Přejít na obsah

Tažné zařízení


Guest pavelpavlousek

Doporučené příspěvky

No právě, když jsem kupoval OII bejvalce, dovoz Belgie, co měla z fabriky tažné, ale při přepisu papírů na CZ ho zapomněli dopsat, tak s tím byl taky celkem opruz, zachránilo nás jenom to, že opravdu tam bylo už z fabriky a škodovka podle VINka nato dala dobrozdání. Jinak nevím nevím, jak by to dopadlo.

Odkaz ke komentáři

Oboje origo, a máš bezproblémů, jednak všechno sedí, když kouli sundáš, nejde vidět že ji máš a šalina komplet komunikuje, nechtěl jsem dodělávat piny, prodlužovat kabeláž atd. proto novou. Jinak legalizace je brnkačka bez typáku, jen v případě origa, nasadíš na auto (všechno jen orig škoda) namontuješ a rozchodíš, zajedeš na technickou a on se zeptá, kde máte typovej list. Řekneš, že nemáš, ale že je to originál, co je schválený škodovkou, on si pod to vleze a opíše si všechny ty kody a čísla, pak následně zajde do komplu podívá se, že je to přesně to tažné co se tam dává z fabriky, dojde otestuje zásuvku, chvili tě tam nechá postávat a donese pak papír, že to všechno sedí a můžeš to tam mít. Tahle akce stojí tuším 50-200,- už si nepamatuji. S tím dojdeš na magoš a oni ti to za 50,- dopíšou do TP. Tot vše. Legální cesta. Ted jsem to přesně takto dělal na naši fábii, někdy na podzim. Žádný problém, jen je důležité, mít správně zapojeno a mít tam čitelný štítek.

 

P.S: dávat pozoru u OII na tažné používané jen pro předokolky a 4kolky, je tam rozdíl v čísle štítku, pohledově mě přijou stejný, tak bacha. Jinak pro sedan a kombi je to stejný.

Odkaz ke komentáři

ano, důležitý je čitelný štítek. TZ pro 4x4 má lehce zesílenou trubku na 1600kg a pozor, nejde přihlásit na předokolku. Jednou jsem to zkoušel a neprošlo to, na DI to odmítli zapsat s tím, že k danému vozu je dle tabulek TZ max 1500kg :)

 

v prosvaru jsou celkem příjemní, ale co jsem tam minule hodil řeč s jedním z obchodního, tak se podobné případy množí a lehce je to nebaví každému dávat.

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...