Přejít na obsah

1.6 74 kW + 75 kW Nejčastější problémy a závady


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Tak jsem po nějaké době došel k další novině a dotazuji se, zda je to možné.

Známý co mi na autě díky mé absenci heveru měnil nějaké drobnosti dělá ve Škodovce - autoriz. servis. nechal auto dýl nastartované, projel akční členy a data v diagnostice a říkal, že když si auto načetlo špatná data, že musí buďto přes diag nebo delší jízdou načíst data nová, údajně stačí i jízdou a že se to samo srovnalo. Už mi to na diag neukazoval, ale auto se zklidnilo na otáčkách a už neškube, jen občas si teď v určitém režimu otáček cukne. Lambda mu pak prý začala data také hlásit. Je to možné že když jsem jel jen kratší cestu do 30km, že se jednotka nesrovnala datama? :blink:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak jsem po nějaké době došel k další novině a dotazuji se, zda je to možné.

Známý co mi na autě díky mé absenci heveru měnil nějaké drobnosti dělá ve Škodovce - autoriz. servis. nechal auto dýl nastartované, projel akční členy a data v diagnostice a říkal, že když si auto načetlo špatná data, že musí buďto přes diag nebo delší jízdou načíst data nová, údajně stačí i jízdou a že se to samo srovnalo. Už mi to na diag neukazoval, ale auto se zklidnilo na otáčkách a už neškube, jen občas si teď v určitém režimu otáček cukne. Lambda mu pak prý začala data také hlásit. Je to možné že když jsem jel jen kratší cestu do 30km, že se jednotka nesrovnala datama? :blink:

Pls nějaký názor? Díkes

Odkaz ke komentáři

No dělal mi to v autorizovaným servise asi to přes diag nějak simuloval tak proto jsem se ptal. Jelikož házela diag readiness kódy, a pak po tom zmizeli. Měnil se zapalovací modul vstřiky, kabely ke svícím a svíce. Diag žádné chyby nezobrazuje, jen bylo v diag zjištěno vynechávání zapalování válce.

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Zdravím ma octu 1.6 75kw BFQ a mam problém 1 je ten ze mam strašně vysokou spotrebu paliva 15l/100km pak 2 je ten ze pri startovaní motoru i kdyz mam novou baterku tak mi auto nechce pri prvnim startu chytnout.Chytne to az na druhy pokus a po startu se ozívají takové divné zvuky takove bouchaní cca 20vteřin to bouchá pak uz je klid ale děla to jen pri prvních startech kdyz auto dlouho stoji priblizne 8hod dalsi vec je ze pri startu kdyz sespalnu plyn tak se to lehce dusí ze mi chce i auto chcipnout ale dela to zase jen pri prvim startu pak mi to vubec netopí ani se mi neukazuje ukazatel teploty a dalsi vec ze mi problikavají budíky a posledni vec je ta ze na měrce mam emulzi ne hodne ale je tam ale chladici kapalina mi neteče to jsou uz kontroloval tak netuším jestli je to obvykla věc nebo ne děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
před 28 minutami, Semir103 napsal:

Tak otázkou je : jak staré jsou svíčky, co zapalovací modul, dále vstřikovače, co diagnostika, chyby, data...Na měrce i víčku se může vytvářet emulze při krátkých vzdálenostech (jde  o kondenzaci par) pokud není únik vody do oleje. Možností je hodně. 

Voda mi neuniká to jsem kontroloval,svičky už brzo vyměnim,diagnostika neukazuje nic jen dnes ze mam vymenit teplotni čidlo to je všechno tak nevím kde může být problém nesetkal se stím někdo ?

Odkaz ke komentáři

Zdravím,

mám podobný problém okta 1.6 BFQ, po 110kkm trochu traktorovatější projev, při nižších otáčkách cukání.

118kkm, výměna oleje a svíček, trochu pomohlo. Na 3. válci zaolejovaná svíčka a taky zaolejované sání.

Při popojíždění to má stále snahu jet na 3. válce, při plném výkonu na dálnici ale žádný problém.

Teď se to po 500km trochu vzpamatovalo, ale zvýšená spotřeba, hlavně při otáčkách do 3k asi o 2l/100km, na dálnici na plný výkon se to srovná a spotřeba je jen trochu vyšší.

Jsem v tom naprostý laik, je možné, že blbne jeden vstřik  ?

Jak se dostane olej do sání ? Všiml jsem si, že nejhorší je to na 3. válci, 2. a 4 méně a 1. je suchý.

Jak funguje odsávání z motoru ? není tam do sání žádný filtr a mám tam trvale dost velký podtlak ze sání.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Vyjimečně jsi se trefil do tématu: "Nejčastější závady".

Klapka EGR ventilu je přes plastové šuntské kolečko napojená na potenciometr.

Ten musí dojet při adaptaci do nejnižšího možného rozsahu a nejvyššího možného rozsahu jak jsi při adaptaci viděl.

Neodborným Vyčištěním jsi klapku bohužel zničil...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Tak u mě byla hlavní závada, že vývody na cívce 3. a 4. válce byly kompletně zoxidovaný, jak na cívce, tak na kabelu.

Prostě tam nebyl kontakt, přeskakovala tam jiskra a bylo to kompletně zarostlý měděnkou.

Vývod 1. a 2. válec lesklý, bez známky opotřebení.

On se ten oxid prorazí, ale protože to současně pálí do dvou válců (jenom dvě cívky), tak pálí ty zoxidované vývody hůř.

Do toho se mi dostal olej do sání, protože odsávání z motoru nemá žádný filtr a když je plný výkon a mizerný olej, tak se tam dostane olejová mlha.

Čistil jsem to jenom tak, že při sundaném spodním dílu sání jsem do horního dílu nasoukal hadr a vytáhl jsem ho nacucanej olejem.

Teď honím další závady, čištění klapky a EGR je taky na řadě 🙂

*********************

Tak po delší době opraveno, v diagnostice se za čas objevilo kromě jiných závad i vynechávání 4. válce a dalo se to ochytnout i při testování. Prohodil jsem vstřiky 1. a 4. válce a závada se přesunula na 1. válec. Po výměně vstřiku je vše v pořádku, motor jede jako novej, po cukání ani památky. 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Ahoj,

Mám tento problém na vicku se mi dělá emulze, foto v priloze. Přijde mi to trochu moc než obvykle sebe jednim 35+35 km. Voda mi mizí cca 0.5 l/měsíc ale ta se může ztrácet kdekoliv takové kapání jde blbě poznat 😄

Na merce vypadá olej ok.

Mohlo by to být těsnění na hlavě ? Motor 200 najeto řekl bych kratší trasy a firmou. tak to asi moc neřešili studeny/teplý motor.

IMG_20200212_173152_4.jpg

IMG_20200212_173145_3.jpg

IMG_20200212_171616_6.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Podle fotky a popisu 200 tisíc kilometrů krátkejch tras najetý firmou sázim na těsnění hlavy. Olej může vypadat OK, nemusí ti do něj jít voda. Ale může ti třeba olej mizet...

Každopádně jsem se přišel podělit o základní tuningovou úpravu našich motorů. Napněte si lanka na klapce! Já to dělal teď, po dvou letech a rozdíl v jízdním projevu je naprosto enormní 😉 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...