Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

251 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Podařilo se někomu vyřešit poškubnutí motoru u OII 1,9 TDi PD 77 kw ( BXE ) při akceleraci cca 2000 / 2500 otáček na dvojku a občas i na trojku? Pročetl jsem už snad všechny možný fóra. Díky za rady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím odpovědí je mnoho ja mám ten samy problém a jezdí to od servisu k servisu a pokaždé jiná příčina začlo to čidlem vačky a pak čidlo ot. motoru a teď další asi přehrání řidící jednotky. Začalo to taky poškubnutím a zhoršovalo se to pak se přidalo blikání kontrolky žhavení tak sem zvědavy na další servisa pak napíšu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím . Problém se škubáním vyřešen (předchozí servis nové rozvody špatně nastavil o 1,2 stupně ) pak vyměnili čidlo klikovky i s kroužkem ( převodovka dolů) pak poseřizoval ŘJ a vše ok cena opravy byla něco kolem 10tis. ALE AUTO JE JAK NOVÉ :-)

Díky všem za rady především členům TDIfun a garny

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj chtel jsem se zeptat jestli to po prehrani noveho softu startuje lip protoze mam stejnej problem jako ty. A jestli by slo poslat to cislo na toho borce co ti to delal. DIk

Zdravim panove, mel jsem stejny problem, stacilo zajet ke znamemu a ten mi upravil startovaci davku a vse ok, protoze mi zase znamy rikal ze to neni uplne dobre upravovat davku, tak pri prilezitosti ze auto bylo v servisu jsem je poprosil o nahrani noveho softu do ridici jednotky cca 250kc v autorizovanem servisu, zde mi sice pan ktery je pry odbornik rekl ze u meho auta nelze zvysit startovaci davku, a neveri ani kdyz jsem mu rekl ze mi to znamy delal predemnou, nicmene prehrali sw za novejsi a opet auto startuje i za tepla v pohode, dokonce mam pocit ze i lepe jede odspoda ale to muze byt subektivni. Takze to neni zadna velka pecka, je pry i mozne ze toto nepomuze a musi se repasovat starter, to mi nabizeli v brne za cca 6tis kc, znamy automechnik co mi zvysoval davku mi rikal ze staci starter rozebrat profoukat promazat a vse je opet ok.

Tak si z toho vyberte :palec: v pripade kontaktu na opravu v okoli Blanka kontaktujte na SZ dohodim vam cislo na cloveka ktery mi to upravil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj,

mám trošku větší problém.

Začal mi klepat motor (1.9 TDi PD 77 kW) a nechal jsem si vyměnit dvouhmotnostní setrvačník za jednohmotnostní sadu od Valeo. Bohužel problém stále přetrvává. Motor vůbec nejede (teda on se snaží, ale nejde mu to). Kouří bíle, klepe v nízkých otáčkách (kolem 1500ot./min. nejvíce). Mám podezření na vadný vstřik nebo špatné spalování (možná jede jen na 3 válce). Než to dám do servisu, tak se chci Vás zeptat zda s tím nemáte někdo zkušenost.

Děkuji a ahoj.

JV

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Guest chipmann

Zdar jestli to kouří bíle tak je někde závada ve vstřikování takže ideaní by bylo auto napíchnout na diagnostiku a udělat logy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Řešení, přehrát software v řídící jednotce. Škoda, Mladá Boleslav vydala nový software... více na:

http://forum.skodahome.cz/topic/6221-19-tdi-pd-77-kw/page__st__175

Záleží taky co máš za rok výroby... Martin

Upraveno uživatelem 160R
Úprava odkazu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chlapy mam podobný problém. Studené starty vše OK, teplý start a auto se otřese a ozve se pazvuk. Ale dělá to jen někdy.Nevíte co by to mohlo být.

Nafta VERVA + VIF pořát a žhavící svíčky nevykazovali chybu. O2 1.9TDI 77KW BXE 2006

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čau. Mám ten samej problém.Za studena starty super ale za tepla to je hrůza že se až někdy stydím. Byl jsem minulý týden u známého a ten řekl že přidávání nafty je blbost ať si nechám zrepasovat starter a že to bude na 100% OK!! Prej se ohřeje a už nemá ten výkon co má mít. Tak ho nechám zrepásnout a dám vám vědět.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám taky sem tam problém se zacukáním zhruba při otáčkách 1800. Chci se zeptat na to přehrátí ve Škodovce. Když mám načipováno, tak tím pádem mi to zruší, nebo to na to nemá vliv? Jinak vždy stačí podřadit a je to OK, ale jestli to je špatným softem, proč to nenechat udělat. Nechci ale přijít o čip.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Čau. Mám ten samej problém.Za studena starty super ale za tepla to je hrůza že se až někdy stydím. Byl jsem minulý týden u známého a ten řekl že přidávání nafty je blbost ať si nechám zrepasovat starter a že to bude na 100% OK!! Prej se ohřeje a už nemá ten výkon co má mít. Tak ho nechám zrepásnout a dám vám vědět.

Čuste... no mě to taky dělalo... později se zjistilo že to byla chyba v řídicí jednotce... Repas je prý zbytečný pokud auto nemá najeté aspoň 200k... Seřídilo se to v jednotce a mam vše ok...

Jinak jsem si říkal že tu zkusím napsat i se svým problémem... Stává se mi že auto ztráci výkon a jako by ztěžkne. Netuším co s tím... Nedělalo to taky někomu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ja som zatial okrem turba ok, ale co som si vsimol na brachovej KII Carens 2,0 CRDi, tak jemu to zacina cukat tiez, obcas na dvojku pri zrychlovani to raz/dvakrat cukne....

takze tym asi netrpi len skodula

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdravim vas ludia, nechcem zakladat nove vlakno, takze moj problem je:

ked nastartujem rano, vacsinou ak auto dlhsie stoji (den a viac), tak kym sa motor nezahreje nieco v nom "pekne" tuka, nie ze by to bolo neprijemne, ale moc mi to k original zvuku nepasuje....

napr. dnes rano: nastartoval som, par minut som ho nechal sa tocit, potom som vystartoval, jemne samozrejme, zakial bol studeny, za jazdy aj pocas tych prvych minut som pocul take tukanie z asi skor z prednej casti motora. Ked sa motor zohrial (podla teplomera) uz som to nepocul, aj ked som prisiel do senice som na parkovisku pocuval na volnobeh a take zvuky som uz nepocul....

viem, moze to byt fakt cokolvek, len sa chcem spytat, ci niekto z vas nema skusenosti, ze by to bolo dacim konkretnym....lebo na ventily mi to moc nepripada, je to myslim taky hlbsi tukot ako ked tukaju ventily..

nedavno som vymenil turbo, novy olej 507,00, filtre...

vdaka vam vopred a pekny den prajem

Marek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdravim vas,

este by som sa chcel teda spytat na toto. vcera rano som siel na inom aute za mojou snubenkou, ktora sla na octafke, a prekvapila ma jedna vec. Zopar krat, nie suvisle, ale vzdy tak na 2-3 sekundy vysiel z vyfuku husty namodraly dym. to sa dialo skoro celu cestu z jedneho konca mesta na druhy, takych 5 min. Neviem teda ci aj predtym, lebo predtym som siel v aute s nou. nedialo sa to od pohladu vzdy ked pridavala, bolo vidiet kedy ubrala a kedy pridala. potom to uz vobec nerobilo, sme sli dalsich asi 30km uz spolu, a ked som pozeral do zrkadla, vsetko bolo ciste.

Napada ma jedine, brachovi na Kii CRDI toto tiez spravilo po ceste, zlakol sa, vypol motor a potom siel ale dalej a v servise mu povedali, ze to sa cisti alebo vypaluje asi katalyzator, ze to tam vtedy hodi viacej paliva, ze sa to deje vzdy po nejakych tisicoch km.

co vy na to?

vdaka vopred

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim,

Po kupe auta beham od problem ku problemu asi som si mal nechat neznicitelnu octaviu 81kw (r99).

Takze moj problem je.

Pri rozbiehani ci uz do kopca alebo na rovine ma auto problem sa pohnut. Nieje to tak ze by sa nepohlo len proste motor ma pri pohynani uplne iny zvuk ako keby sa "trapil" to som na starej octavi nikdy nepocitoval. spojku + zotrvacnik som menil pre 2 tyzdnami ale to velmi nepomohlo. Takisto pri otackach a zabere okolo 900-1100 pocujem klepot, ale nieje kovovy proste nieco na pravej strane klepe co to moze byt ?

Ja som z auto dielni uz chory neviem co si mam o nich vsetkych mysliet. Kedze po vymene spojky mam problem z radenim (ide to tazsie) a pri preradeni vo vysich rychlostiach sa mi do spojky prenasa krutiaci moment motora (neviem ci som sa spravne vyjadril).

Pytam sa na radu skor ako pojdem do servisu pretoze tam mi zas povedia ze to je normalne ale to nie normalne.

Dik

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě by spíš sr... dát takový peníze za žárovku! Ty máš výbojky? No ale ty dáváš i slušnej balík za olej, to se nediv že tě to auto tolik stojí! :palec:

Je asi jedno kde to napisem.Podstatne je to ze som vycaloval 35 euro za vymenu ziaroviek,sam som to nezvladol.Mozno ak by tu niekto hodil navod aby sme nezivili servisy za taku blbost akou je vymena ziarovky.Praca v servise bola za 13 ero na kazdu ziarovku.

Nic ve zlym, ale to není chyba servisu ale tebe že tam jdeš. Takový rakety co tady vypisuješ ( za olej, žárovky, práci) - to se nediv že tě to auto tolik stojí! :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdravim vas,

tak som tu zasa. Chcem sa spytat na taku zaujimavu vec. teraz v utorok sme isli s drahou do bratislavy od nas zo skalice, cela jazda bola v pohode, ku koncu dialnice pred BA obcas zacalo daco buchat-tukat, velmi nepravidelne, len obcas, ale vzdy to bolo pod plynom, aj ked minimalnym. V podstate to robilo len velmi obcas, a prestalo to az ked som v BA auto zaparkoval. To iste sa opakovalo smerom domov, az za kutami, po nejakych 70-80km to robilo zasa, ale zriedkavejsie. Od vtedy to nespravilo ani raz, denne jazdim do senice asi 25km od nas, jazdim normalne tempo, v januari som menil turbo za fungel nove origo a mam na nom najazdenych tak 3 500km. prvych 1000 km som ho poctivo zabiehal, teda ziadna divocina, zahriat a pod...

Totiz tieto iste zvuky mi vychadzali z motoroveho priestoru v ten den, ako som siel na silvestra do rakuska, tiez to zacalo pri blave a s dlhsimi prestavkami, ale s vacsou hlucnostou to pokracovalo az na miesto, kde mi turbo kompletne odislo, resp. sa mi zlomila hriadelka medzi turbinami.

Neviem teda isto, ci to bolo tym turbom (aj ked tajne dufam, ze nie) alebo dacim inym.....

ak by ste dakto mali daky napad, alebo este lepsie skusenost, vopred vdaka za radu :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nazdar pánové. Snad se najde někdo kdo odpoví na pro něj jednoduché otázky. Začala mi prokluzovat spojka, zatím sem to postřehl na kvaltu 4 a 5 tak se chci zeptat na co se mám připravit a hlavně co to způsobí? Zatím u žádnýho auta který sem měl se tohle nevyskytlo. Je to výsledek nějakýho dlouhodobýho špatnýho zacházení nebo se to může objevit když s autem během dne někdo jiný nalítá 800km ( dálnice + velkoměsto)? Děkuji za odpověď.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak si odpovím sám :smich: >>Zadní těsnicí příruba<< začala trošičku propouštět olej, takže spojka se dala nová + to gufero do kterýho se pustili aniž by měli přípravek pro jeho přesné nalisování. Dostali pojeb protože mě o tom neinformovali. Naštěstí dojel známej, jednoho z nich, ze škodovky i s přípravkem a dal to do kupy.

Upraveno uživatelem šulda

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdravím páni

este jedna vec, tak s tym tukanim som zistil, ze to nebude asi rovno z motora, ale bud z prevodovky, alebo z poloosy?

to tukanie je pocut aj v podstate za studena, niekedy je to pocut pri prejazde vacsich nerovnosti, ale o to nejde, lebo vzdy je to pocut ked v chadzam do pravotocivej zakruty (cize zataz ide na lave predne koleso) a mam zaroven zaradeny nejaky prevodovy stupen a ubraty plyn.... nesmie to byt pod plynom a na neutral...

co by ste na to povedali?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zacinam mit problem s razenim. pri razeni zacala byt hlucna kulisa a radicka je takova volna jako by auto melo najeto 300tisic.

Upraveno uživatelem italik

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.