Přejít na obsah

motor nedrzi volnoběh


Doporučené příspěvky

Zdravim.Prosim o radu, motor mi prestal drzet volnobeh.Z nouze jsem musel treochu pritahnou lanko aby mi volnobeh alespon u teplehop motoru drzel tak nejak kolem 500ot...Studeny nedrzi vubec-musim startovat s plynem a nez se motor ohreje chcipa porad...

Zlobila mi skrtici klapka-pri jizde motor jakoby vynechaval-kdyz jsem na klapku koukal pri zapnutem klicku cukala.Vycistil jsem potenciometr a tyto potize ustaly,ale po nejake dobe-cca par dnu prestalk drzet volnoébeh...

Mam menit klapku?Myslim si ze to bude s nauto ma najeto cca 300000km a klapka je puvodni

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdarec lidi,mám dotaz ke klapce je možný že by mi vynechávala?Když jedu chvili stejnou rychlostí(udržuju 50 v obci) tak se mi auto začne dusit a začne cukat. K nápravě stačí když sešlápnu spojku a přidám plyn. Jinak to sem tam chcípne a nebo to jen tak cuká že to je jako bych se rozjížděl poprvé :) ale když nesešlápnu spojku a neprošlápnu plyn tak má tendenci chcípnout.Zkošel jsem i čistě jen sešlápnout plyn a po chvíli se chytne ale pak je to dost nepříjemný protože zarazí do sedačky :-D. Všem dík moc za radu

Odkaz ke komentáři

Tak dnes jsem vyměnil klapku, dal jsem tam co jsem od kámoše, byla v provozu cca měsíc. Auto žádná směna teda to první nastartovaní byla pul hodky nastartovana a krasne drzela otacky a vsechno v pohode. Start cislo 2 prestalka drzet otacky,chcípe to a to i za jízdy :-D na diagnostice je to bez zavad a i po nastaveni zakladnich hodnot to chcipe :-D.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím mám ten samý problém :D a nevím co s tím, byla mi čištěná škrtící klapka v servisu a poté co jsem si auto přivezl domů tak mi nešli CD. Rada byla: Odpoj a připoj baterku...tak jsem to udělal a poté co jsem chtěl nastartovat tak mi to hned chcíplo a chcípá to i za jízdy stačí vyřadit, další rada byla abych najel pár km že si to ta klapka nastaví sama a taky nic. Byl jsem s tím i na diagnostice udělat základní nastavení a to taky nepomohlo. Nevíte prosím vás nějakou fintu na to?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Tak dnes jsem vyměnil klapku, dal jsem tam co jsem od kámoše, byla v provozu cca měsíc. Auto žádná směna teda to první nastartovaní byla pul hodky nastartovana a krasne drzela otacky a vsechno v pohode. Start cislo 2 prestalka drzet otacky,chcípe to a to i za jízdy :-D na diagnostice je to bez zavad a i po nastaveni zakladnich hodnot to chcipe :-D.

V jakym stavu máš svíčky? :)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Kdyby to někomu pomohlo, popíšu můj problém a zážitky se škrtící klapkou motoru 1.6 MPI 55KW AEE v octavii 1999.

Problém, auto špatně startovalo, nedrželo volnoběh a když jsem jel tak škubalo a vynechavalo, taky stojíci při přidani na 1500 - 2000 zaškubaval motor.

Vyměněno: cívka, kabely, víčko rozdělovače, palec a svíčky. = nic nepomohlo.

Výměna škrtící klapky = furt stejné.

Kontrola těsnosti sáni = OK.

Šel jsem tedy cestou kontroly škrtící klapky a změřil její odpor = nebyl žadny (má byt mezi dvěma konektory nahoře/blíž u nastavovače klapy od 3 do 200 ohmu odpor).

Takže klapa z vrakoviště mrtva, stará klapa odpor měla ale jen bzučela, tak jsem zkusil dalši 4 klapy a nic, s odporem bzučeli nebo nic a bez odporu vubec nic, žadná se nepohla.

Proměřena kabeláž k řídíci jednotce a vše ok, vyměněna jednotka a ejhle, klapa s odporem OK, nastavovala, vše začlo fungovat. Ještě na volnoběh kolísaly otáčky v rozmezí 500 - 1100. To vyřešilo nastavení rozdělovače/předstihu (někteří píšou lambda, ale NE)

Ponaučení - klapy na 1.6 trpí a nemusí být dobrá ani náhradní z vrakače, nová je drahá a levná čína nefunguje dobře, navíc může zničit ŘJ.

Bacha na hadici odvětrávání do airboxu a ještě při chybě "volnoběžný spínač" zkontrolovat jestli v měřených hodnotách ukazuje bit na čtvrtém míste '0' a když sešlápnete plyn ukazuje '1'

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Klapky trpí na všech benzínech.

Klapku bych z vrakáče nekupoval ani blbou náhodou. Je na tom buď víceméně stejně, nebo ještě hůř. 

Levnou Čínu bych nekupoval ani blbou náhodou. Je na tom  ještě hůř než originál před smrtí. 

Nová je nová. A drahá zas tak moc není. Zlaté ceny za díly na AEE. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...