Přejít na obsah

1,8TSI 132kW EA888


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj chlapi. Mam octu 3 1,8 tsi a uz asi tyzden mi robi to , ze sa zohreje na 90 st. A potom klesa na 75st a tak to drzi. Dole kopcom pri podradeni klesne aj na 65 st, vie niekto poradit? Mam najazdene 14500 km. Na pocitaci nevykazuje ziadnu chybu. Dik

 

Myslim ze to bude tym novym termomenezmentom . Predtym sa zohriala na 90 a drzala. Poradi niekto?

Odkaz ke komentáři

Vcera mi zacala svietit kontrolka motora. Vyzera to podla mna na nejake tepelne cidlo. Vcera rano som isiel do Prahy a po cca 500 km mi zrazu klesla teplota na dialnici na 50 st. ( voda) rozsvietila kontrolka check motora. Ked som zastavil bezal mi ventilator chladica. Isiel som asi 180 km / h vonku bolo 5 stupnov . Je to normalne? Auto ide dobre . Vykon dobry a spotreba do 8l. Vcera som urobil cca1500 km pri priem rychlosti podla pocitaca 110. Tankujem vecsinou 98 alebo 100 okt benzin aj ked staci aj 95 okt. Mate s tym niekto skusenost? Najazdene mam 16500 km

Odkaz ke komentáři

Daj potom vedieť, čo s tým môže byť, som zvedavý! Kedy bolo vyrobené tvoje auto, aspoň približne? Zatiaľ jediný problém s novými 1.8 TSI bol s olejovým filtrom, kde sa niečo ulomilo a v motore klesal tlak oleja. Nie som motorár, takže neviem, čo to môže mať priamy súvis s klesaním teploty motora, ale určite pri poklese tlaku sa rozsvieti kontrolka motora, čo ale nie je tvoj prípad.

Odkaz ke komentáři

Vyrobene 22 tyzden 2013 na objednavku. Za 16 tis km som dolial 4 dcl oleja. Jazdim dost rychlo. Vymena oleja, ol. Filtra a vzd. filtra na 13 tis. Km. Najlepsia spotreba dlhodobo 4,2l/100 km. Najvyssia 16,3/100 kmtiez dlhodobo. Vatsinou sa vojdem do 8 l. Sam som zvedavy ale predpokladam ze to bude snimac teploty kt. Blbne a dava impulz riad. Jednotke na chladenie . Otvara nespravne supatko a spusta ventilator. Uvidime :-))

Odkaz ke komentáři

Auto je od vcera v servise . Na diagnostike sa objavilo vela chyb. Dnes rano vymenili snimac teploty ale nic sa nezmenilo. Technik bol na skusobnu jazdu. Konzultuju poruchu s Mladou boleslavou. V najblizsich dnoch sa chystaju menit " inteligentny termomanažent" Som zvedavy ako to dopadne. Maju na odstranenie poruchy podla zakona 30 dni. Nahradne auto skoda neposkytuje a ak ano tak za 23€ na den .

Odkaz ke komentáři

Škoda, že si nemal možnosť spraviť diagnostiku resp výpis chýb predtým, ako si dal auto do servisu. S 1.8TSI v nových O3 má zatiaľ málokto skúsenosti, v celej SR sa predalo len 5 či 6 kusov :rolleyes:

S tým náhradným autom je to tak trocha hanba. V prípade poruchy nového auta by to mala byť samozrejmosť a zdarma!

Odkaz ke komentáři

Caute. Dnes mi vymenili inteligentny termomenezment resp termoregulator. Poobede mi volali zo servisu ze je auto ok. Vraj sa na dielni zohrialo za 4 min. Na 90 st. A olej mal po 10 km 102st. Som zvedavy. Zajtra si ho idem prebrat. Pokazenu suciastku beru vraj do laboratorii testovat aby prisli veci na koren lebo motor je cistokrvne audi 1,8 tfsi kt. Sa montuje aj do a3, a4, a a5 . Vyskusam a napisem :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

S termoregulátorom na nových 1.8 TSI má problémy dosť veľa áut, ale samozrejme, oficiálne zatiaľ nikto nič nevraví. Zaujímavé je, že Audi motory EA888 rovnakým problémom netrpia. Že by ten motor nebol čistý Audi motor? Ale vraj sa tieto 1.8 TSI do O3 tiež vyrábajú v Audi v Gyori...

Odkaz ke komentáři

Dnes auto začalo vykazovat stejnou poruchu.
Voda i olej max 75st. Pujde k turkovi :-)

 

edit: Auto je v servisu a řeší to Boleslav. Náhradní auto mi dal servis, je to možná tím, že tam jezdí celá firma - 200 aut.

Foto 1 a 2 - stav po hodině jízdy po dálnici

Foto 3 - zapnul se větrák...

 

 

post-3659-0-54097300-1389213433_thumb.jpg

post-3659-0-82285000-1389213494_thumb.jpg

post-3659-0-75082100-1389213627_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Caute viete mi povedat kolko sa vam podari natankovat do nadrze pri tomto motore?

Ja som mal dojazd nejakych 35 km co znamena ze v nadrzi by malo byt približne asi

2,5 - 3L a natankoval som 51L. Ved nadrz je 50L Ja to nechapem. Skusim inu pumpu.

Zatial som stale tankoval na Shel. Skuste sa zapojit viacerí a uvidime. Dakujem

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

jestli jsi tam nacpal 51l, tak to nebylo do prvního cvaknutí, což se ani v manuálu nedoporučuje.

Trochu jsem sledoval a stále sleduji relevanci PP s údajem Dojezd http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=19823&page=3 Je tam dost faktorů, které ovlivňují výpočet dojezdu. Ale nyní, a možná nikdy, neřeknu co je rozhodující. Jedna z věcí dost určující, je způsob jízdy a tím i průměrná spotřeba před tankováním.

Asi se k tomu nikdo nepřipojil, i když je tam 34 stažení :).

Odkaz ke komentáři

Auto je již týden v servisu a údajně se čeká na nějaký díl regulace teploty.

Za 600k si představuju kvalitnější výrobek i lepší služby. Hanba!

 

edit: Dnes auto po 10 dnech vyzvednuto. Měnili komplet termoregulaci.

Závada start-stop systému (pády do nouzáku při delší pomalé jízdě po studeném startu) neodstraněna. Na diagnostice vyjela chyba, nevědí co ji způsobuje. Závadu nedokáží vyvolat.

Doporučení - vždy vypnout / zapnout zapalování. Děkuju, tak chytrej jsem taky.

 

S autorizovaným servisem Profi Auto Servis Praha (nomen omen hahaha) veselá historka.

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=10924&p=1437826

 

 

Upraveno uživatelem kejml
Odkaz ke komentáři

Na začátku někdo psal, že díky omezením převodovek je tento motor přiškrcen pouze na 250Nm. To by přece nemuselo platit pro verzi 4x4, která používá DQ250. Ta zvládá až 350Nm. Tam by mohl být prostor k chiptuningu na plných 320Nm tohoto motoru, ne?

Nemáte o tom někdo informace?

Odkaz ke komentáři

To znamená, že v Audi s výkonem 125kW a 320Nm jsou jiné materiály než u Škody?

Já jsem si původně myslel, že ve Škodovce vzali ten motor od Audi, který byl uveden už před dvěma roky a zvedli výkon na 132kW. Je běžná praxe, že se po pár letech o trochu zvedne výkon. K tomu použili slabší převodovku, která zvládá max. 250Nm.

Když pak udělali variantu 4x4 s převodovkou, která zvládá až 350Nm, tak nemohl být rozdíl mezi 4x2 a 4x4 moc veliký, proto zvolili 280Nm (kdo by si jinak kupoval 4x2? U tohoto motoru je jasné, že majitel chce výkon). Taky by Škodovka variantou 320Nm a 132kW ve variantě 4x4 značně ohrozila své dieselové RS s jeho 135kW a 380Nm, ovšem pouze s náhonem přední nápravy.

Celkově mi proto přišlo těch 280Nm pouze jako obchodní, nikoliv technické rozhodnutí. Ty jsi objevil něco jiného? Poděl se s námi.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim chlapi. Akurat som na odtahovke . Priviezol moju mb-cku. Stratila sa mi niekde voda z vyrovnavacen nadrzky. Vyskocila kontrolka a trojuholnik. Zastavil som ,skontroloval a pod autom mlacka. Teplota bola 90 ale ked som chcel pokracovat po najblizsiu pumpu uz sa nedalo . Po asi 500 metroch teplota vyskocila na 120. Nechal som na volnobehu asi 2 min bezat ,teplota klesla , tak som to vypol a volal skoda asistance. Mam najazdene 22060 kma je uz druha porucha. Auto kt stalo 27 000 € by malo nieco vydrzat ale vidim ze kvalitne auta sa uz nevyrabaju. Som zvedavy co mi zajtra v servise povedia. Mal som 100 chuti ten motor vylagrovat taky som bol nastvany. Lutujem ze som nekupil novu mazdu 6. Skodovka prva a asi bude posledna.

Odkaz ke komentáři

Marian: Ako si dopadol v servise, našla sa príčina? Tiež to tipujem skôr na šlendriánske prevedenie predošlej opravy :wallbash:

Čo sa týka novej Mazdy 6, tak so spoľahlivosťou starých Mázd veru nemá toho veľa spoločné. Problémov je tam viac než dosť, hlavne s elektronikou.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...