Přejít na obsah

Zatékání - přední dveře


mhradim

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

mohu Vás poprosit o radu? Dnes po dešti otevřu dveře u řidiče a tam voda která už se opět dostala až na gumu. Bohužel už se mi při vydatném dešti stalo, že voda se dostala až na koberečky. Poradí mi někdo kudy to tam teče? Mohlo by to být zanesenýma odtokovýma kanálkama pod předním sklem? Nebo případně kde jsou další odtoky, které by mohly být zanesené? Děkuji za rady...

 

Pro představu přidávám fofo :

post-21350-0-64038400-1341220559_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

jistě, že je to O II. Asi tam vážně budu muset sednout a sehnat někoho kdo bude auto ,,zalévat" jen si myslím, že to trvá delší dobu než vzniknou ty loužičky apod., protože při krátkém deštíku je to ok.

 

O2 může mít jednu slabinu:

Ten plech, který ve dveřích nese stahovačku je na pevno nanýtovaný silnými trhacími nýty.

Napořád..

 

Dokola je utěsněný gumovým těsněním, které ale "napořád" rozhodně být nemusí.

Tady je vlákno, kde zatékání pod plechem stahovačky řešili:

topic/75916-zatekanie-oii-prave-predne-dvere/page__st__25

 

Když venku prší, stéká voda po sklech a v malém množství zatéká přes sametku dovnitř do dveří.

Potud je ještě vše v pořádku.

Ta voda má ale odtéct malinkou dírkou dole ve dveřích na plech prahu a odtud na chodník.

Může se stát, že je ta malá dírka po létech ucpaná a voda se má tendenci ve dveřích hromadit.

 

Pokud je v takovém případě těsnění plechu stahovačky steřelé, vesele to nateče dovnitř do auta.

Podobná loužička jako výše na fotce se mi při dlouhotrvajících deštích objevovala u spolujezdce.

 

Řešení je jednoduché, ale celkem pracné.

Dokonce jsem slyšel, že se jedná o běžnou praxi servisů, ale nikdo to ofic nechtěl potvrdit.

Buď zatěsní stávající poškozené těsnění silikonovým tmelem,

nebo nabídnou vyměnit celou stahovačku (cena kolem dvou tisíc)

  • Sundáte tapec, ověříte že opravdu zatéká pod tím plechem stahovačky.
  • Uvolníte a zajistíte sklo předních dveří - viz dílenská příručka
  • Odvrtáte trhací nýty, které drží plech stahovačky
  • Vyndáte plech stahovačky ze dveří, zkontrolujete těsnění a objedete dokola sanitárním silikonem.
  • Nanýtujete zpět do dveří
  • Upevníte zpátky sklo předních dveří
  • Nandáte tapec a slavíte sucho v kabině

Ty body mají ještě své podbody, protože např s nýtováním to není moc jednoduché, páč obyč hobby kleště na tak silné nýty nestačí.

Musíte si půjčit profi kleště, které zvládnou 6.4mm nýt, nebo za pět litrů koupit vlastní.

Řešením jsou taky maticové nýty, čili v budoucnu rozebiratelný spoj. Na ty ale také potřebujete kleště, minimálně za dvojku.

Ve dveřích bývá přes rok relativně vlhko, takže bych použil nerez šrouby, abyste se vyhli tomu, že konce šroubů časem zareznou a z rozebíratelného spoje máte nedobytnou pevnost..

 

Eventuelně lze kleště suplovat po doma spáchaným přípravkem, přičemž to není tak pohodlné, ale za ty ušetřené peníze to obvykle stojí.

Plán B taky můžou být specielní trhací nýty s vyšší rozpínavostí. Relativně tenký nýt se roztáhne hodně do šířky a vyplní původní 6.5mm díry.

Tohle mi ale přijde jako nejslabší způsob. Bál bych se jak dlouho to bude držet..

Odkaz ke komentáři

:palec: Za 100 Kc si to opravis aj sam doma. To je cena silikonu ktorim pretesnis dverny modul. Ziadne vrtanie, nitovanie ,atd,atd.

 

Jo to jo. Pravda.

Takhle jsem nepřemýšlel.

Já do svých dveří opravdu musel, protože jsem tam lepil bitumenové tlumení.

 

Tohle bude taky fungovat.

Sice se tím nezabrání aby voda natekla steřelým těsněním mezi plech stahovačky a dveří,

ale zabrání to vodě vytékat dovnitř do auta.

 

Koneckonců dveře jsou lakované a stahovačka je pozink.

Voda zevnitř by neměla vadit.

 

K ceně silikonu nutno připočítat několik plastových příchytek pod tapec.

Jsou z křehkého plastu a je normální, že jich při demontáži tapece vždycky pár prdne.

 

Tip:

Jedna příchytka stojí cca 12kč.

To by šlo.. Jsou ale dva typy. Starší - světle zelená je fakt hodně křehká.

Novější - bílá má vylepšený tvar. Při demontáži se deformuje, ale nepraská.

Navíc díky jinak tvarovanému gumovému těsnění odpadá drnčení tapece při hlasitější hudbě. :palec:.

Odkaz ke komentáři

Díky pánové za všechny rady. Koupím příchytky a během prodlouženého víkendu se na to asi vrhnu. Snad nezpůsobím víc škody než užitku :rolleyes:

 

Nezapomeň, že tapec předních dveří je dole přišroubovaný na dva šroubky.

Potřebuješ šroubovák Torx č.15

Teprve pak má cenu začít páčit příchytky.

Já to napoprvé páčil, až mi praskala zubní sklovina. :P

 

Další šroubeček je pak pod krytkou výškového repra a dva šrouby jsou v plastovém madle.

Na straně u řidiče jsou tři.

Tam je to tuším Torx 20, nebo 25

Odkaz ke komentáři

len tak som otvoril tento topic,lebo mam nieco podobne a ako som uvidel foto, tak mam presne toto iste. Ale ja mam O1. A presne sa mi robi po velkych dazdoch takato mlaka. Samozrejme foliu v dverach nemam :rolleyes: Dal som ju prec pri vytlmovani dveri. Ale aj tak nechapem,ako tomu moze folia pomoct? Ked tam bude,tak aj tak to stecie po folii z vonkajsej strany dole a vytecie aj tak dovnutra ?

Odkaz ke komentáři
  • o 6 let později...

Ahoj Kluci.  (už jsem psal v jednom vláknu...  ale snad se nebudete zlobit, že to vrznu i zde.

ale mám Š O II po FL. 1,4 TSI (to jen na vysvětlenou)

Problém mám vždy po dešti.

Ve všech čtyřech dveřích mám vodu. Jak otevřu dveře, tak voda vyteče, někdy vyteče více někdy méně, ale vytéká jí celkem dost, i půl litru. (neměřil jsem to ale připadá mi že vody je hodně.) Na to, žy by voda měla samovolně odtékat se tam té vody drží hodně. Voda vyteče až po otevření dveří. Naštěstí mi nevtéká dovnitř auta a ani na koberce.

Jak toto vyřešit?  za chvíli začně mrznout  a nechci, aby mi voda mrzla ve dveřích (když vysvitne v zimě trochu slunce, a dveře auta se zahřejí, tak se voda začně mírně vypařovat a jakmile slunce zajde....  tak vlhkost v interiéru začně namrzat na vnitřní straně oken.

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

AHoj.

Sice bez odpovědi, ale dnes jsem si dle výše uvedého manuálu (Lukony a Prochy603) promazal silikonovým spraeym svoje přední pravé dveře.

Po odstranění tapecu jsem našel tři místa, kde bylo vidět, že stéká voda přes těsnění (mezi tím nanýtovaným plechem a dveřmi). Ve spodní části toho plechu jsou z leva do prava dva mírné vývýšená místa oproti horizintální polohy, tím se vytvoří tři jakoby nádoby, Přes tato tři místa práve protékala voda. Stekla na vnitřní stranu tapecu a pak na dveře a odtud na těsnící gumu dveří. Když pršelo málo, tak voda zůstala na gume a nebo mírně stekla na práh. A když pršelo hodně, tak zustala voda v té těsnící gumě dveří a ta pak byla plná vody a přetekla na koberec.

Uvidím, zda vystříkání silikonu pomůže, zkoušel jsem stříknout i dovnitř, ale je mi jasné, že to moc problém nevyřeší.  neb asi bude potřeba roznýtovat dveře, ... jenže nevím, které nýty je možné roznýtovat a na kterých drží stahování dveří a nebo jiné části uvnitř dveří. Nedáte zde někdo foto? díky.

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...