Přejít na obsah

Parkovací asistent


Doporučené příspěvky

Tak sme dnes dorábali do mojej OIIFL parkasistent. A narazili sme na nasledovný problém:

RJ parkasitenta (ďalej len PA) je určená pre FL, číslo je 1Z0 919 475 B s dátumom výroby 10.6.2009, teda najnovšia. Je zapojená podľa zapojenia platného pre OIIFL.

Nakódovali sme gateway na prítomnosť "Asistenta pro parkování" (č. 10), RJ PA je nakódovaná na 010001 (obyčajná OII, liftback, bez opti paketu, s originálnym ťažným).

RJ PA ide pekne diagnostikovať, ide aj rozšírená identifikácia, ide otestovať repráčik, ktorý píska keď má - ale RJ nevidí zaradenú spiatočku, takisto všetky senzory ukazujú stav 255 a nedetekujú prekážku. V RJ PA je zalogovaná nasledovná chyba, ktorá sa objaví hneď znova po jej zmazaní:

01312 - datovy BUS pohon   
		004 - zadny signal / komunikace
		 info o závadě:
				Stav závad: 01100100
				Priorita závad: 6
				Frekvence závad: 1
				Počítadlo resetů: 0

Takisto v GW sa objaví podobná závada:

03075 - Neznámý chybový kód 
		004 - zadny signal / komunikace
		 info o závadě:
				Stav závad: 01100100
				Priorita závad: 2
				Frekvence závad: 1
				Počítadlo resetů: 23
				Indikace času: 0

Ak RJ PA odpojím, a zmažem závadu z gateway, tak je to ok. Závada sa však objaví hneď, ako sa zapojí konektor do RJ PA.

 

Kde môže byť chyba?? RJ PA zapojená podľa schémy, gateway aj RJ kódovaná tak, ako má byť (spravené aj cez VAS, s rovnakým výsledkom). Káble vedúce z RJ PA sú ok, boli prepískané, na svorke 15 je dostatočné napätie (cez 13V), RJ je správne ukostrená...

 

Vzdávam sa, po piatich hodinách kontrolovania kabeláže, hrania sa s VAGom aj VASom už vážne neviem :D

Odkaz ke komentáři

Áno, oba CANy sú zapojené na správne miesto, spoje sú pájkované. Kabeláž podľa čísla a dátumu výroby je tiež určená pre FL, komplet všetko dodával Jašter... Podľa mňa zapojenie CANu bude OK, pretože ak by nebolo, nešla by diagnostika ani kódovanie. Problém asi bude v samotnej RJ, asi je vadná :D A bohužiaľ nemám po ruke žiadnu inú OIIFL s PA, že by som skúsil prehodiť jednotky.

Odkaz ke komentáři

Zabudol som napísať - áno, dodaná kabeláž na zapojenie RJ PA bola nesprávna, nesedeli ani farby, ani piny, ani dĺžky. Kabeláž sme správne nadpojili, prepinovali, je premeraná a v poriadku, takisto by mala byť aj správne zapojená. Už pracujem na tom, aby som skúsil prehodiť RJ PA do iného auta, hádam sa do konca týždňa podarí - tým pádom by som vedel vylúčiť alebo potvrdiť, že je tá RJ vadná :D

V každom prípade, ďakujem vám všetkým za nápady a rady!

Odkaz ke komentáři

Zajtra by som mal vedieť výsledok odskúšania mojej RJ v inom aute s PA z výroby. Sám som zvedavý, či to pôjde, alebo nie!

 

Kabeláž od RJ PA na senzory má správne číslo dielu. Kabeláž z RJ PA na pripojenie do vozidla bola opravená ešte pred montážou (prehodené piny a farby káblov), je určite v poriadku, bola premeraná, takisto viackrát bolo skontrolované správne zapojenie a je v poriadku. Ak by nebolo v poriadku, tak by jednotka vôbec nekomunikovala... Takisto keby bola vadná kabeláž od RJ k senzorom, bola by v RJ zapísaná iná chyba, a nie chyba "datovy bus pohon - zadny signal".

 

V každom prípade, rád by som to konečne doriešil a mal tie senzory konečne spojazdnené. Bral som už niekoľko sád do OII pred FL, nikdy nebol problém, a zrovna keď potrebujem niečo pre seba, tak sa niečo potento :palec: V najhoršom objednám celú novú sadu, tentoraz od niekoho iného :)

Odkaz ke komentáři

1. Dokódovat Gateway pro tuto jednotku

2. Správně nakódovat jednotku: 1Z0 919 475 B - 110001(přpípadně nakódovat jako bez tažného: 100001), automat nemáš???

 

Zkontrolovat Piny:

Velký hnědý konektor:

1 + 12 V od klíčku svorka 15a(pojistka 6 v pojistkové skříňce v palubce)

2 repráček(na polaritě nazáleží)

6 CAN H

8 svorka 30 - kostra

10 repráček(na polaritě nazáleží)

15 CAN L

 

Malý černý konektor:

2 - snímač pomoci při parkování, pravý zadní - střední(signál)

3 - snímač pomoci při parkování, levý zadní - střední(signál)

4 - snímač pomoci při parkování, pravý zadní - krajní(signál)

5 - snímač pomoci při parkování, levý zadní - krajní(signál)

8 - kostra napájení čidel

11 - + napájení čidel

Odkaz ke komentáři

joska: Bohužiaľ nové zatiaľ nemám nič, cez víkend som sa venoval iným veciam :) RJ mala byť v piatok otestovaná, zajtra zistím výsledok. Tiež som desne zvedavý, ale hlavne chcem, aby to už konečne fungovalo!

 

Jeřáb: A ako má byť správne kódovanie? Kódovali sme podľa VASu (OII MR2010, obyčajná, manuál, s originál ťažným, bez opti paketu) a výsledné kódovanie je 010001. Sakra, ale teraz to skúšam vo VAS simulátore a tam to vychádza na 210001. Kódovanie 010001 je platí pre danú konfiguráciu, ale s opti paketom... Aj keď by teoreticky malo byť jedno, či tam spojlery sú alebo nie...

 

V každom prípade, zajtra večer napíšem, aký je záver!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

mám podobný problém

PDC fungují jen na Boleru nechtějí zobrazovat

sestava:

gateway ...............Q

radio ..............Bolero

ř.j. PDC ....1Z0 919 475

 

parkovák píše taktéž chybu datového BUS pohonu

zapojení zkontrolováno - OK

po zapojení mojí jednotky 1Z0 919 475 B vše bez porblémů funguje i s zobrazováním na Boleru

jednotky jsou stejně kódované

 

kdo poradí kde je chyba ?

Odkaz ke komentáři

Vaša: Q-čková gateway by mala byť ešte predfacelift, trebalo by ju vymeniť za S alebo AA, potom by to malo byť OK. RJ PA bez indexu sa dávala do FL do konca mája 2009, potom začali dávať index B.

 

Ja už pár dní pobehujem s fungujúcim PA, výmena RJ pomohla, stará RJ bola vadná! Čidlá merajú, repráčik píska, ale Bolero ukazuje velké nič :lol: Mám facelift, auto vyrobené koncom leta 2009, gateway mám AA (verzia HW 016, SW 222), RJ PA je faceliftová s indexom B (verzia HW 006, SW 006), Bolero priamo z výroby (verzia HW 007, SW 040). Po zaradení spiatočky sa rádio stíši, ale na displeji sa vzdialenosť od prekážky nezobrazuje. Všetko nakódované tak, ako má byť, v žiadnej RJ žiadna chyba...

Aké sú voľby pri kódovaní Bolera? Ja mám z výroby 050002000001, ale vôbec netuším, čo je čo.

 

Začínam mať tohto chaosu okolo faceliftových parkasistentov plné zuby, je v tom dokonalý bordel :palec:

Odkaz ke komentáři

Ferda, máš u mňa pivo :) Fakt to bolo v kódovaní toho PA!

Mal som rýchlu možnosť preskenovať auto vybavené Bolerom aj PA z výroby, a PA bol kódovaný 100001 a Bolero tak isto, ako to moje, teda 050002000001.

 

Takže RJ PA označená číslom 1Z0 979 475 B by sa teda mala kódovať nasledovne:

ab0c0d, kde

a = 1 pre zapnutie OPS (optický parkovací systém, zobrazovanie na rádiu), 0 pre vypnutie OPS

b = 1 pre originál ťažné, 0 bez originálneho ťažného

c = 1 pre automat, 0 pre manuálnu prevodovku

d = 1 pre Octaviu, 2 pre Octaviu RS, 3 pre Scout

 

110001 teda znamená zapnutý OPS, originál ťažné, manuálna prevodovka a obyčajná Octavia ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...