Přejít na obsah

Parkovací asistent


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny pánové, rád bych využil toto téma a zeptal se na pár věcí. Kopil jsem kompletní sadu parkovacích senzorů (předek+zadek) pro FL a rád bych věděl jestli se ty senzory dají odzkoušet před tím než se namontují, tzn. že bych připojil všechny káble, nakódoval a otestoval. Nebude mi to dělat nějaký maras? Mám OII RS combi, únor 2008, rádio Bolero, gateway AA.

Ještě jeden dotaz, ty senzory z výroby vypadaj stejně jako ty z příslušenství, nebo je v nich viditelný rozdíl? Jiné číslo dílu?

Díky

Odkaz ke komentáři
Zdravím všechny pánové, rád bych využil toto téma a zeptal se na pár věcí. Kopil jsem kompletní sadu parkovacích senzorů (předek+zadek) pro FL a rád bych věděl jestli se ty senzory dají odzkoušet před tím než se namontují, tzn. že bych připojil všechny káble, nakódoval a otestoval. Nebude mi to dělat nějaký maras? Mám OII RS combi, únor 2008, rádio Bolero, gateway AA.

Ještě jeden dotaz, ty senzory z výroby vypadaj stejně jako ty z příslušenství, nebo je v nich viditelný rozdíl? Jiné číslo dílu?

Díky

 

Ak to pripojíš k autu na CAN, tak by to nakódovať a otestovať podľa mňa išlo. Len musíš zapojiť všetko, aj repráčiky. Akurát podľa avataru súdim, že máš predface nárazníky a face senzory. To bude problém.

Odkaz ke komentáři

tak jsem dnes vyzkoušel zapojit ty senzory (bez montáže), no a někde je asi problém, vyhazuje mi to pořád stejnou chybu. Nevíte někdo kde je zakopaný pes?

 

chyba:

 

Sunday,22,November,2009,14:30:56:26365

VCDS Version: Release 805.0

Data version: 20091018

 

Address 10: Park/Steer Assist

Control Module Part Number: 1Z0 919 475 C

Component and/or Version: PARKHILFE 8K H06 0006

Software Coding: 100001

Work Shop Code: WSC 00000

1 Fault Found:

 

00446 - Can't Decode, CODE File Not Loaded!

002 - Can't Decode, CODE File Not Loaded!

Freeze Frame:

Fault Status: 01100010

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 38

Mileage: 37316 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 14:30:16

 

Freeze Frame:

Temperature: 21.0°C

 

Sunday,22,November,2009,14:31:05:26365

VCDS Version: Release 805.0

Data version: 20091018

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Potřeboval bych kluci radu... mám před face, parkováky jsou vpředu i vzadu origo z fabriky. Nemám to vyvedené na rádio, jen pískání. Dosud to fungovalo OK. ale teď začal blbnout zadní (přední OK). Zadní funguje, zkoušel jsem zakrýt postupně zadní čidla a všechna reagovala OK. Ale často se stane, že piští překážku a přitom tam nic není. Buď začne hned při zařazení zpátečky (souvislý ton) který postupně slábne a pak zůstane ztišený ale trvale dál. Nebo zmateně popískává.. třeba po zařazení 10-15 vteřin nic, pak párkrát pískne, pak je ticho... (i třeba aniž by se auto pohlo, jindy při couvání, ale za autem - i bokem - metry nic a podlaha taky čistá...)

 

Přijde mi to, jako když je to nějaké příliš citlivé... a spouští se bezdůvodně (pokud signalizuje opravdovou překážku, zdá se mi že to bere na mnohem větší vzdálenost než před tím) Dá se nějak nastavit (předpokládám že vaginou) citlivost senzorů?

 

Blbý kontakt? Dá se k zadním senzorům - kabeláži nějak snadno dostat? Kde jsou nejsnadněji přístupné konektory a kde je ŘJ parkováku

 

Drcnul jsem v garáži svojí blbostí (telefonista že... :D ) zadkem do kolmo do zdi. Nebylo to nic, ani lak na nárazníku nic... ale jestli se tam nemůže proskřípnout kabel? Senzory jsou všechny stejně hluboko a jsou čisté..

 

Nevím jestli by něco bylo vidět na vagu, když vlastně funguje normálně, jen přecitlivěle... (ani ho nemám..)

 

Co by jste mi radili jako postup od nejsnažšího... asi konektory, ale kde?

Odkaz ke komentáři

Niečo podobné som riešil na svojom aute pred cca 2 mesiacmi. Nové senzory, fungovali OK asi 3 mesiace no zrazu sa to začalo správať presne ako píšeš - nie vždy, ale často hlásilo jedno z čidiel prekážku, aj keď tam žiadna nebola. Ak by si mal zobrazenie na rádiu, pekne by si videl, ktoré to je... Takto musíš použiť VAG a pozrieť, ktorý senzor to hlási falošný poplach. Mne ten vadný senzor hlásil vzdialenosť 30-40 cm, ktorá sa neustále menila v tom rozpätí. Takže niečo meral, ale blbo. Senzor som vybral, zapojil na iné miesto, aby som vylúčil závadu kabeláže a tam sa správal rovnako blbo. Vymenil som ho za nový senzor a odvtedy všetko funguje bez problémov...

 

Kábel by sa sa nemal nikde pricvaknúť za predpokladu, že ho máš upevnený tak, ako má byť. Citlivosť senzorov sa bohužiaľ nastaviť nedá. K stredným senzorom sa s tenšími a dlhšímirukami dá dostať aj spod nárazníka, ale odporúčam radšej dať dole nárazník, nie je to žiaden problém, práca tak na hodinu aj opätovnou montážou.

 

Odporúčam teda pichnúť na diagnostiku, zistiť, ktorý zo senzorov ukazuje zle a vymeniť ho. Ak by bola vadná kabeláž alebo konektory, hlásilo by to závadu hneď a park asistent by vôbec nefungoval.

Odkaz ke komentáři

Má to dva problémy...

1) nemám vag :D takže bych musel někoho shánět s vagem... a proto otázka č. 2....

 

2) co ukáže vag? když ty senzory vlastně fungují... a to že některý z nich občas vidí i to co tam není vag asi nevykáže jako chybu (bych řekl..) Je tam nějaký testovací režim těch senzorů? Nebo se dají měřit jejich výstupní hodnoty a porovnáním s ostatními uvidím u některého jinou hodnotu i ve stavu kdy to zrovna nebude pištět?

 

Je to origoš z fabriky a nárazník dole ještě nebyl, takže kabeláž je tažená fabrikou a tudíž dobře, takže procvaknutí kabelu tím drcnutím asi lze vyloučit...

Odkaz ke komentáři

ano, pokud to bude trvale pištět že tam něco je... připojím vag a uvidím které čidlo to hlásí..... To je jasný.

 

Jenže jak říkám, je to čas od času.. dva dny dobrý, pak zařadím zpátečku 10 vteřin ticho, pak najednou si piskne třeba 6x za sebou á 1,5 vteřiny..(úplně jiný rytmus než signalizace překážky) a pak zase 10x zařazení couvačky během dne a normální funkčnost ..... Když vlezu vedle auta a zakrývám čidla postupně, každé píská OK. Co mi ukáže vag když to v podstatě funguje?

 

Buď by tam musel být ve vagu nějaký log kde bych měl šanci to dohledat zpětně, (protože mít dva dny připojený vag až to začne pištět nejde..) a nebo jestli to umí měřit výstupní signál z toho čidla.... ale ne jako vzdálenost (nic neukáže když to zrovna nepíská) ale měřit výstupní napětí? frekvenci? odpor? těch čidel a jestli by některé z nich vykázalo v klidovém stavu trochu jinou hodnotu než ostatní....

 

Problém je v tom, že to je moc málo porouchaný na snadnou identifikaci. kdyby bylo jedno čidlo totálně out a ukazovalo třeba trvale 30-40 cm je to jasny...

 

Kolik přibližně stojí čidlo? +- Nejspíš to bude čidlem a jestli vag nemá log popř měření klidových elektrických patrametrů (šlo by to asi i obyč multimetrem) tak ho postupně prohazovat - to je teda si pěknej opruz... a nebo počkat jestli ještě víc neklekne.. :lool:

Odkaz ke komentáři

to že to 6x pípne právě značí chybu.. to znamená že tam chyba bude uložená.... dělal jsem jednu OII, taky blbly senzory... ukazalo to pravé zadní, vyměnil se senzor a stále to samé.. nakonec to bylo někde v kabeláži... podle DP jsem to proměřil a byl to někde přerušený drát ve svazku.. natáhl se nový a vše ok... dělalo mu to samé co říkáš ty..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

revolic: 475C t.j. predný+zadný PA sa kóduje tak isto, ako 472B t.j. zadný. Čiže kódovanie pre OPS + žiadne ťažné + manuálna prevodovka + ORS bude 100002. Nakódovať cez VAS by nemal byť problém... Nie je skôr problém, že tam máš predfaceliftovú gateway?

Odkaz ke komentáři

milhausek, rolbař: Dík za doplnenie info, ja som to pozeral podľa Etky, index Q je písaný pred FL, po FL sú S, AA, AD a teraz od júna sa montujú unifikované koncernové 7N0 bez indexu.

 

revolic: Prečo sa to kóduje cez dlhé kódovanie? Ťažko ti niekto odpovie niečo iné, než "preto, lebo to takto vymyslel výrobca"... Nenapísal si ale konkrétne, že s čím sa vlastne trápiš a čo ti nefunguje. Kódovanie cez VAS sa dá spraviť buď spôsobom "otázka-odpoveď", alebo priamym zadaním kódovania (100002).

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Otázka na odborníkov - podľa aktuálneho prípisu pre OII Tour je pri kombinácii "Rádio Swing" + "zadné parkovacie senzory" z výroby nefunkčné zobrazovanie vzdialenosti na displeji rádia a takisto nefunguje aj ztíšenie rádia po zaradení spiatočky. Podľa prípisu to nie je závada a dôvod na reklamáciu, ale proste je to fakt, že v Tourke to takto funguje resp nefunguje.

 

Dorábal niekto už parkasistent do OII Tour, vie túto info potvrdiť? Resp. dá sa to nejak poriešiť? Niekedy budúci týždeň ma čaká montáž PA do OIIT, tak by som bol rád pripravený :palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...