Přejít na obsah

EGR VENTIL


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Takže po výměně ujeto 1000 km a zatím paráda. Motor šlape bez vibrací, nechcípá, má znatelně větší tah. Takže doufám že nový EGR vydrží. Jinak se mi furt nechce věřit že to odešlo proto že neumím číst, jak tady napsal Zlatý partner MOTORPOWER! Protože to že mám smůlu že EGR odešel, tak s tím asi nic nenadělám ani já ani ostatní kterým se to už stalo. A pár jich už bylo (Někteří možná i uměli číst :-D ).

Za rady a možnosti ( vyřazení EGR, vykuchání DPF, atd...) všem moc děkuji, ale po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl nakonec pro výměnu.

Odkaz ke komentáři

EGR ti odešel,protože odchází.

 

Já ti jen naznačil, že asi neumíš číst, protože téma se táhne půl roku a od té doby ti X lidí včetně mě radilo vyměnit. Pokud něco nechápu tak existuje i telefon....není jen na hry...dá se s ním i volat.

Pořád jsi něco mlel o vyčištění čističem, zaslepení atd... Poté přijdeš s tím jak jsi na to vlastně přišel.

Takže pro tebe i ostatní kteří neví o co jde, vrať se na samotný začátek. Hned v první odpovědi ti to píše diagnostik a i když se ve výkladu na funkci rozcházíme v teorii, praktická rada od začátku zní stejně. K vypnutí jsem psal, že funguje pouze se současným vypnutím DPF, že jsem sice někomu vypínal softem na Polu, ale pouze jako nouzovku, či u jiného auta po kolapsu DPF, a to už přijelo s odstraněným.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

EGR ti odešel,protože odchází.

 

Já ti jen naznačil, že asi neumíš číst, protože téma se táhne půl roku a od té doby ti X lidí včetně mě radilo vyměnit. Pokud něco nechápu tak existuje i telefon....není jen na hry...dá se s ním i volat.

Pořád jsi něco mlel o vyčištění čističem, zaslepení atd... Poté přijdeš s tím jak jsi na to vlastně přišel.

Takže pro tebe i ostatní kteří neví o co jde, vrať se na samotný začátek. Hned v první odpovědi ti to píše diagnostik a i když se ve výkladu na funkci rozcházíme v teorii, praktická rada od začátku zní stejně. K vypnutí jsem psal, že funguje pouze se současným vypnutím DPF, že jsem sice někomu vypínal softem na Polu, ale pouze jako nouzovku, či u jiného auta po kolapsu DPF, a to už přijelo s odstraněným.

Ty jsi fakt expert!

K čemu tady to forum je? Ptal jsem se na zkušenosti a možnosti řešení. Rady jsem dostal a možnosti se nabízela spousta. Já jsem se rozhodl a ty tady meleš furt dokola. Ano. EGR prostě odchází a já měl tu smůlu že mi odešel. Přečti si po sobě ty kidy a neopruzuj už. Pokud tě to nezajímá tak se prostě nevyjadřuj.

Ostatním moc děkuji za rady a možnosti řešení, zkušenosti atd. Ty běž do háje. Jestli chceš urážet dál prosím, ale pro mě tohle téma skončilo. Jo a nemám asi ani tak dobrý telefon jako ty. Já jen volám, ale jen komu chci. S tebou se fakt nemám chuť bavit.

Odkaz ke komentáři

Ahoj, myslíte, že je možné, aby mi EGR ,odešel už při 48tis??? Mimo toho, že mi auto napadá do nouzáku mám úplně totožné problémy. Při přeřazovaní nebo brzdění, kdy se otáčky dostanou pod 1500ot/min auto nechce jet, cuká, div že nezdechne, nad 1500 jede bez potíží. Kotrolka žhavení nebliká... Díky za názory

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj všem, tak diagostika v autorizovaném servise odhalila, že je prý vadný vstřik na 1 válci. Když je auto studené, ukazuje nějaké špatné hodnoty. Když se prý motor ohřeje, vše je v normě. Co si o tom myslíte? Mě se to moc nezdá, protože k cukání až zdechnutí docházelo nepravidelně i při teplém motoru... Ale prý nic jiného neodhalili. Takže prosím sem s názory

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím prosím tě můžeš mi konkretně napsat jaký klapky jsi čistil?mám taky takový problém EGR jsem vyměnil to mám klid ale mám vyšší spotřebu než by měla být tak mám možná taky zalepené ty klapky.Děkuji za odpověd

Ahojte, mám podobný problém a asi to bude EGR ventilom. Prejavuje sa to hlavne po dlhšom státí v kolóne alebo keď uberem plyn na diaľnici a potom pridám. Auto mi zacuká, nemá ťah v nižších otáčkach (do 1500) ale žiadnu chybu to nehlási. Občas začne blikať kontrolka žhavenia a Maxidot ma posiela do servisu s poruchou motora, vtedy sa do RJ motora zapíše chyba "Váha vzduchu - signál príliš vysoký". Ten je však dobrý, keď ho otestujem na VAG. Už som vyčistil komplet sanie, mal som celkom pekne zalepené vírivé klapky, odvtedy sa mi znížila aj spotreba. Zatiaľ to necuká. Ešte ďalší sprievodný jav je aj ten, že pri vypínaní motora mi zatrasie celé auto ale iba potom, ak mi počas jazdy auto zacuká.

Spravil som cez VAG komplet kontrolu (neviem ako sa to presne volá) a po kontrole sa mi zapísala chyba "Chybný EGR ventil". Vymažem ho a všetko OK, viackrát sa nezapíše. Menil som už aj magnetický ventil na ovládanie chladiča EGR, ten bol zalepený. Chvíľku to išlo bez problémov a potom sa to objavilo znovu.

 

Momentálne auto po vyčistení sania ide OK ale keď spravím celkovú kontrolu tak zapíše chybný EGR ventil. Auto má 115tis.km, r.v.2009.

 

Chcem sa spýtať, niekde som sa dočítal že výrobca vydal zvolávačku na EGR ventily práve pre tieto prvé CR motory a aj DIAGNOSTIK píše o tom že ich výrobca upravoval aby vydržali viac. Vie niekto povedať či by bolo reálne možné aby mi to vymenili v rámci uznania výrobnej vady? Písal som mail do Škodovky u nás v GA ale oni o ničom nevedia. Dík za info :)

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj, přečetl jsem tuto diskusi a usoudil jsem vyměnit ten ERG ventil, blikalo mi žhavení a auto padalo do nouzového režimu. Diagnostika psala potenciometr zpet. vedení vyfuk. plynu. Tak jsem doufal že jeto jasné a ono ne, po výměně je to stále stejné. Nemáte někdo nějakou zkušenost?

Odkaz ke komentáři

Ahoj, přečetl jsem tuto diskusi a usoudil jsem vyměnit ten ERG ventil, blikalo mi žhavení a auto padalo do nouzového režimu. Diagnostika psala potenciometr zpet. vedení vyfuk. plynu. Tak jsem doufal že jeto jasné a ono ne, po výměně je to stále stejné. Nemáte někdo nějakou zkušenost?

Spravil si po vymene zakladne nastavenie? Je to dost dolezite.

Spravil si po vymene zakladne nastavenie? Je to dost dolezite.

Odkaz ke komentáři

Spravil si po vymene zakladne nastavenie? Je to dost dolezite.

Spravil si po vymene zakladne nastavenie? Je to dost dolezite.

zkoušel jsem to nějak, našel jsem si toto video:

a dělal jsem to podle té 3 varianty UDS, mám tam stále to running, to finished mi tam neskočí. Měl jsem to puštěné cca 10 minut a stále running. Na tom videu mu to skočí hnedka. Tak přemýšlím jestli to mám nechat déle nebo kde je chyba.
Odkaz ke komentáři

taky jsem měnil EGR udělal jsem základní nastavení a ok.

zkoušel jsem to nějak, našel jsem si toto video:

a dělal jsem to podle té 3 varianty UDS, mám tam stále to running, to finished mi tam neskočí. Měl jsem to puštěné cca 10 minut a stále running. Na tom videu mu to skočí hnedka. Tak přemýšlím jestli to mám nechat déle nebo kde je chyba.

 

Odkaz ke komentáři

Bohužel to číslo už jsem nenašel,základní nastavení jsemm udělal přes Vag normal,jestli si vzpomínám dobře tak tam bylo nějak napsáno adaptace EGR ventilu pak si to dělalo vše samo.Píše ti to pořád závadu EGR ventilu jo?

 

jak si udělal to základní nastavení? a poslal by si mi celé číslo toho dílu, jestli jsem nekoupil nějaký starý teda

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Keby niekoho napadlo cistit EGR, tak dobru chut :jelen:

post-19535-0-66039800-1425039485_thumb.jpg post-19535-0-00829300-1425039491_thumb.jpg post-19535-0-65667100-1425039499_thumb.jpg post-19535-0-38170900-1425039505_thumb.jpg post-19535-0-20098900-1425039511_thumb.jpg

 

Je to z mojej octy (MR2012), bol tam egr s indexom BJ, nabehanych 113t km.

 

P.S: po nahodeni sa flashoval SW na motorovku. Mal som tam v9971 od aprila 2014 a teraz najnovsi je v9972. Takze ziadne zakladne nastavenie, ale je potrebny flash sw samotnej jednotky.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...