Přejít na obsah

Historie vozu podle VIN


schwaara

Doporučené příspěvky

Ahoj, dá se prosím u Octavie II nějak zjistit její servisní historie/počet ujetých km? Vím, že třeba u Peugeotů tohle jde. Do servisní databáze se zadá VIN a vyjede, kdy a kde bylo auto v servisu a kolik mělo v tu dobu najetu. U BMW se to tuším dá zjistit přes diagnostiku.

Funguje něco takového u Octavie II?

Díky!

Odkaz ke komentáři

jsou to kmenový data který se daj zjistit snad v každým servisu Škoda, teda nevim jestli to dělaj za nějakej poplatek nebo jak to funguje .. já když potřebuju tak se podívám v práci, tam se dozvím co se s tím autem dělo i ve fabrice a nejen jen v servisech .. ale mám k tomu omezenej přístup, takže mužu jenom jednou za čas .. ale jinak pokud to byl teda značkový servis tak tam bude vše :)

Odkaz ke komentáři

Uricte to jde. Ja moji proveroval (a to bezplatne my udelali) v skoda servisu tady u nas ( a gdyz to jde udelat v Cerne Hore tak to udelaji i v Cesku :palec: ), posledni servis byl na 121.???km a to je ono co pise i v servisce, a take my proverili jestly je pretocena km a rekli ze ne (ted nevym jestly to dopravdy muzou udelat nebo je to jenom lakadlo pro zakazniku ale tatka tam byl s nima gdyz to delali a sam se podival co tam overovali) ze originalni km jsou o 10km vetsi nez je na tahometru. Tazke to asi pujde udelat.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Tak jestli zdarma to asi jak kde. Byl jsem v servisu a z dlouhé chvíle koukal na "nástěnku" s ceníkem na různé dodělávky.

Byla tam i položka "Zjištění historie vozidla 500,-Kč"

Jestli těch 500kč nemyslí za zjištění přes produkt firmy CEBIA. Ta umít prověřit km i nejen přes servisní prohlídky, ale projede i databáze STK a možná další databáze. Také prověří, jestli nemá vozidlo tzv."DVOJNÍKA", nebylo, třeba i v zahraničí, vyplaceno pojišťovnou jako "totální škoda" a jiné vychytávky.

Jinak jestli chtějí za napsaní VINu do PC 500kč, tak to jsou lumpové.

Odkaz ke komentáři
Jestli těch 500kč nemyslí za zjištění přes produkt firmy CEBIA. Ta umít prověřit km i nejen přes servisní prohlídky, ale projede i databáze STK a možná další databáze. Také prověří, jestli nemá vozidlo tzv."DVOJNÍKA", nebylo, třeba i v zahraničí, vyplaceno pojišťovnou jako "totální škoda" a jiné vychytávky.

Jinak jestli chtějí za napsaní VINu do PC 500kč, tak to jsou lumpové.

 

Vy se vtom nějak vyznáte pane .... :lol: produkt máš na mysly asi CEBAI AUTOTRACER ... je pravda ,že momentální cena je 490 kč ... za tuto službu .. ale bohužel i tato ruzná zjistění není na 100 % .. zrovna nedávno jsem řešil nějaké dovezené auto a bohužel se na nic nepřišlo ... a samo km uplně jinak ..

 

jinak to že si autorizovanej servis něco řekne za zjistění z historie vozu je běžná věc .. prostě nikde není napsáno ,že má někdo k těmto informacím přístup zadarmo .. je to spíš přístupen servisu ... :D

Odkaz ke komentáři
Vy se vtom nějak vyznáte pane .... :lol: produkt máš na mysly asi CEBAI AUTOTRACER ... je pravda ,že momentální cena je 490 kč ... za tuto službu .. ale bohužel i tato ruzná zjistění není na 100 % .. zrovna nedávno jsem řešil nějaké dovezené auto a bohužel se na nic nepřišlo ... a samo km uplně jinak ..

 

jinak to že si autorizovanej servis něco řekne za zjistění z historie vozu je běžná věc .. prostě nikde není napsáno ,že má někdo k těmto informacím přístup zadarmo .. je to spíš přístupen servisu ... :D

 

500kč je moc. Jezdit k nim např.pravidelně a pak si koupit jetou kárku jinde a chtít od nich pomoc za 500kč ( několika minutová procedura ), tak by mne naštvali. Tak zajímavá skušenost s CEBIA. Co to bylo za kárku? Není možné, že by majitel jezdil do neznačkového servisu a tak nebyli databáze? Odkud byl dovoz? Nebo je CEBIA taky banda lumpů?

Odkaz ke komentáři
500kč je moc. Jezdit k nim např.pravidelně a pak si koupit jetou kárku jinde a chtít od nich pomoc za 500kč ( několika minutová procedura ), tak by mne naštvali. Tak zajímavá skušenost s CEBIA. Co to bylo za kárku? Není možné, že by majitel jezdil do neznačkového servisu a tak nebyli databáze? Odkud byl dovoz? Nebo je CEBIA taky banda lumpů?

 

jo je to prostě nějakej ukon a dneska zadarmo už není nic ... ale jak říkám ,je to o přístupu s obou stran .. auto octa a byla s nemec ... celá akce byla divná ..

 

Noo dneska je bandička lumpů na každém rohu ..takže těžko říct .... :smich:

Odkaz ke komentáři

cha cha tak to je dobrý .. se říká v praze je blaze ale draze .... ale ono i jižní čechy ... už to asi okoukaly od pražáááákůůů ... jojo ono okolo krumlova a spol se už taky naučily ... jsou hotely kde si řeknou 5000 kč za noc jako nic .. parkovné 350 za den a už to lítá ... v peněžence vír a vyluxováno ... ;)

Odkaz ke komentáři
Tak Auto Kápl. V písku budeš mít určitě ještě nějaký servis, tak zkus jinde.

 

jj, v Písku je ještě Auto Frolík, ale tam jsou ještě větší socky :) Po zkušenostech nejezdim ani do jednoho - na autě zkur** co můžou, protože místo mechaniků tam mají na praxi cvičence z učňáku :smich:

A hlavně na hooodně věcí řikají že nelze :smich:

 

...pro ukázku práce Auto Kápl jsou v Garnyho tématu ze servisu fotky mojí Fabie (Garny montoval ostřiky světel) a zapojení světel pro denní svícení. Kabeláž natahaná jak od lempla, pojistka schovaná pod palubkou, montáž trvala 4,5hodiny, cenu po 20min hádání se šéfem Káplem jsem platil z půdovní požadované 2.500,- strop z objednávky na navýšený o 10% - tedy 1099,-

Podotýkám - materiál vlastní od Helly vč. českého návodu k montáži. Autoelektrikáři jsem musel vyvětlovat co je to relátko... :lool:

Odkaz ke komentáři

přitom mi není jasné, když jsem absolvoval jen školení přijímacího technika a viděl jsem část školení na pozice jednotlivých mechaniků, proč jsou ty mechanici v servicech takový dřeva.

Škodovka má téměř dokonalé školící střediska, kde si můžeš všechno rozebrat, vyzkoušet...

Odkaz ke komentáři
přitom mi není jasné, když jsem absolvoval jen školení přijímacího technika a viděl jsem část školení na pozice jednotlivých mechaniků, proč jsou ty mechanici v servicech takový dřeva.

Škodovka má téměř dokonalé školící střediska, kde si můžeš všechno rozebrat, vyzkoušet...

Oni tam chodí jen do práce. Jak já říkám, jsou lidé chovní a lidé tažní. Oni nemají potřebu nasávat další informace a seberealizovat se. Jsou asi spokojení a víc nepotřebují. Často jejich špatné jednání / přístup k práci, nemá na ně dopad, takže jsou no stres a to je demotivuje, aby podávali lepší výsledky. Myslím, že to není žádná složitá psychologie :-)

Mne osobně to dost mrzí, že to takhle funguje. Bohužel se s tím potkávám denně.

Odkaz ke komentáři

...pro ukázku práce Auto Kápl jsou v Garnyho tématu ze servisu fotky mojí Fabie (Garny montoval ostřiky světel) a zapojení světel pro denní svícení. Kabeláž natahaná jak od lempla, pojistka schovaná pod palubkou, montáž trvala 4,5hodiny, cenu po 20min hádání se šéfem Káplem jsem platil z půdovní požadované 2.500,- strop z objednávky na navýšený o 10% - tedy 1099,-

Podotýkám - materiál vlastní od Helly vč. českého návodu k montáži. Autoelektrikáři jsem musel vyvětlovat co je to relátko... :huh:

 

jo jo tvoje fabka ...si dobře pamatuji ... http://forum.octaviaclub.cz/index.php?show...c=614&st=19

Odkaz ke komentáři
Bohužel, jak jsme se již přesvědčily, tak s politováním se zjistilo, že autorizovaný servis není garantem kvality. Tedy alespoň značka Škoda nese tuto špatnou pověst.

 

Veru tak, máš úplnú pravdu - akurát z vlastnej skúsenosti viem napísať, že sa to netýka len značky Škoda, ale aj VW, Renaultu, Citroenu, Hondy, Fordu a Peugeotu. Rozdiel medzi týmito značkami a Škodou je jedine ten, že u Škody máš na výber v okruhu 200 km na cca 10 autorizovaných servisov, kdežto u iných značiek maximálne 1, v lepšom prípade 2! Proste keď nie je konkurencia, nie je žiadna snaha uspokojiť zákazníka, pretože bude musieť prísť znova tam, kde ho sklamali - servisy Škoda aspoň majú motiváciu bojovať o zákazníka, keď majú priamu konkurenciu za rohom...

Odkaz ke komentáři

Dělám taky v servisu, ale ne na auta. Technici se dělí na technické koníčkáře a šťoury které to prostě baví (asi tak 3%) a zbytek který to bere tak, že se něčím živit musí a tohle je docela dobrý, tak proč ne tímhle. Jestli přijdu na to čím to bylo a nebo to jenom okecám nemá vliv na prachy který mi přijdou tak jako tak 15. každej měsíc na účet. Zatím co v prvním případě bych se tomu musel věnovat několik hodin a popřípadě se třeba ještě doma vzdělávat v oboru, v druhém případě mi může šroubovák v 16,00 vypadnout z ruky tam kde zrovna stojím a další mne začne zajímat až zítra v 8,00... Prachy přijdou tak jako tak, tak co... No a to je ten zbytek cca 97%...

 

Když vidím zákazníky, kteří si povolali servis ve víře že přišel fakt odborník a on přijde někdo kdo o tom neví takřka nic... kdyby přišel žáček ZŠ který chodí do radiokroužku, tak by tam svedl více než tito...

 

Bohužel morální rozměr věci, tj není to můj koníček, ale je to moje práce kterou musím dělat pořádně protože za to ten zákazník platí a zrovna tak já chci dostávat poctivou práci až si někde zaplatím nějakou službu je asi při morálním úpadku v ČR naivní představa... Všechny ty kauzy OpenCard, Katarských princů, dálnic stavěných "nejlevněji" na světě, Plzeňských Judr titulů, SPZek na kongresu ODS které byly všechny "naprosto nezapamatovatelné" atd atd utvrzuje celý tenhle národ v tom hesle "urvi co můžeš a po po nás potopa".... Takže proč by se nějak poctivou prací měli angažovat zrovna automechanici. Jsou to lidé jako všichni ostatní a sdílejí stejný kodex jako celý národ...

 

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že managment ať si dělá svoje tabulky v excelu a hlavně do ničeho nezasahují protože co domluví je jedna větší kravina než druhá. Vyteoretizují si nějaký postup, který ale absolutně nekoresponduje s podmínkami u zákazníka a s tím co opravdu zákazník chce a co je dosažitelné...

 

Takže nemůžete narazit na dobrý servis, můžete se ve velkém servisu napojit na jednoho dobrého technika a nebo na malý soukromý servis který si hledí svých zákazníků a potom ale taky musíte přistoupit na to že hledání nějaké pakárny v elektrice v podobě zlomeného drátu v 100žilovém svazku musíte takovýmu klukovi zaplatit, protože to hledal celý den a nemůže dělat za 500 na den...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...