Přejít na obsah

výměna FL climatronicu


Levis20

Doporučené příspěvky

Čau chlapi.

Potřeboval bych poradit. Nechával jsem měnit předface climatronic za FL clima. Dělal to jeden z elektrikářů tady z fóra, které tu nějací doporučují. Vše funguje v poho,i klapky jsou vyřešeny, akorát mi nechladí klima. Po napíchnutí mi vyjela chyba :

13701456 - Omezení funkce kvůli chybějící odezvě

Dotyčný,který mi to zapojoval mi sdělil,že i s touto chybou by to mělo chladit,ale nestalo se tak.

 

Se starou fungovala klimatizace normálně. Tak jsem zkusil přepojit zpět ten starý předface panel abych vyzkoušel,jestli mi neuniklo chladivo,ale s tím to chladí. Sice jen pravá strana ,ale to bude asi tím přepojením klapek. Ikdyž mi nejde do hlavy, jaká klapka uzavírá chladný vzduch jdouci z klimakompresoru.

 

Může někdo poradit? Už nevím co s tím.

 

Jo mám OII 1,9Tdi MR 06

Odkaz ke komentáři

To jsem dělal. Řekl, že vůbec neví čím to může být, že jsem "zatím" jediný případ u kterého se to stalo.což mi přijde divné. Nechce to semnou moc řešit, jelikož jsem si sehnal svoje (levnější) díly a on prý dělá jen ze svých. Takže to prý bude tím FL climatronicem. Jenže já tam zkoušel přepojovat FL climatronic od kolegy,kterému to funguje a ani s jeho mi to nechladilo.

Proto se ptám, jestli se už někdo neměl podobný problém s touhle závadou a vyřešil to nějak.

 

Dotyčný elektrikář se dokonce i divil, že mi po připojení starého climatronicu chladí jen pravá strana, že ta přepojená klapka by na to ani vliv mít neměla. Tak už nevím co si mám myslet.

Odkaz ke komentáři

Me zajima kdo ti to delal, klidne to sem napis neni to nic proti nicemu, treba to i on pak rozlouskne.

Me to delal MartinRS a mam stare 6ti servove a jelo to do te doby nez me pes prorazil chladic :-(

Ale i tak se me zdalo, ze to chladilo slabeji, ale mozna i ten chladic byl nacaty.

Fakt by me to zajimalo. Me VAG nehlasi zadnou chybu, kdyz neni chladivo a chladic je prorazeny.

 

Ale fakt by me zajimalo proc to spatne chladilo, auto bylo kupovane jako stare tak mozna ten chladic, ktery jsem nekontroloval pri koupi.

 

Pristi tyden jedu k Martinovi na opravu tak uvidime.

 

Kazdopadne ze zadnich vydechu se me zdalo, ze to skoro nefoukalo studene, ale jen tak trochu, oproti predfaceliftu :-(

 

Ahoj Lada

Upraveno uživatelem Ladinek
Odkaz ke komentáři

Počítám, že to bude ten třetí zde.... Jaký máš kód motoru???

Ta chyba nemá s nefunkčností klimy nic společného

 

Pro správnou funkci musí být u MR06 i vyměněné topení/vstupní klapky na 5ti servové

 

 

Kód motoru mam BKC. Jakou má teda ta chyba charakteristiku? Topení vyměněné prý být nemusí. Klapky jsou vyřešené přepojením servomotůrků z 6 na 5, tak,že dva jsou ovládány společně předpokládám. Dotyčný elektrikář to takhle zprovoznil i jedněch z prvních OII z roku 2004.Mému kamarádovi to dělal také a vše mu funguje. Ten má ale MR07.

 

Omlouvám se, ale nechci tady zatím zveřejňovat toho dotyčného. Nechci nějakým způsobem poškodit jeho jméno, když zatím vůbec nevíme kde se stala chyba.

Jen se snažím zjistit tímto příspěvkem, zda-li někdo nemá zkušenosti s podobnou závadou :rolleyes:

Ale každou radu velice vítám. Docela mě zaskočil ohlas na to,jak se všichni snaží zjistit kdo to je, než ohlas na to,jak chybu odstranit :lool: :lool:

Odkaz ke komentáři

Ono totiz nejde o to ze nekdo udelal chybu (tu udela kazdy a kazdemu se nekdy neco nepovede) ale jde o pristup k problemu a zpusobu reseni toho problemu... proto jsem typoval ze Vasa ani Rolbar to neni.... Jestli je to clubovy elektrikar tak ten "TYTUL" k necemu zavazuje o tom to je...

 

Já vím, že má nějaké závazky jako klubový elektrikář. Ale taky má svoje podmínky a jednou z nich bylo to,že dělá zásadně ze svých dílů. Právě kvůli špatným zkušenostem s reklamacemi z minulosti,kdy si lidi nosili svoje díly,které tam pak nakonec neměly ani být.

Udělal mi to z mých dílů jen kvůli známosti s mým kamarádem. Jako přístup k řešení má vždy kladný když mu volám, jen mi přijde,že ta snaha o to vyřešit ten problém tam moc není.

Na jednu stranu ho chápu,ale na druhou jsem mu zase předem čísla dílů posílal a ty mi byly od něho schváleny. víc info ti napíšu do zprávy.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Kdo ví jaký je rozdíl mezi BKC a BXE???

 

V zapojení žádný v náhradních dílech snad jen BKC používalo jiný typ turba.

 

Tj, řešení je náhrada u manuálu z 03G906016K -> 03G906021LB

 

Mělo by i stačit sehnat jakoukoliv EDC16U34 s HW: 03G 906 021 AN a tu přehrát.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
Guest krejcak1973

Otázka na Ferdu a Rolbaře

 

Sehnal jsem motorovou jednotku LB

Sehnal jsem relé D

Stačí včil vyměnit sehnané věci a klima bude fungovat ????

 

Samozrejmě k tomu naprogramovat kličky přizpusobit jednotku motoru vyměnit klapku za jednomotorovou zapojit kablík plus kvůli paměti na klimatroniku a td.

 

nebo se musí něco ještě v nové jednotce motoru a na relátku žhavení pájet přepinovávat nebo něco upravovat

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...