Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

Lucasse

Koupě nové OIII: pomoc s výběrem

Doporučení OIII  

162 hlasů

1. 1. Lepší mi příjde:

• 1.6 TDI (77kW) - komb.spotř. 3,8l
    • 1.4 TSI (103kW) - komb.spotř. 5,3l

• Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

280 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Ahoj,

rozmýšľam o kúpe O3 RS (liftback, manuál). Denne najazdím okolo 100 km (50 do práce, 50 späť). Pri nájazde okolo 45000 km / rok a pri rozdieli ceny nafty a benzínu mi nafta "ušetrí" okolo 1200 kč mesačne.

Moderné TDIčko som nemal, len starého Golfa, ktorému bolo úplne jedno, akú naftu ste do neho naliali a v podstate som servisoval len nápravu....

Chcel by som sa opýtať, aké sú predpokladané servisné náklady O3 RS TDI pri nájazde 45000 km / rok? Aby som "ušetrených" 15000 nedal za dva roky za výmenu DPF ....

Ďakujem!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

uz dlhsie riesim dilemu, ci kupit novu Octaviu combi alebo 3-4 rocnu a stale sa nejako neviem rozhodnut. Medzi hlavne kriteria patria - benzin (110kw), vybava style (min). Problem je ked hladam taketo auto so Slovenskym povodom, do 130000km najlacnejsie co mi najde stoji +/- 15tis €. Pricom horepopisovane auto sa da nove kupit za 22tis. Aj ked viem, ze v momente opustenia showroomu to auto straca najviac hodnoty, podla toho co som napisal mi pride lepsie kupit nove s tym ze ja nedam viac ako 20tis km rocne a tym padom o 3-4 roky budem predavat "klenot"... Diky za rady.

PS: este mam tajnu variantu Leon FR combi 1.8tsi, ale tam je o dost mensi kufor...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahojte.

Po pár rokoch strávených s O1, ktorá slúžila verne, som sa rozhodol urobiť upgrade. V hľadáčiku mám O3 Combi so stavom tachometra do cca +-100t km. Môj nájazd býva 30t km+. Trasy sú tvorené približne takto: 10% mesto - 60% okresky - 30% dialnice. V aute jazdím viacmenej sám. Býva to tak,že 60% - 1/2 ľudia a 40% 3/4 ľudia. Potrebujem hlavne kufor. Ten som dosť využíval aj na O1. Neviem sa hlavne rozhodnúť v prípade motorizácii. O1 bola 1.6 MPI 75kW. Premýšľal som aj nad benzínom, konkrétne 1.4 TSI, ale neviem ako je na tom so spoľahlivosťou a som relatívne skeptický voči tomuto motoru pri taktomto nájazde, tak preto som začal pozerať diesel. Ponuka je dosť bohatá na 1.6 TDI. Horšie je to s 2.0 TDI. Neviem sa rozhodnúť ktorú motorizáciu si vybrať. 2.0 TDI býva väčšinou +-2000€ drahšia oproti 1.6 TDI. Preto premýšľam, či investovať tieto peniaze do silnejšieho dieslaka. Diaľnice nejazdím nonstop a tiež nebývam stále plne naložený, ako som vyššie napísal. Chcel by som vedieť vaše názory a rady, ako sa rozhodnúť. Ďakujem :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.