Přejít na obsah

2.0 TDI CR DPF 110 kW EA 288


Doporučené příspěvky

Dolil sem cca 0,5 litru Fridexu a je to na půlce mezi ryskama, každopádně sem od tý doby najezdil přes 1000 km a vypadá, že se to nehlo. Tak uvidíme. Jináč servisák mi řekl že se to doplňuje ve výrobě na rysku MIN a u těch nafťáků se to stává, u benzínu pré ne :)

 

Řešil jsem to samé, při najetých cca 3000 km jsem se podíval a ryska byla na MIN. Teď najetu cca 7000 km a doléval jsem to už 2x.

 

Motor 2.0 TDI 110kw.

 

Kapalinu jsem kupoval přímo v servisu Škoda, 1L stojí asi 120 Kč.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

1) AHojte, prave som riesil rovnaky problem s chladiacou kvapalinou (mam OIII s 2.0Tdi 110kW). Mam najazdene 8000km, kuknem do motora a chladiaca kvapalina cca 3cm pod min. V Skodovke som kupil 1l G13 (5,1 EUR) a dolial cca 0,35l po hornu risku. V Skodovke ma poslali rovno do nakupu ND, aby som si kupil G13, ziadna ponuka na dolievanie... Vraj to je uuuplne normalne... Uz mam auto od nich kupene, tak uz opat moze servis kaslat na mna a som pre nich bezvyznamna nula... :)

 

2) Preposielam link priamo na pdf z linku, ktory uviedol Mareczek

http://www.fichier-pdf.fr/2014/05/17/ssp-840233-ea288-diesel-engine-family/ssp-840233-ea288-diesel-engine-family.pdf

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Včera jsem si nechal změřit výkon mého auta 2,0TDI, 4x2, najeto 28.500km na brzdě. Zajímalo mě, kolik bude mít skutečný výkon, když se obecně hovoří o tom, že koncernové vozy mají výkony vyšší. Z tohoto pohledu jsem byl lehce "zklamaný" , naměřený výkon byl 110kW při 3425 otáčkách a max. krouťák 337Nm při 1688 ot.. Byl jsem uklidněn, že jsem na tom dobře, mají tam svého Rapida 1,2TSI 77kW a skutečný výkon měl pouze 68kW. Takže asi kus od kusu. Prostě tam bouchají jednotný program a některý motor jezdí lépe, jiný hůře, již to samozřejmě nemění. Alespoň se mi potvrdilo, že je nejlepší jezdit v rozmezí otáček 1600-2600. Dnes jsem si vyzkoušel maximálku v jednom táhlém kopci, kde jsem zatím testoval každé své auto a toto je jednoznačně nejrychlejší.

Jinak mi před 500km mi začal hlásit nedostatek oleje, což si myslím je OK. Chladící kapalinu mi doplnili asi 0,25L při ca 20tis, od té doby u horní rysky - stejné včetně doplnění oleje to bylo u předešlé O2 2,0CR, pak už se kapalina nedoplňovala a olej vždy vydržel do výměny 30tis.. Při příležitosti návštěvy servisu mi řekli, že je svolávačka na přeprogramování - prý blinkrů, tak jsem jim to tam nechal a udělali to. V ničem jsem nezaznamenal změny.

Honza

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravim,

reagujem znovu na problem s ubytkom chladiacej kvapaliny. V 9/2014 pri stave cca 8000km som dolieval 0,35l G13 (horna riska), teraz mam cca 19tkm a znovu som musel doliat cca 0,4l G13.

Je to na reklamaciu alebo je to normalne?

 

V predchadzajucich autach (Fabia I, OctaviaII) som chladiacu kvapalinu dolieval 1xročne po cca 0,1l...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 měsíce později...

Tak dnes máme výročí, ano, jsme již dva roky spolu :D . Nájezd máme necelý 95 tis a vše šlape jak má. Se spotřebou jsem nadmíru spokojen, aktuálně jsem při měsíční uzávěrce vypočítal spotřebu 4,44L (najeto necelých 6 tis.). Palubák ukazuje průměrku dlouhodobou 4,4L. Nejezdím jako důchodce, nehoním to zbytečně, občas jedu s vlekem, 2/3 najeto na okreskách. Zatím bez spotřeby oleje a vody. Na konci prázdnin mě čeká výměna pneu, Continentálky zatím vydržely 55tis a mají ještě 3,5mm vzorku. Dosud ani nikde v interiéru nevržeme, jen se občas při přejezdu podélných prahů ozvou silentbloky na př. nápravě. S motorem absolutní spokojenost. Honza

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak dnes sem ráno nastartoval a začla na mě pištět kontrolka málo chladící kapaliny. A fakt že jo, expanzka byla skoro celá prázdná. Mam najeto cca 3500 km. Myslíte že je to normální? Dik

 

kapalina ubyvala taky od začatku v servisu vše ok /pry/ dnes rano voda pod motorem prazdna nadržka v servisu zatim zjistily rozsypana vod pumpa octavia 2,0 tdi 110kw najeto 63000 naštěsti ještě v zaruce 4 roky / 120000km uvidim po opravě

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...