Přejít na obsah

1.9TDi 66 kW Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

Ahojte,mam taky problem mam 1.9tdi 66kw alh,ide o to ze auto ma problem sa zohriat na prevadzkovu teplotu 90..aj ked sa mi to podari po 50km po dialnici tak staci ze len pridam na kureniu a mi to spadne na 70-60 proste nedrzi teplotu termostat by sa zasekol nie? By ani 90nedál,moze to byt nejaky snimac nevie poradit niekto dakujem

 

ahoj, dělalo mi to taky tak. Vyměnil jsem termostat Wahler + čidlo chladící kapaliny a po pár km (v závislosti na teplotě samozřejmě) mám ručičku na 90°C :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ZDRAVÍM CHLAPY POMOC PROSÍM UŽ NEVÍM KUDY KAM,MÁM OCTAVII 1.9TDI 66KW

A PC MI UKAZUJE PRŮMĚR SPOTŘEBU 16L NA 100 KM UŽ SEM DĚLAL SPOUSTU

VĚCÍ A NIC NAPŘ:VÝMĚNA VÁHY VZDUCHU,VÝMĚNA TEPLOTNÍHO ČIDLA,SEŘÍZENÍ PŘEDSTŘIKU,SEŘÍZENÍ MOTORU,STALO TO HAFO PENĚZ A NIC A REALNÁ SPOTŘEBA JE CCA -1L OD TOHO CO UKAZUJE PC UŽ NEVÍM CO S TÍM,AUTO NEHULÍ VÝKON MÁ KRÁSNEJ,NECUKÁ,POMOHLO BY VYMĚNIT ŘÍDÍCÍ JEDNOTKU? BO FAKT UŽ NEVÍM .-( DĚKUJI VŠEM ZA RADU.


ZDRAVÍM CHLAPY POMOC PROSÍM UŽ NEVÍM KUDY KAM,MÁM OCTAVII 1.9TDI 66KW

A PC MI UKAZUJE PRŮMĚR SPOTŘEBU 16L NA 100 KM UŽ SEM DĚLAL SPOUSTU

VĚCÍ A NIC NAPŘ:VÝMĚNA VÁHY VZDUCHU,VÝMĚNA TEPLOTNÍHO ČIDLA,SEŘÍZENÍ PŘEDSTŘIKU,SEŘÍZENÍ MOTORU,STALO TO HAFO PENĚZ A NIC A REALNÁ SPOTŘEBA JE CCA -1L OD TOHO CO UKAZUJE PC UŽ NEVÍM CO S TÍM,AUTO NEHULÍ VÝKON MÁ KRÁSNEJ,NECUKÁ,POMOHLO BY VYMĚNIT ŘÍDÍCÍ JEDNOTKU? BO FAKT UŽ NEVÍM .-( DĚKUJI VŠEM ZA RADU.

Odkaz ke komentáři

těch 16L na 100 ti auto ukazuje po kolika km jízdy? Jestli tomu nakládáš, když auto není zahřáté a jedeš jenom třeba 5km tak ti to asi míň neukáže :D Jinak jestli jedeš normálně víc než 30 km a nejedeš kopce tak ti to 16L nemůže ukazovat. Já když jedu trasu 40km tak jedu při lehké noze (max.90km/hod) za 3,7L teď přes zimu 4,3L... Pak je určitě něco špatně. Já hádám tu řídící jednotku

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Čau chlapi.. mám tu jednu teorii jen ji potřebuju vyvratit jako blbost nebo potvrdit .. auto (66kw AGR) mi z ničeho nic začalo padat do nouzáku... na diagnostice chyba:
17958 - plnici tlak regulacni odchylka
P1550 -35-10 Sporadicky

 

z funkce wastegate je jasny, že při nizkých otáčkách je zavřená a měla by se otvírat až při větší zátěži. . hadička z N75 k turbu je taky v pořádku, jinak by N75 neomezil tlak v turbu a neotevřel by wastegate - regulace tlakem... wastegate není taky zatuhly protože v pohodě otvírá při nouzovem režimu. V dílenský příručce je přímo napsáno, že v případě poruchy N75 dojde k omezení tlaku na 0,075 Mpa mechanickou cestou - tipuju právě otevřením wastegaty....
Zaměřím se tedy na dotyčny N75 ... je to tu docela často omýlaný problém ale nikde jsem se kloudně nedočetl že by to byla vyloženě jediná příčina. Navíc u AGR se krom hadiček a právě N75 nemá co jinýho na regulaci podělat ne?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, mam dotazek. Octavia 99 66kw agr najezd cca 360000. Budu menit rozvody, hydrosteli a s tim spojene veci. Mechanik me upozornil, ze by bylo vhodne vymenit ventily spolecne s pouzdry, ze u tohoto typu agr hrozi poskozeni motoru.

 

Dotaz tedy je, menit nebo zbytecna investice?

 

Motor jinak slape jak ma, pouze cvaka hydrostel.

Odkaz ke komentáři

tak pokud je to ok, tak bych to zatím nedělal. Ale pokud je to na hraně životnosti, tak se to oplatí udělat, protože pak když by se problém objevil dřív než do výměny nových rozvodů, tak budeš muset dávat rozvody zase nové. Nevím o kolik se to prodraží, ale zase bys měl na druhou stranu klid na dalších xxx km. Záleží na tobě, jak dlouho si chceš auto nechat, nebo kolik máš financí na to, abys to udělal komplet. Samozřejmost je výměna oleje.. Zrovna udělat kontrolu těsnění na hlavě, pokud je špatné vyměnit když už se budou rozvody dělat. Jestli se ti neztrácí chladící kapalina, tak to samozřejmně neřeš... Můj teď už bývalý automechanik vždycky říkal: Nic neměň, ono se to nějak projeví a problém se objeví sám.. největší kravina kterou řidič může udělat. Já rád věcem předcházím a snažím se problém vyřešit ještě předtím, než skutečně vznikne :D někdy slyším trávu růst :D :D

Odkaz ke komentáři

Mám brouka v hlavě. Auto si chci nechat co nejdéle, proto preventivně vyměním vše. Ale z okruhu známých vím pouze o jednom případě, kdy uletěl ventil a způpsobil destrukci motoru. Jinak jsem toto ještě neviděl, ale vzhledem k tomu, že se chystám též udělat s rozvody i těsnění pod hlavou, tak zainvestuji i do hlavy a nechám ji zrepasovat. Jak říkáš, prevence je lepší než odtahovka :palec: .

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj. Mám O1 1.9TDI 66kw AGR (rv.1999), najeto tachometrových 189 000. Na dálnici cca 130-140km/h najednou ztratí výkon a spadne do nouzáku. Pomůže jedině vypnout motor a znovu zapnout. Po městě i mimo obec, i když jí naložim, je vše v pořádku. Může závada souviset s rychlostí a ne s otáčkami ? Známý vyčetl z WAG (chyba regulace plnění turba, sporadická), že je to váhou vzduchu. Byla vyměněna (stejně by se asi brzy měnila) a nepomohlo. Vzduchovej filtr vypadá v pohodě a N75 ventil byl měněn před 4 lety. V autech se moc nevyznám, spíš v PC :) Nevíte někdo čím by to mohlo být ? AGR motory jsou držáky ne ? Díky za rady, doporučení. Jinak jsem z Prahy, kdyby se našla nějaká dobrá duše co by udělala WAG třeba za jízdy, nebo se na to koukla...

Odkaz ke komentáři

Čau... je to na 90% opět N75... měl jsem přesně to samé co ty...
zkus mezi vesnicemi dat na chvíli plnej, aby turbo tlačilo (klidně na 4ku od 50-60kmh)... do 6 sekund při plném zatížení by to mělo padnout do nouzáku - překročení plnícího tlaku turba
koukni taky po hadičkách kolem N75, jestli není někde praskla... AGR turbo je ovládané přetlakem - prasklá hadička - uniká přetlak - neotevře se wastegate na turbu

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravim všechny.

Nastíním problém.Mám 1,9 tdi,66kw rok 97,najeto cca 480 000km.

Při otáčkách okolo 1500 mi auto začne cukat,uberu plyn a dobrý,přidám a zacuká,přehoupnu se přes 1500 otáček a dobrý.

Nejhorší je to při dojetí jinýho auta a udržování rychlosti.VAG nepíše nic.Mehanik mi řek,že by to moh dělat i nějakej regulátor či co v alternátoru.Ten byl měněnej asi před 90 000km,takže byl funglovka,je pravda že mi asi po 10 000km do něj vlítlo víc vody a nesvítí kontrolka,ale dobíjí dobře.Tak se ptám mohla by bejt ta závada v tom altíku?díky za rady

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit. Mám 1,9 tdi 66kw. rok 2003. Před dvěma roky jsem měnil interkoler z duvodo že mi z něj kapal olej. Po dvou rokách mám ten samý problém. Proto píšu jestli by mi mohl někdo poradit co by mohlo být příčinou, a co stím.

Děkuji za radu.

 

Odkaz ke komentáři

Zdravim všechny.

Nastíním problém.Mám 1,9 tdi,66kw rok 97,najeto cca 480 000km.

Při otáčkách okolo 1500 mi auto začne cukat,uberu plyn a dobrý,přidám a zacuká,přehoupnu se přes 1500 otáček a dobrý.

Nejhorší je to při dojetí jinýho auta a udržování rychlosti.VAG nepíše nic.Mehanik mi řek,že by to moh dělat i nějakej regulátor či co v alternátoru.Ten byl měněnej asi před 90 000km,takže byl funglovka,je pravda že mi asi po 10 000km do něj vlítlo víc vody a nesvítí kontrolka,ale dobíjí dobře.Tak se ptám mohla by bejt ta závada v tom altíku?díky za rady

 

vyřešil si to nějak?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
  • o rok později...

Zdravím, potřebuju radu. Mám TDi AGR 66kW Ibizu.

Jednou jsem jel a najednou ztráta výkonu a vysoká spotřeba, šel slyšet i nepravidelný chod motoru, než jsem našel bezpečné místo k zastavení, tak mi to za jízdy zdechlo a už nešlo natočit. Auto jsme odtáhli domů, motor s těží naskočí ale ihned zdechne s doprovodem bílého kouře od motoru a nepravidelným chodem.

Přemýšlel jsem, zda-li není něco s válcem nějakým, nebo něco s palivovým vedením.

Na YouTube mám video z momentu kdy se to stalo, ten zvuk motoru (když nehraje hudba) jsem u tohoto auta slyšel poprvý - hlasitý a bouchavý, nakonci videa jde slyšet nastratování.

YouTube video

Děkuji za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...