadní sedačky.

 

Na podlahu už ho moc víc nedáš, obvzlášť, pokud máš silnější jak 1cm, lukony navýšil materiál na podlaze o 1 cm celkem (antivibra 2mm, 5mm rouno. 2mm odrazové vrstvy a na některých místech už se mu to nepodařilo složit jako to bylo původdně.

 

Rolba rounem podlepil všechny plasty, palubku, tunel, dveře 2x. na podlahu bych osobně dal max antivibru kde chybí (pouze rovné plochy). pak doplnit tlumící materiál (těch 5mm) kde chybí (přepážka a tunel) a celé to přelepil tou odrazovou vrstvou. co se hluku od motoru týká, zrovna nedávno rolba vylepšil jednu tourku a dával na přepážku origo rouno z LaK.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Jako přijít a vidět tohle pripadne na autě, asi by me to taky poslalo do kolen 🥲
    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
×
×
  • Vytvořit...