Přejít na obsah

2.0 85 kW Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj motor se nesere, ale posralo se něco jiného a nikdo neví cooo to je.

U ž týden mám :rolleyes: , minulý pátek jsem nenastartovala, svítil imobilizér , super fajn , odtáhnuto do servisu. A stále po týdnu nejde, vyměněná spínací skřínka + kabeláž, nejde nastartovat, vytáhnutá a zkontrolovaná řídící jednotka - nejde nastartovat , použita jiná řídící jednotka , nejde nastartovat, vytáhnutá přístrojovka a čekáme na telefon, a stále bliká imobilizér. Rádio vytáhli, co mohli zkontrolovali a já stále bečím a bečím .

 

Máte nějakou radu????

Odkaz ke komentáři

Klíček nespadl, nakodovali novej stejně nešlo, ale záhada vyřešena. Auti než jsem jej koupila nejspíše někde dlouho stálo a odtékací kanálek pod kapotou byl totálně ucpanej, zasranej a tím pádem v období velkých deštů, které tady máme tekla voda do přístrojovky.

Už jezdím :)

 

Vím, že to není motor, to já jen tak pro oživení :palec:

Odkaz ke komentáři

Ahojte tak také AQY ;) Koupil jsem auto před měsícem a byl jsem na tento motor zvědav. Při přepisu jsem neplatil nic, chlapíl koukl do techničáku, řekl EU4 a byl klid.

Supr táhne a spotřeba mě mile překvapila. Rychlá jízda po okreskách (200km hned po koupi) rovných 7l/100km.

O víkendech na chalupu (100km), klidná jízda s mimčem vzadu a 6.8l. Rekord mám při pijánko jízde a volném Zlínu 5.8l.

Nevěřil jsem, ale je to tak. Samo že jak na to skočím tak to vyskočí.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim,

 

Po delší době opět píšu, jelikož jsem se před týdnem stal majitelem Oktávky Combi 2,0 Elegance, 2001. Na to, že auto je z českého bazaru, je stav velmi dobrý, skoro by se dalo říct perfektní, nějaké mouchy to samozřejmě má -pár škrábanců na laku i na skle, chrastící LP dveře, utržené poutko na víku kufru. Auto má najeto 147 000 dle servisky, tažné zařízení, defend lock, funkční Climatronic. Motor má úžasný tah už od volnoběhu (kdyby na to přišlo tak by se snad ani nemuselo řadit :angry: ), jde potichu ,plynule a bez cukání nebo chcípání, nikde nic nebouchá, nic z toho neteče, vše funguje (oproti mému předchozímu Fávu, kde toto bylo na denním pořádku), spotřeba na trase Praha - Příbram a zpět (ne po dálnici) byla 6,9 a to jsem nejel nijak pomalu. Po Praze je to už horší - kolem deseti litrů. Každopádně to žere míň než 1,6/75 KW, co máme v práci (taky jsem tomu nemoh uvěřit, ale je to tak, tyhle 1,6ky se prostě moc nepovedly-hluk, žrout benzínu a oleje a skutečný výkon nevalný). Jediná nevýhoda dvoulitru je povinné ručení (je to jednou tolik co jsem platil za Favorita, ale zase to svezení-proti fávu o světelné roky někde jinde, i když Favorit jezdil taky dobře na svůj věk). Jinak žlutá kontrolka motoru se rozsvítila ještě než jsem to stačil dovézt domů, ale u těhle motorů je to prý klasika, zatim to neřešim. Teď už vůbec nelituju, že jsem si nekoupil 1,6 AEE, kterou jsem chtěl původně - spotřeba téměř stejná, ale dynamika úplně někde jinde - prostě dvoulitr je dvoulitr :palec:

Odkaz ke komentáři

Tak tento motor mám taky,ale AZH,Octavia Combi 4x4.Motor super,jediná závada byla váha vzduchu jinak nic Já s ní mám najeto jen 50000km.Olej bere asi 0,5l na 15000km,Valvoline Syn Power 5w40.Spotřeba při běžném provozu do 8L Dálky kolem 7L.Na to že je těžká jak kráva- pohotovostní 1495kg,tak dobrý.Moc ji nehoním ale 200 umí.

:angry:

Odkaz ke komentáři

Mě tento motor stále příjemně překvapuje. To jak táhne, pětka kopec nekopec, obec neobec :palec: . Spotřeba super, taky jsem rád že jsem nekoupil 1,6ku.

Kontrolka motoru se mi zatím ještě nerozsvítila, doufám že to vydrží :angry: .

Dnes jsem vyměnil olej – Total Quartz 9000 (5w – 40), filtr Tutela, tak si jenom ševelí – nevím co tam bylo předtím, dle štítku Castrol SLX, ale kdo ví.

Upraveno uživatelem Pavlus
Odkaz ke komentáři

z nějakého důvodu ten motor musel vydržel tolik let ve výrobě a montoval se v celém koncernu....OCT, Fabky, Superby, Passat, GolfIII GTi, Audi...atd. a zdá se mě že se dělá dodnes. ty 2litry a 8ventilů je osvědčená kombinace :)

spotřebu teď v létě s nonstop zaplou klimou mám město 8-9(30-90) a mimo 6,5-7,5.....(90-160)

teď týdně jezdím zhruba 300km a průměrnou mám 7,9 :palec:

a nikdy nejedu pod 2000ot.

naprosto tichý,klidný a bezporuchový motor.....přede si skoro jak 6ti vál :angry: a když se mu "trochu" přišlápne tak má pěkný hluboký zvuk :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravím a přidávám se mezi Vás.

Nemám moc zkušeností (najeto zatím 100km) ale jsem spokojen nadmíru. Sice se mi rozsvítila kontrolka motoru, ale bez jakýchkoliv znatelných omezení.

Zkusím nechat udělat diagnostiku a dám vědět co servisáci zjistili.

 

Je tu ještě někdo se stejným motorem???

 

EDIT:

Tak jak jsem slíbil - 3 závady na 2 sondě (16523 P0139, 16524 P0140, 17606 P1198), jedna na čidlu teploty (19497 P3041).

Asi ne tak úplně zbytečně svítila kontrolka, uvidíme, kdy se rozsvítí znovu.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Taky se k vam pridavam do klanu 2.0 85kW AQY :lol:

Auto mam jen kratce takze stale zkousim a testuji.

Nejake problemky uz taky byly, svitila kontrolka motoru (Nalezeny chyby:16556 - rada 1: system odmerovani paliva System prilis bohaty)

pak se objevila jako sporadicka takze sem to smazl a uvidi se.

No jinak nevim jek tomu je u vas, ze zacatku sem si rikal ze spotreba krasna (jezdil sem vic dalky spotreba 6.3) ale ted jen mesto a couracky a spotreba prumer 9.8l ale i tak to jeste jde.

No a studene starty kdy je citit bud truchu benzin v kabine nebo to mohou byt vyfukove splodiny.

 

Abych jen nehanil tak motor jede opravdu pekne.Az bude troska casu udelam par fotek.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest Jiří Vacek

Ahoj. Již půl roku jsem hrdým majitelem Oct 2.0i AQY rok 2000. Jsem naprosto spokojen, kontrolka motoru nesvítí, a na motoru při 235 000 nenalezeny žádné závady. Motor jde klidně a kultivovaně. Pružnost motoru obdivuhodná. Při vyšších otáčkách má krásný hlubší kovový zvuk. Do budoucna přemýšlím o nějakém lepším sání a vzduchovém filtru. Přeci jen nějaký ten koník na víc neuškodí. Jinak spotřeba mimo město 6-6,5 litru, ve městě kolem 8,5-9 litru a krátké cukačky kolem 9,5 takže naprosto vyhovující.

Odkaz ke komentáři

Zdravím, jsem tu nový a jelikož píšu do této sekce je jasný že mám 2.0. konkrétně r.v 2000, kombi. Dodělával jsem tam LPG a zatím (krom rozsvícené MIL - což je prý po instalaci LPG normální a na první garančce to vymažou) je po motorové stránce vše OK. Jezdím hlavně dálnice a spotřeba se drží na 7,5-7,7 l/100 LPG. :smich::palec::wub:, akorát mi teď vyplivlo ABS... při normálním dobržďování se mi rozvybroval pedál a po cca 4 kilometrech se mi rozsvítila kontrolka... Takže jezdím bez ABS... zatím...

Odkaz ke komentáři

Chci se zeptat na jednu maličkost: Jak se hřeje tento motor? Mám taky AQY a teď když jsem jel po dálnici cca vzdálenst 100km rychlostí 120-130 km/h při -1°C okolní teplotě a pak jsem na pumpě otevřel kapotu, motor nebyl z vrchu ani teplý... ani chladič nebyl teplý... prostě jak kdybych v létě přišel k motoru a sáhl na něj... byl hodně vlažnej. jinak auto topí bez problémů... JE TO NORMÁLNÍ??? A to jsem ještě ve spod před chladičem měl kus papundeklu.... Ptám se tu zkušenějších lidí co s tímto motorem najezdily nějakou tu tisícovku... jestli nemá tendenci k podchlazování... Ještě dopním, že rafiky teploty vody se pohybovaly během jízdy mezi 80-90°C. a celou dobu jsem frčel na LPG...

Odkaz ke komentáři

Rafika ti nic moc neřekne. Nastartuj studenej motor a drž ruku na hadici, co jde do chladiče od termostatu, ta spodní. Nesmí se hned zahřívat, až když otevře termostat cca 87°C, což může trvat i klidně 15 minut. Když frčíš po dálnici v mínus 10°C, tak na motoru neudržíš ruku. Ještě to můžeš píchnout na vag a podívat se na teplotu motoru, nesmí padnout pod 80°C. Já už za 4 roky měnil dva termostaty, prostě odchází. Viděl bych to na to, že bude taky špatnej. Kup jedině origo, žádný Vernet od žabožroutů atd. a těsnící kroužek a bude to. Výměna není těžká, jen přístup na prd. Poprvé jsem to dělal jen s demontáží horního krytu, ještě jsem neměl LPG, před 14 dny s LPG jsem raději sundal alternátor, ale není to nic těžkého. Takže abych to shrnul - myslím, že máš v háji termostat.

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0501...a-2-superb.html nebo

http://www.cc-autodily.cz/termostat-oct-1-...d=050+121+113+C a

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0381...erb-2-yeti.html nebo

http://www.cc-autodily.cz/krouzek-termosta...d=038+121+119+B

 

Toho označení kroužku pro 1.9 atd. se neboj, opravdu je tam 50x4.

Odkaz ke komentáři

Tak musis brat v potaz taky to, ze nabiras dost studeny vzduch pri tom cestovani po dalnici, proto je ve meste asi teplejsi :) mam sice naftu, ale ted jsem stavel na benzince, nez jsem natankoval a umyl celni sklo, tak uz motor zacal chladnout, raficka pekne poskocila smerem dolu :pest: Bylo to pri jizde po dalnici prave taky.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Jak jsem psal, na budík se nemůžeš spoléhat. Když se rafika drží na prostřední čárce, tedy svisle, je teplota motoru od cca 75 do 105°C. To aby to pěkně vypadalo. Provozní teplota má být od 80 do 110°C, pokud ti padne rafika, jde teplota pod 70°C, ten motor je pořád studenej a dostává pěkně naprdel, pokud ti to nevadí, tak to neřeš ani v létě. Ale pokud chceš aby ten motor něco vydržel, tak to hned vyměň. Sám si psal, že po cestě po dálnici si na motoru udržel ruku. Nevím jestli jízda rychlostí 120 až 130 km/h, s motorem co má 50°C je to pravé. :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...