Přejít na obsah

Servisní intervaly a úkony


Doporučené příspěvky

A co se podívat do servisní knížky? Servisní prohlídky by měly být po dvou letech,nebo 30 000 km. Výměna oleje podle typu intervalu - pevné jsou stanoveny kilometrovým proběhem,nebo uplynutím doby (1 rok),proměnný dle ukazatele,max. však 30 000 km,nebo 2 roky. Rozvodový řemen se nemění,první kontrola je stanovena po 240 000 km,pak každých 30 000 km další kontrola.

Odkaz ke komentáři

A co se podívat do servisní knížky? Servisní prohlídky by měly být po dvou letech,nebo 30 000 km. Výměna oleje podle typu intervalu - pevné jsou stanoveny kilometrovým proběhem,nebo uplynutím doby (1 rok),proměnný dle ukazatele,max. však 30 000 km,nebo 2 roky. Rozvodový řemen se nemění,první kontrola je stanovena po 240 000 km,pak každých 30 000 km další kontrola.

 

Děkuji za odpověď.

Kdybych měl servisní knížku, tak se do ní samozřejmě podívám, ale zatím jsem v pozici zájemce o tuto motorizaci. A na webu Škodovky se mi nepodařilo servisku najít. Pouze manuál k celému vozu, který se na ní odvolává. Docela by mě zajímalo porovnání servisních intervalů 1,4 TSI vs 2.0 TDI.

Odkaz ke komentáři

Děkuji za odpověď.

Kdybych měl servisní knížku, tak se do ní samozřejmě podívám, ale zatím jsem v pozici zájemce o tuto motorizaci. A na webu Škodovky se mi nepodařilo servisku najít. Pouze manuál k celému vozu, který se na ní odvolává. Docela by mě zajímalo porovnání servisních intervalů 1,4 TSI vs 2.0 TDI.

Servisní prohlídky a intervaly výměny oleje jsou myslím stejně,jen u dieselů EA 288 je předepsaná výměna rozvodového řemenu po 210 000 km. Filtry bohužel nevím u žádné motorizace. S tou serviskou jsem to nemyslel nějak zle. :pivo:

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

První servisní prohlídka je tehdy, když se Vám rozsvítí informace o servisu na panelu přístrojů. 30 000Km je maximální dráha, kterou může auto ujjet bez výměny oleje. Tato dráha se zkracuje druhem provozu. Čím víc studených startů, čím víc zatížení, tím menší množství ujetých Km bez výměny oleje. Takže v reálu to může být 15, 20,22,25,30 tis Km. Informaci o příštím servise vyvoláte na panelu přístrojů....

Odkaz ke komentáři

Len doplním to, že najnovšie sa servisné prehliadky rozdeľujú na samotnú prehliadku a samotnú výmenu oleja a filtrov. Auto má samé upozorniť, kedy nastal čas a na čo. Reálne teda auto vyzve na výmenu oleja pri dajme tomu 21tisíc km, a potom pri 30tisíc km na samotnú servisnú prehliadku.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Máte u Octavií v servisní knížce interval výměny svíček? U Seatu Leon není v servisce ani ň. Popř nějaké další intervaly (olej je jasný). Víte někdo, zda i u O3 stále funguje mazání intervalu "přes čudlik a klíček" ? Leon už nemá čudlik kterým by se dalo otáčet, jen tlačítko tak nevím co s tím...

Odkaz ke komentáři

Co je prosím Tě MIB? (multifunkční? informační? board?) V leonovi se tam mohu podívat kolik že zbývá do servisu a oleje, ale nezdá se že bych to mohl resetnout. Musím být nějak přihlášen jako admin :smich: nebo v určité obrazovce se mačká kombinace něčeho abych se dostal k mazání? Nebo je tam nějaký vstup pro technika? Myslím tím O3, předpokládám že na leošovi to bude stejné...

Změna na zkrácený mi nevadí protože stejně měním olej po 15tis...

Díkes

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

tak to ať jdou do ..... mi právě u Fordu vyhovuje, že si zadám svůj VIN a km, případně datum poslední prohlídky a vyjede mi všechno potřebné, navíc rozdělené do dvou sekcí - nutná a předepsaná údržba a doporučené další kontroly ....

vím pak co mě čeká a kluci v HK jsou dobří, třeba brzdovku předepsanou na výměnu za tři roky měří a pokud je o.k., tak ji vymění déle, v mém případě, kdy nenajedu tolik km to bylo za pět let, takže ne všichni tahají za každou cenu ze zákazníka peníze ...

Odkaz ke komentáři

jenom to nemají zatím vymyšlené s vlastním olejem(ovšem musí splnovat normu), protože tam jak výrobce a servis přichází o dost velký peníze ;) když prodávaj litr toho kastrolu za 500kč litr nebo kolik...

 

dřív alespoň v servisce byly vidět základní ukony, už to taky dávno zrušili... ale furt je to dost podobné že jo.. je pravda že prodloužili výměnu rozvodu u TDI :D

post-24077-0-53877200-1416732062_thumb.jpgpost-24077-0-10017200-1416732059_thumb.jpgpost-24077-0-90022100-1416732054_thumb.jpgpost-24077-0-54761800-1416732048_thumb.jpg

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

jestli myslíš Ford, tak olej vlastní není problém .... prostě si ho doneseš a není problém, je to na tobě ...navíc servis výměny oleje není podmínkou vykonat v autorizovaném servise, alespoň tak to mám já ...

navíc oleje do starších motorů byly ve Fordu za dobrou cenu, 5 litrů za 1200,- origo Ford (Castrol) u těch nových 5W-20 nevím, Miller ho má tuším také někde okolo 1200,-

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj.

Mam OIII 1.4 TSi 103Kw.

Tam je palivovy filter podla skodovky celozivotny.To znamena nemenis ho pokial auto nema problem.

Staci ak mieto palivoveho filtra investujes trosku do kvalitnejsieho paliva a vsetko bude dobre.

Hlavne tam nelej ziadne aditiva ani ine svinstvo.Jedine co sa mne osvecilo je na precistenie premiove palivo napr shell V pover plna nadrz raz za cas a trosku ostrejsia jazda po okreskach.palivo samo o sebe premaze a pecisti palivovu sustavu. vcera som pozeral na palivo pred vstrekovacom a vsetko je ciste.

Odkaz ke komentáři

Ahoj.

Mam OIII 1.4 TSi 103Kw.

Tam je palivovy filter podla skodovky celozivotny.To znamena nemenis ho pokial auto nema problem.

Staci ak mieto palivoveho filtra investujes trosku do kvalitnejsieho paliva a vsetko bude dobre.

Hlavne tam nelej ziadne aditiva ani ine svinstvo.Jedine co sa mne osvecilo je na precistenie premiove palivo napr shell V pover plna nadrz raz za cas a trosku ostrejsia jazda po okreskach.palivo samo o sebe premaze a pecisti palivovu sustavu. vcera som pozeral na palivo pred vstrekovacom a vsetko je ciste.

prej doživotní, další fanatik :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...