Přejít na obsah

nad 160 při akcelaraci vibrace


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Mám problém, že moje kokta I (ASV) v rychlosti nad 160 km/h při zrychlování dost vibruje. Když třeba při 170 km/h pustím plyn, vibrace ustanou. Nevíte kde by mohl být zakopanej pes?? Závada se objevila z čista jasna.

 

P.S. Podobný problém jsem hledal přes tlačítko hledat, nic jsem nenašel, takže se dopředu omluvuju jestli někdo měl větší štěstí s vyhledávačem..

 

Jo a za názory Vám lidičky děkuju!

Odkaz ke komentáři

Zdravím všechny. Mám problém, že moje kokta I (ASV) v rychlosti nad 160 km/h při zrychlování dost vibruje. Když třeba při 170 km/h pustím plyn, vibrace ustanou. Nevíte kde by mohl být zakopanej pes?? Závada se objevila z čista jasna.

 

P.S. Podobný problém jsem hledal přes tlačítko hledat, nic jsem nenašel, takže se dopředu omluvuju jestli někdo měl větší štěstí s vyhledávačem..

 

Jo a za názory Vám lidičky děkuju!

 

Zdravím. Mě to dělalo hned jak jsem Octu koupil. Někde jsem si přečetl,že by to mohly být vnitřní klouby poloos. Nechal jsem je vyměnit a je klid. Tož tak. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

No chlapi to jsou samý "lepší věci". Nic moc levnýho:( a asi mi nezbývá nic jinyho než to všechno vyzkoušet.. Tak koukám na výměnu vnitřního kloubu poloosy a to by nebyla sranda, takže celou poloosu. Našel jsem např. levou za 1400 čínu nebo 3500 origo. Vím, že origo je origo, ale z finančních důvodů bych zvolil tu čínu. Co říkáte? Byl bych blb, kdybych to tam dal???

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

No chlapi to jsou samý "lepší věci". Nic moc levnýho:( a asi mi nezbývá nic jinyho než to všechno vyzkoušet.. Tak koukám na výměnu vnitřního kloubu poloosy a to by nebyla sranda, takže celou poloosu. Našel jsem např. levou za 1400 čínu nebo 3500 origo. Vím, že origo je origo, ale z finančních důvodů bych zvolil tu čínu. Co říkáte? Byl bych blb, kdybych to tam dal???

No já tam před 4 roky nechal dát čínu a v pohodě jezdím...Ale nechal jsem vyměnit jen vnitřní klouby.

Odkaz ke komentáři
Guest dawobarsc

Možná trošku OT ale taky vibrace.

Po přehození na letní kola (elektrony) Od 120 výš vibrace, hlavně při zátěži do kopce.. Po ujetí asi 500km se to rapidně zlepšilo. Na zimákách to nedělalo. Vzhledem k tomu, že mám pokřivené kotouče a jeden se mi pootočil při přezouvání tipuju že sou zkřivené kontra proti sobě a je to kotoučema, mám domluvené zbroušení. To je ale můj případ.

Dvěma známým také pod zátěží vibrovalo auto a u nich to byly zadní silentbloky předního ramene (puky). Kolega v práci zase měnil ty homokineťáky a taky mu to přestalo.

Takže nejdřív zkontrolovat silentbloky, vyvážění kol, pak bych se zaměřil na poloosy. Je možné že jsou orezlé a jak z nich sem tam něco upadne tak sou nevyvážené, ale to by vibrovalo i bez zátěže, protože se točí pořád. Potom už leda ty homoklouby, ale když jsou špatné tak většinou při plném rejdu v nich cvaká, ovšem nemusí to být pravidlem.

Hodně zdaru ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

ja mám podobný problém.

Od cca 180kmh sa mi rozvibruje volant a aj celé auto dovtedy sa nedeje absolutne nič.
Je jedno či pridávam alebo brzdím alebo mám vyradené.
pneu ako zimné tak aj letné mám nové, kolesá su vyvážené.

jedna vec: sem tam sa stavá že mi velmi zlahka tahá volant do lava a tiež pri brdzeni mi s volantom jemne cukne do lava.

najazdené mám takmer 230 000 km.

vďaka

 

EDIT: vymenil som zadné zimné gumy za iné nové a vibrácie zmizli :jelen:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ozivim tento topic, mam 1.6 75kw a od 110 pri zatazi/akceleracii sa mi volant rozvibruje, cim tahsie idem na plyn tym viac vibruje, ked idem aj 150 volne. Auto ma najazdene 105 tisic a znizene pri 95tisic 3,5cm a od 102tisic 6,5/6cm. Tiez som si vsimol, ze mam odlupnutu farbu na poloosi. Co si pamatam na zimakoch to nerobilo. :wallbash: Kolesa su rovne, vyvazene, geometria urobena.

 

Budu to tie homokinetaky?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...