Přejít na obsah

aqy trvalá závada 16725


Guest 20lpg

Doporučené příspěvky

Dobry den,

obracím se s prosbou o jakékoliv rady,protože jsem snad vyzkoušel už vše..

Mam octavii r.v.2002 motor 2,0 aqy,koupil jsem ji již stouto závadou.špatně chytá,velmi nízký výkon,nejde do otáček,dusí se.Při načtení vagem je pouze jedna závada a to trvalá 16725 snímač vačkové hřídele nesmyslný signál.Po smazaní se ihned objeví po druhém startu.Popíšu ted co jsem vše už zkoušel:

1 vymněna snímače G40 vačkové hřídele-bez jakýchkoliv změn

2 výmněna snímače G28 klikové hřídela-bez jakýchkoliv změn

3 Kontrola rozvodů-ok

4 kompletní rozdělání celé kabeláže až po řídící jednotku,kontrola všech konektorů ůplně bezpoškození

5 změření napájení snímače G40-v pořádku

6 výmněna řídící jednotky-bez jakýchkoliv změn

7 výmněna zapalovacích kabelů

8 zkušebně výmněna váhy vzduchu

9 kompletní reset řídící jednotky

opravdu už nevím kudy kam..

Odkaz ke komentáři

Snímač může být dobrý ale zkusil bych zkontrolovat snímanou část, teď přesně nevím kde je umístěný ale bude tam nějký protikus který to snímá a ten může být špatně ohlý nebo podobné chyby.

na vačkovém kole je zevnitř plechová ružice,kontrolovali jsme jestli neni protočená,skřivená nebo jinak poškozená,vše vypadá ok.snímač je nastavený tak aby skrz něj se otáčela ta ružice,kdyby byl jinak nastavený tak mi o ní drhnul..

 

je to origo snímač nebo čína?

 

snímač je čína,ale dvakrát měněný kvůli připadné nefunkčnosti od výroby

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Začala se mi objevovat také tato chyba, zatím sporadicky, tak po měsíci a 2 tisících km. 

16725 - Snimac polohy vackovych hridelu: (G40) Nesmyslny signal P0341 - 35-10 - - - Sporadicky

Rozvody v pořádku, napájení snímače také, ale jak píši, mám chybu hodně sporadickou. Konektor jsem pro jistotu prostříkl, ale  chyba po měsíc zase a auto jde nastartovat až na druhý pokus. 

Může to dělat třeba nějaká nečistota na snímači atd., nebo prostě snímač odchází a mám dát nový?

Celkem za dobrou cenu mají u nás snímače Valeo nebo Delphi, nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři

Takový menší tip kdyby jsi chtěl snímač měnit, dal bych klidně použitý ale jedině originální snímač, třeba Opel 1.8 16V taky nejede s jiným než s originálem a kdyz čtu příspěvky výše tak bych se tady taky bál že to bude to samé :D

Jinak docela by mě zajímalo jak to dopadlo s tím autem výše, škoda že když nekdo něco vyřeší uz hodně často nenapíše jak to dopadlo...

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak Vám napíši, jak postupuje oprava. Když přišel z ccéček snímač, zdál se mi drobet více prohnutý, ale neměl jsem to s čím srovnat, jen tak menší intuice, když vím, kde je vačka, kolo a kde konektor. Psal jsem tedy do ccéček, aby mi to ověřili, jestli se třeba nějak neohnul cestou ke mě. Další tři co tam mají jsou na tom prý dle foto asi stejně. Pohoda. V sobotu jsem na to vlítnul. Shodit rozvody, kolo vačky atd. Šlo to nádherně, za 45 minut jsem měl starý snímač venku. Tak je porovnávám. Nový více prohnutý, ale jinak naproste stejný rozměrově. Tak jsem ho tam namontoval, otázka pár minut, prostě dva šrouby a dávám tam vačkový kolo a na něm nesedí ten snímací kroužek do snímače. Tak o 1 mm. Takže zase ven a hodinu jsem je měřil a výsledek, ta snímací hlava je fakt o 1 mm výše. Takže zkoumám dál a čumím na číslo dílu - 06A905161D a na samolepce Bersehung 06A905161B (je to vidět i na těch fotkách výše). Takže gůglení a porovnávání čísel Bosch a výsledek je ten, že je to jiný snímač. Takže po třech hodinách odcházím z garáže naštvaný a s rozebraným autem tam. Nějak se mi to nechtělo skládat. Takže píšu do ccček, tam fajn, mám poslat zpět, vrátí mi peníze. U nás jsem včera zašel do autodílů objednat Bosch za 1290,- Kč, dnes jsem si ho byl vyzvednout. Ještě jsem si snímač v obchodě poměřil, starý jsem měl sebou, všechno sedí. Takže zítra půjde asi na auto. Takže výsledek toho všeho zatím je to, že Borsehung asi fakt prodává kvalitní díly, ale nějak se netrápí s tím, jestli to na auto půjde. Když to vypadá stejně, tak to tam asi musí jít.

Upraveno uživatelem KaJe
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...