Přejít na obsah

Parkovací asistent


Doporučené příspěvky

Tak dopĺňam sám seba - FL parkasistent s malými senzormi namontovaný do OIIT bez problémov! Rádio vzdialenosť ukazuje, zvuk po zaradení spiatočky sa stlmí. Drobný zádrhel bol jedine pri lepení držiakov na senzory, nezmestia sa pod čiernu lištu, treba z držiaka na hornej hrane zrezať cca 3 mm.

Odkaz ke komentáři

No to je každopádne úkon ktorý sa dá zvládnuť v pohode :) Ja stále rozmýšlam či dám dáky lacák bez možnosti rádia (prípadne origo) ale keby som chcel ten s rádiom, tak vieme čo musím vymeniť. to je naprd investícia nehovoriac o tom že keď chcem ten ipod tak ďalšia investícia do MDI boxu (či jak sa to volá) :D

no ale to som už odbočil ;)

No hlavne že vieme čo ktorý pin tej RJ znamená :) Bolo by pekné mať aj vpredu senzory :smich:

Odkaz ke komentáři

Predné senzory mňa osobne skôr otravujú, ako v niečom pomáhajú. Strašne mi vadí, že pískajú aj potom, čo sa vyradí spiatočka. Máme ich vo Forde a pri cúvaní do garáže je to zvukový cirkus...

Či lacné neorigo alebo originál, ja hlasujem za originál - nemám prehľad, čo stoja tie neorigiálne, no komplet originál sadu zoženieš za cca 115 eur, čo je tretinová cena oproti senzorom z výroby :) MDI box sa dá zohnať za cca 120 eur, problém je ale ten, že keď máš základné rádio Blues, tam nejde pripojiť - musíš mať aspoň Swing.

Odkaz ke komentáři
Či lacné neorigo alebo originál, ja hlasujem za originál -

 

 

hej hej určite originál je lepší nehovoriac o kvalite prevedenia celého systému a sám mám radšej origo.

Na nete čo som pozeral sú lacáky za cca 46€ štvorsenzor a má vstup na rýchlostný signál takže dopredu je to super vec aby sa to vyplo vraj nad 10km/h.

predok a zadok tak vyjde na 92€.

 

Horšie že to bude kadejak vykúkať.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Kuciii, kuciiii, mam prosbu ...

 

Mam O2 MR2008, blbne me predni pravo-stredove cislo, porad to pipa, VAG ukazal ze sice meri ale porad 34-36cm a preskakuje na normal hodnoty ... Uz mam objednane nove, nicmene bych potreboval poradit jak ho vymenit. Musi se sundavat cely predni blatnik? ( podle DP ) NEbo je na to nejaka finta pro zrychleni ? Diky moc za info a hezky den ...

 

DD

 

Edit : Jeje to je vlakno pro FL+, zalozim tedy novy dotaz dos tarsiho vlakna. pardon

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Když mám předfacelift předozadní, a vyměním s předním nárazníkem face čidla a jen je napojím, bude to v poho fungovat? Já počítaL, že v tom není problém.

P.S. A když na druhým autě mám jen zadní a chci dodělat přední taky face, jakou použít jednotku PA a kabeláž kudy a kam??

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Viete mi niekto poradit ako spojazdnit park.asistenta.Je to na octavku 2008 .Cislo park asistenta je 5JO919475A gateway v aute je: Adresa 19: CAN Gateway Labely: 1K0-907-530.lbl

Řídící jednotka SW: 1K0 907 530 P HW: 1K0 907 951

Díl: J533__Gateway H16 0191 .

Zapajal som to podla navodu co som nasiel tu:PIN 6 CANL(oranžovo-hnědý) a pin 16 CANH(oranžovo-černý).

Na jednotce PA je to T16g/15 CANL a T16g/6 CANH. (16-ti pólová svorkovnice.

Vag mi nenajde vobec riadacu jednotku par.asistenta .Neviem ci to zle kodujem skratka sa mi nedari jedine co sa deje z park.asistentom je ze ked zaradim spiatocku tak mi zapiska sirenka z park .asistenta.

Odkaz ke komentáři

Este som nad tym tak rozmyslal ze ked ja cez vag v can gateway zapnem park.pomocnika 76 tak potom spustim cez vag automaticky test a tam mi vypise ze adresa 76 park.pomocnik nenajdeny z coho sudim ze ci to mam dobre pripojene.Alebo mam to brat tak ze ten moj stary vag riadiacu jedntku park.asistenta v sisteme vobec nevidi? aj ked je zapnuta v can gateway??Alebo ci mi vobec can gateway podporuje tu jednotku park.asistenta.

Odkaz ke komentáři

No dnes som to hodil na ten moj Vag a tu je vysledok.

 

 

 

01-Motor -- stav: OK 0000

03-ABS brzdy -- stav: OK 0000

04-Snímač úhlu řízení -- stav: OK 0000

08-Klima/topení -- stav: OK 0000

09-Centrální elektrika -- stav: OK 0000

10-Asist parkování/řízení -- stav: Nefunkční 0010

15-Airbagy -- stav: OK 0000

16-Elektronika volantu -- stav: OK 0000

17-Přístrojová deska -- stav: OK 0000

19-CAN Gateway -- stav: OK 0000

25-Imobilizér -- stav: OK 0000

42-El. dveří řidiče -- stav: OK 0000

44-Posilovač řízení -- stav: OK 0000

46-Komfort systém -- stav: OK 0000

52-El. PP dveří -- stav: OK 0000

56-Rádio -- stav: OK 0000

62-El.LZ dveří -- stav: OK 0000

72-El.PZ dveří -- stav: OK 0000

 

-----------------------------------------------------------

 

Adresa 10: Asist parkování/řízení

Není nainstalováno

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

Adresa 19: CAN Gateway Labely: 1K0-907-530.lbl

Řídící jednotka SW: 1K0 907 530 P HW: 1K0 907 951

Díl: J533__Gateway H16 0191

Revize: H16 Seriové číslo: 2000K07A1802F7

Kódování: E9A07F060002021302

Dílna #: WSC 22675 401 00000

 

Nenalezena žádná chyba.

To znamena ze mi staci nakodovat riad.jednotku parkovacieho asistenta novsou verziou Vag ?? ide mi len o to ze ci to mam dobre pripojene.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím. Prosím o radu. Mám octavii II 2004 elegance. V zadu mám FL parkovací senzory + řídící jednotku v zadu v kufru. S tím že by mi to na rádiu ukazovalo to pochybuji protože mám ještě původní stream. Prosím pujde mi to zapojit přes gateway a kolik a kde prosím gateway koupím a nebo to musím nějak zapojit jinak bez gatewaye aby mi to fungovalo. Děkuji moc za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...