Přejít na obsah

1.9TDi 66 kW Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Zdar clapi, potřeboval bych poradit. Na otcové Octě TDi 66kW m.r.2003 se letos v létě dělal velký servis (trysky, oleje, rozvody, seřízení čerpadla u kluků v Biohumíně) a doposud byl klid. Minulý týden taťka zaregisroval nepravidelný běh motoru po nastartování ale když přidal plyn, vše naskočilo tak jak má, ale z výfuku jde stále jemný bílý dým, když se přidá plyn tak je to dýmovnice a smrdí nespálená nefta. Prolezl jsem hafo článků zde, na ŠH a DP forech, zkontroloval jsem hadici od sání k turbu jestli tam není olej, vyčistli jsem EGR( byl trochu zanesený, ale žádná hrůza). Poraďte mi co by to mohlo být. Díky moc.

Upraveno uživatelem Martin_TDi
Odkaz ke komentáři

bud po přidání plynu, ale nevim o kolik se bude hejbat když to uděláš jenom na volnoběh bez zátěže, a nebo zkus udělat podlak pusou (nasaješ vzduch z podtlakové dozy) já na to mam přípravek s manometrem. Případně zkus ještě zkontrolovat ventil ovládací podtlak na turbu (pokud máš možnost tak zkus vyzkoušet jinej) ale nejlepší by byl pro začátek VAG

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak auto opraveno u Indiho v Bohumíně. Indi zjistil že můžeme poděkovat super kvalitě nafty od Slovnaftu co taťka bere, tak se odporoučela po 5 měsících tryska a teklo to tam jako z kanystru. Ještě že s tím taťka přes Vánoce vůbec nejezdil - mohla být díra v pístu. Všechno ostatní zkontrolováno, turbo, čerpadlo, rozvody - vše OK. Takže doporučení od Indiho: používat kvalitní naftu, benzina event OMV+aditivum VIF+časté výměny palivových filtrů.

Je to hodně taky dáno vyšším obsahem biosložek v naftě, takže už není tak mastná jako byla kdysi - čímž trpí celá vstřikovací soustava.

Odkaz ke komentáři

Umřel mě motor?

 

Ahoj lidi. Mám ALH. Trochu mě rachtali hydroštely.Nebylo to nic extra příjemného,ale dalo se to. (když to slyšel mechanik tak povídal že při pravidelných výměnách oleje to nic neudělá-je to asi 20tisíc kilometrů) Včera jsme vyměnil trysky za 502ky. Když jsem vše namontoval a po trápení ze spadlou naftou nastartoval (jelikož to nemá pumpičku tak jsem samozřejmě startoval na sucho než se natáhla) tak se mě trochu kouřilo z vejfuku,ale přikládal jsem to tomu že byl motor promrzlej, nezahřátej (občas pokuřoval trochu). Ale když jsem přejížděl okolo města tak jsem samozřejmě trochu přišlápl abych viděl jak to jede (nejel jsem jak prase,ale asidvakrát jsem přibrzdil a zase zrychlil)a asi po dvouch kilometrech to klepání zesílilo a začalo to klepat dosti hlasitě... Je možné že by takhle z ničeho nic umřely ty hydroštely?

 

Dával jsme si hodně pozor aby mě nic nespadlo do motoru, a ani jsme si nevšiml že by mě tam něco padlo, ale člověk nikdy neví že...

 

Jde to případně jen nějak poladit zatím? Samozřejmě jsem zítra měl jet na víkend pryč... :smich: Na benzinu jsem si porovnal ventilové vůle a bylo po problému. Dá se něco takového udělat aj u téhle mrchy?

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

co chceš ladit když máš hydroštely? :) pokud ti klapotají jako by jsi měl v motoru stepaře tak je vyměň,ale neptej se jak určit kterej z nich to je...leda zkoušet stetoskopem plus mínus kde zhruba ale za cenu jedné montáže bych vyměnil všechny-sundat a nastrojit rozvody,seřídit předvstřik,nový těsnění,gufera kolem vačky atak...je toho dost,neriskoval bych výměnu jenom dvou

Odkaz ke komentáři
co chceš ladit když máš hydroštely? :) pokud ti klapotají jako by jsi měl v motoru stepaře tak je vyměň,ale neptej se jak určit kterej z nich to je...leda zkoušet stetoskopem plus mínus kde zhruba ale za cenu jedné montáže bych vyměnil všechny-sundat a nastrojit rozvody,seřídit předvstřik,nový těsnění,gufera kolem vačky atak...je toho dost,neriskoval bych výměnu jenom dvou

Tak sory,ale nejsem automechanik. A přesnou funknci hydroštelu jsem nikdy nezkoumal. jinak samozřejmě, že se budou měnit všechny. Včetně rozvodů atd... :P Je to v plánu v blízké době...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Pánové prosím o radu. Ná mém verglu O1 66kW r.v.04 se vyskytla následující závada. Zhruba při 120km/h jsem zaznamenal lehký cuknutí a víc jak těch 120 to nejelo.Celkově se ztratil výkon, odpich turba a lehce stoupla spotřeba. Diagnostika hlásí něco ve smyslu: Chyba regulátoru plnícího tlaku turba - překročení horní meze. Když se ta chyba smaže, chvilku to jede zase dobře, pak lup a zase je to líný a chyba se do ŘJ zapíše znova. Co to může bejt a co případně vyměnit? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři

Při dlouhodobějším (6s?) nežádoucím překročení tlaku turba zafunguje jeho ochrana - vypustí se přetlak a tím nastane tzv. "nouzový režim". Po vypnutí/zapnutí zapalování se systém resetuje a turbo efekt je znovu funkční do dalšího spadnutí. Výmaz chyby s tím nijak nesouvisí. Takže je potřeba zjistit čím je způsobená špatná regulace tlaku turba - u motoru ALH (turbo s naklápěcíma lopatkama) to je většinou zatuhnutí naklápění lopatek, zanešení turba.

 

Najdi si zde na foru hesla "nouzák", "nouzový režim" apod a můžeš studovat do aleluja...

Odkaz ke komentáři

Díky za rady, nakonec se ukázalo,že byl zatuhlej nějakej ventil přímo na turbu či co. Vyndali ho, vyčistili a auto šlapalo, ale po pár kilometrech se rozsvítila kontrolka motoru na palubce a tentokrát je v jednotce závada EGR ventilu...tak já už nevim, jsem z toho nešťastnej. Vliv na výkon už to nemá, auto jede normálně. Když je motor ohřátej a smaže se to, už se to nevrátí, ale když se to nechá vystydnout, smaže se to a nastartuje, naskočí ta závada hned při rozjezdu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravim Vas potreboval by som radu mam Octaviu 1,9tdi 66kw r.v.1998 najazdenych ma okolo 300 000km je po vymene turna a naspat mi zacal motor stracat vykon pri cca 110 km za hodinu alebo pri 3000 ot. uz som z toho zufaly neviete mi poradit co je s tym....moj mechanik hovoril ze chyba bude uz v motore....je nutna vymena motora alebo sa s tym da nieco robit?????

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím odborníky na oct. 1 r.v. 1998 1,9 Tdi 66 Kw.

Popis závady, při rychlosti nad 120 km/h se oct. dostane do nouzového režimu, diagnostika pokles tlaku a dle opravárencké příručky a diagnostiky to vyhodilo vadný ventil N75. Vyměnil jsem ho za nový od firmy Piergurg německá prvovýroba a problém přetrvává. Vyměnil jsem všechny hadice k přívodu vzduchu. Jak v starém díle tak i v novém v určitých fázích to lupe několik rychlých cvaknutí za vteřinu. Prosím o radu a možné řešení zavády. Předem Vám všem děkuji.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...