Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Doli

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Zdarec lidi, máte někdo zkušenosti s Barum Polaris 2? Já mám po dvou sezónách (cca 25tisíc km) tak 4mm vzorek. Myslím že pro jistotu a bezpečí koupím letos nové. Kdo má jaké doporučení? Viděl bych to na výše zmiňované Matador MP59 nebo BFGoodrich G-FORCE WINTER.

 

 

kup Matador mp 59 a budes spokojenej já je měl 5 let z toho 3roky na předku a 2 na zadku :smich:

Odkaz ke komentáři

No popravdě zatím v výtězí. Měl jsem kdysi na Š120 Matador MP55 Silika a super. Odjezdili dvě zimy a dvě léta :smich: (na letňáky tehdá nebylo) a ještě jsem to s nima pordával a ještě z nich nebyli sliky. Ale na druhou stranu na felinu jsem před šesti lety kupoval BF Goodrich a za rok jsem je vyměnil i ráfkama za větší a dodneška jsou bojeschopné a to je má známej na feldě v autopůjčovně.Ale asi půjdu do matadorů našich slovenských bratrů. :smich:

Odkaz ke komentáři

Polaris2 jsem koupil ve standartním rozměru 195/65 R15 loni... najel jsem na nich za minulou zimu cca 10 000. Ty co byly vzadu nemají měřitelný úbytek, ty přední přišly o 1mm

Zkušenost dobrá - teda spíš - normální guma na které mi nic nevadí... Jednou jsem je opravdu otestoval - v Alpách - odjížděli jsme v noci... v místě odjezdu nic, pohoda... po 30km jsme vjeli do silného sněžení které už chvíli trvalo a na silnici leželo 20-30cm čerstvého sněhu.. V 02,00 hodiny nulový provoz, nikdy žádní silničáři takže boj panenskou silnicí...orientace jen podle patníků .... chvílema se auto zastavovalo i na rovině (břichem.. zatracený snížený podvozek :-) ) ale naštěstí se to vždycky chytlo. projeli jsme takhle cca 150km až k Mnichovu.... Mít jen trochu sjetější nebo starší (ztvrdlejší) gumy, neprojeli bychom...

 

Myslím že u zimáků je lepší koupit i levnější gumu (nemyslím nějakou no name čínskou) ale levnější značky patřící pod premiové značky (Barum, Sava, Semperit...) a měnit je dřív - kolem 5mm a 3let.. 4.rok už moc nepracují... než drahou gumu ojet na 1,6 a mít ji 5 let... To je moje zkušenost s premiovámi i levnějšími značkami.. za roky používání...

 

Ono je taky potřeba zohlednit kdo kde bydlí... já většinu najezdím po Praze a tady bych mohl jezdit i na 1,6mm letních a bylo by to skoro jedno... Pokud někdo bydlí na Vysočině, je to pochopičitelně jiná situace...

Odkaz ke komentáři

Zdravím vespolek,já šel letos do GoodYear Ultragrip 7+ ve velikosti 195/65/15 na plechu.Loni jsem měl ve stejném rozměru Polarisy a už je nechci.Stejně už tam bylo tak 2 mm vzorku tak půjdou pryč.Přece jen vozím malé dítě a i když jezdím převážně město,tak to nemíním riskovat.Tak doufám že mě GY nezklamou

Odkaz ke komentáři

Buď objektivní - mít 2mm vzorku na zimní gumě = jedu na letních... To pak snadno hodnotíš gumu jako špatnou a teď budeš jásat jak jsou GY skvělý.. ale to by byla v podstatě každá nová 8mm guma... Když se podívate detailně na testy gum - na skutečné výsledky, tak rozdíly jsou naprosto minimální... rozdíly v jednotkách procent často... To že nejlepší guma dostane jako referenční 100% a jiná má 90% ani nepoznáte....

Odkaz ke komentáři
Buď objektivní - mít 2mm vzorku na zimní gumě = jedu na letních... To pak snadno hodnotíš gumu jako špatnou a teď budeš jásat jak jsou GY skvělý.. ale to by byla v podstatě každá nová 8mm guma... Když se podívate detailně na testy gum - na skutečné výsledky, tak rozdíly jsou naprosto minimální... rozdíly v jednotkách procent často... To že nejlepší guma dostane jako referenční 100% a jiná má 90% ani nepoznáte....

Jasně máš pravdu.Nechci porovnávat ty moje sjeté Polarisy a ted´nové GY.Jen že jsem zvědavý jaké budou......Doted´jsem měl Polarisy jak na Octě tak na Felicii.A popravdě nic moc.Na Felicii byly novky a moc jistě jsem se necítil.A to nejezdím jak blázen.

Odkaz ke komentáři

Felda asi neseděla s vůbec žádnými zimními gumami na sněhu - byl moc lehký předek... Feldu jsem teda neměl ale Favo ano, 120 000km a předpokládám že to bylo stejný...

 

Musím říct, že opravdu jako klíčový z vlastních letitých zkušeností vidím věk gum. Nejde moc o značku, o vzorek (ne extrémy samozřejmě) ale každé gumy se mi nové zdály skvělé, druhý rok dobré, třetí rok -sakra bylo to lepší a čtvrtý rok - kua tyhle gumy jsou tragedie (a to měly třeba 5-6mm) :smich:

 

tak GY je značka jako hrom a tak i v testech je dobrá - budeš spokojený určitě až to napadne čí přimrzne..

Odkaz ke komentáři
Felda asi neseděla s vůbec žádnými zimními gumami na sněhu - byl moc lehký předek... Feldu jsem teda neměl ale Favo ano, 120 000km a předpokládám že to bylo stejný...

 

Musím říct, že opravdu jako klíčový z vlastních letitých zkušeností vidím věk gum. Nejde moc o značku, o vzorek (ne extrémy samozřejmě) ale každé gumy se mi nové zdály skvělé, druhý rok dobré, třetí rok -sakra bylo to lepší a čtvrtý rok - kua tyhle gumy jsou tragedie (a to měly třeba 5-6mm) :smich:

 

tak GY je značka jako hrom a tak i v testech je dobrá - budeš spokojený určitě až to napadne čí přimrzne..

jj až napadne tak to asi pujdu někde testnout.nějaký velký volný prostor.Vybíral jsem dlouho a přes Vaše(Vás členů)doporučení jsem do nich šel.A nyní se ukáže co to s mojí 1,6/74kW udělá.Zklamaný určitě nebudu,za ty peníze SUPER volba.Ještě jsem měl v hledáčku BFGoodrich G-FORCE WINTER........

Odkaz ke komentáři

Mám combík originál na liťácích letní 205/55 R16 a váhám, jakou sadu zimních. Určitě opět na liťácích, ale váhám, zda stejný rozměr pneu jako letní, nebo klasiku 195/65 R15? Kromě hlavního argumentu úspory cca 1/3 nákladů, se říká, že i užší profil pneu na zimu je lepší kvůli "zařezávání" do sněhu? Co byste volili Vy? Díky za názory.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...