Přejít na obsah

2.0 85 kW Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

Už bych tu přestel s přesvědčováním, co je a co není lepší... každý hájí to co vyhovuje jemu. Já se rozhodl pro 2litr, protože jezdím výhradně dálnice - 150km v kuse a víc a většinou vezu 2-3 lidi + zavazadla, tzn auto je dost zatížené. S 1,6tkou jsem v takové zátěži ještě nejel ale co se zátahu týče tak ten dvoulitr je na to přece jen líp... tah má krásnej odspoda a ani v zátěži ho nezaskočí nějakej ten kopeček. tak proto. Jinak kdo chce auto pro zábavu, tak přeplňovaný koncernový vw 1,8T motory jsou dobrá varianta... teda pokud nechce HEMI V8 se spotřebou 20l/100 - to se pak můžou jít turbíny klouzat.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím taky se k vám přidávám jako majitel 2.0 AQY 85KW. Auto mám už 3 roky. Kontrolka Check po výměně lamda sondy a zaklaním nastaveni vag-com a vytvoření readness už nesvítí 2 roky a vag píše bez závad. Nic jiného jsem na motoru neměnil jede super. Spotřeba 8,5 - 9L. Jinak na motor si nemůžu stěžovat jede dobře a je spolehlivý.

Odkaz ke komentáři

Ještě se vrátím k oleji - resp. ke spotřebě oleje. Měnil jsem a dal jsem Shell Helix HX6 10W40, který je podle specifikace vhodný i pro motory provozované na plyn a samozřejmě plní normy VW. A už mi to olej nežere, resp, úbytek je neznatelný. nevím co tam bylo před tím ale s tímto jsem spokojen. I starty se mi zdají lepší - lépe točí...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravím mám taky tady zmíněný motor 2,0 aqy mohu potvrdit super motor ale mám jeden dotaz na volnoběch běži poměrně nepravidelně , při jízdě kolem 2000ot. občas pocituju poškubnutí váha vyčištěná, nové svíčky a kabely vzduch filtr,dle dia. váha ok tak nevím , děkuju moc za odpovědi.

Odkaz ke komentáři

Ty tam máš váhu Intermoto? Jak si s ní spokojenen? Mě se jednou nějak dostala do ruky omylem, tak jsem jí tam vyzkoušel a hrůza. Hlavně byla strašná díra na plynu, člověk sešlápl plyn a motor nic, hlavně při rozjezdu. Koukal jsem, že se dá sehnad do 500,- Kč.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahoj, váhu vzduchu si můžu půjčit, vyzkoušet a popř. vrátit. Svíčky jsem vyměnil dal jsem bosch, vyměnil jsem i všechny filtry a rozvody. Co se týče km tak má 218 tkm r.v. 99 a je to combi. Dělá to když přeřadím na vyšší stupeň hlavně z 1 na 2-ku a 2 na 3-ku a v rozmezí otáček 1400 - 2000. Ještě bych dodal že se mi rozvítila kontrolka motoru CHECK. Dvakrát jsem ji nechal smazat a rozvítila se zhruba po 50 - 100 km. Bude to chtít asi pořádnou diagnostiku. Ještě jsemm si všiml že mám na boku prasklý kryt vzduch. filtru. Nevím jestli to má na to cukání nějaký vliv. Zkusím jinou váhu vzduchu a uvidím. A ještě dotaz které kabely jsi myslel? Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři

Určitě zapalovací kabely.

 

Jo jo, zapalovací... ale v těch většinou chyba nebývá. A v rozmezí 1400ot min? jestli řadíš se studeným motorem při 1400ot/min tak bych to cukání spíš přirovnal k tomu, že motor pracuje v nestabilní oblasti otáčkové a momentové charakteristiky... 1400 je i na dieselový motor málo... natož pro zážehový... Stačí se kouknout na charakteristiku a hned uvidíš jakým výkonem při 1400ot/min motor disponuje ... je to nějakých 25kw... tím nechci říct točit studený motor hned do 5000, ale neměl by ses dostat pod 1800-2000. Ale pravda je, že zahřátý motor (aspoň u mé Octy) skousne bez cukání i tyto otáčky...

 

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1394

Odkaz ke komentáři

Ještě bych dodal že se mi rozvítila kontrolka motoru CHECK. Dvakrát jsem ji nechal smazat a rozvítila se zhruba po 50 - 100 km. Bude to chtít asi pořádnou diagnostiku.

 

Ne vzdy je dobre vse smazat a nevedet duvod proc svitila.I ja sem se s timto docela dlouho potrapil a v autorizovanem servise rikaly ze to budou opravy nad 10 000Kc a nevedi jestli to bude v poradku.A nakonec nesviti a oprava?? :) Stala me zprvu necelych 50Kč .. ted jeste k tomu 150Kc a stale kontrolka nesviti a odpojena opravdu neni.

Odkaz ke komentáři

Ne vzdy je dobre vse smazat a nevedet duvod proc svitila.I ja sem se s timto docela dlouho potrapil a v autorizovanem servise rikaly ze to budou opravy nad 10 000Kc a nevedi jestli to bude v poradku.A nakonec nesviti a oprava?? :) Stala me zprvu necelych 50Kč .. ted jeste k tomu 150Kc a stale kontrolka nesviti a odpojena opravdu neni.

 

Tak to byla opravdu levná oprava. Co s tím bylo?

Odkaz ke komentáři

mam ten samy problem,auto kolem 2tis ot skubne,jakoby se dusi a rekl bych ze na 2,0 teda moc nejede,vahy jsem zkousel 3 od jinych vyrobcu,svicky denso,nove kabely,vsechny filtry atd.uz nevim co dal,pro porovnani jak vam auto s tim motorem jede?odpich a tah od spodu?

auto mam chvili,felicia 1,6 jede o dost lip.

 

Určitě tam nějaky problém máš, mě neškube a krasně táhne. S motorem jsem naprosto spokojený. Co lambdy, ty můžou taky s motorem haprovat.

Odkaz ke komentáři

mam ten samy problem,auto kolem 2tis ot skubne,jakoby se dusi a rekl bych ze na 2,0 teda moc nejede,vahy jsem zkousel 3 od jinych vyrobcu,svicky denso,nove kabely,vsechny filtry atd.uz nevim co dal,pro porovnani jak vam auto s tim motorem jede?odpich a tah od spodu?

auto mam chvili,felicia 1,6 jede o dost lip.

 

 

Feldu 1.6 jsem měl před oktou a vůbec nejezdila lépe. Okta je živější v celém spekru otáček a rychlosti, hlavně felda končila na 160km/h a pak se jí moc nechtělo, okta mi táhne dobře do 180, pak taky začíná pomalu uvadat.

Upraveno uživatelem KaJe
Odkaz ke komentáři

tohle je sice fabia 2,0 ale to musi jet stejne jak octa,musim psat sem jelikoz fabii s timto motorem nikdo moc nema,lamby jsou dobre obe,jediny co se mi nezda tlak paliva podle tabulek by mel mit 3,5 bar a namerim na aute 2,5bar.auto sice jede ale je takove neochotne a uz vubec se nepokousim o predjizdeni,nechce se rozhoupat a chybi mu svich.opravdu kdyz sednu do 1,6 tak je proti tomu strasne zivy.nevim uz po cem jit,chtelo by to nekolho kdo do tehle motoru dela a ma hodne zkusenosti

Odkaz ke komentáři

Tak to byla opravdu levná oprava. Co s tím bylo?

 

No nic velkeho jen stale svitila kontrolka Check a porad dokola hlasilo bohata smes.Byl jsem z toho hotovy a nakonec dle rad clovicku z fora oddelal hadicku za filtrboxem u filtrboxu zadal dirku sroubem a na hadicku nasadil benzinovy filtr aby si to mohlo tahat vzduch bez bordelu.Je to hadicka ke vstrikum.No a v tu ranu bylo po sviceni kontrolky. Ale nedalo mi to a jeste sem vymenil filtr v boxu.

Odkaz ke komentáři

No nic velkeho jen stale svitila kontrolka Check a porad dokola hlasilo bohata smes.Byl jsem z toho hotovy a nakonec dle rad clovicku z fora oddelal hadicku za filtrboxem u filtrboxu zadal dirku sroubem a na hadicku nasadil benzinovy filtr aby si to mohlo tahat vzduch bez bordelu.Je to hadicka ke vstrikum.No a v tu ranu bylo po sviceni kontrolky. Ale nedalo mi to a jeste sem vymenil filtr v boxu.

 

 

Můžeš sem dát fotku kde je ta hadička nebo to ještě více popsat? Mně tohle radil MartinRS, ale nějak tam na filtrboxu žádnou hadičku najít nemůžu. :blink:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...