Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Jj, je zajímavé tu spotřebu oleje sledovat - i u stejných motorů někdo říká nic a někdo litry...ale osobně si myslím, že turbo by mělo něco brát, otázka je kolik.

 

Záleží na režimu provozu, na dálnici ve vyšších otáčkách si určitě vezme víc než při nižších v (pří)městském provozu...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Tak jsem problém se spotřebou oleje řešil se servisem a když pominu to, že bych nejradši picnul neschopného technika, tak výsledek je:

 

- turbo OK

- další možnost simeringy na ventilech nebo stírací kroužky

 

 

Řešení servisu:

 

č. 1) Neřešit to, spotřeba je v normě.

č. 2) Přejít z proměnlivého intervalu na pevný a začít používat hustší olej.

č. 3) Nechat auto v servisu, oni si s ním budou jezdit a sami sledovat úbytek oleje a pak se uvidí podle toho co zjistí, ale nic neslibují.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Prosím o radu, na mém motoru (147KW) pozoruji trochu větší spotřebu oleje než by bylo zdrávo - nebo aspoň mi to tak přijde....vychází to cca 4000 až 5000km 1litr oleje. Servisní interval proměnlivý (30.000km). Nemáte s tím někdo zkušenosti? případně zda se to dá nějak řešit. Motor už má něco nalétané 160.000km.

 

Dík moc všem za případné rady či varianty řešení.

Odkaz ke komentáři

Kolem 5-6 litrů mezi výměnou, pokud ti vychází na 30 tis. km, že?

 

Já to už řešil.

 

Nejdřív jsem měl podezření na turbo, to trvdil od začátku i servis, ale to je ve výborné kondici.

 

Další možnosti pístní kroužky nebo těsnění na ventilech. Servis ale není schopný říct co to je, tlaky ve válcích dneska už prý neměří, takže jedině demontáž s tím, že motor už nikdy nebude takový, takže jsem to prozatím přestal řešit. Olej jsem měl kolem 300 za litr, takže žádná závratná suma a vychází to tak jako bych ho měnil po 15 tis. km.

 

Pokud mě to naštve, přešel bych, ač nerad, na pevné intervaly a hustší olej.

Odkaz ke komentáři

Okej, díky za odpověd. Nechce se mi zatím motor někde přes servis nějak moc řešit, auto jede jako hodinky. Jen si prostě kontrolka oleje pípne častěji (měřím to i v garáži měrkou pro jistotu, ale čidlo je OK). Holt má motor už něco naježděno. Hlavně, abych ho nějak nezničil, olej dolévám poctivě.

 

Zde jsem koupil zásobu oleje (dobré je, že to přišlo po 1l baleních, tedy není třeba přelévat, ale pěkně v kufru litrovka, až dojde, sáhnu pro další)

 

http://www.profioleje.cz/_0101-castrol-slx...life-3--4lt.htm

Odkaz ke komentáři

Já používám Shell Helix Ultra VX, kdysi jsem tankoval paliva Shell, tak jsem chtěl i olej, ale myslím, že to je tak nějak jedno, ty oleje jsou hodně podobné, ne-li stejné.

 

Ještě jednu věc k tomu dolévání - nedoplňovat po horní rysku, ale jen tak do půlky. Když to doleješ až nahoru, olej se dřív ztrácí. Je to moje zkušenost a radil mi to i můj dvorní mechanik, který jinak dělá v citroenu.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Taky se přidám zjišťuji že mi to taky papá olej (najeto 68tis) takže jsem s tím byl v servisu u kamaráda (origo škoda ) a ten řekl že je to naprosto normální u těchto motorů :palec: jen mi doporučil přejít na pevný servisní interval a měnit po 15tis km takže asi tak (zlaté TDI :huh: )

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Nuže chyba se objevila zas...

 

Tak jsem nelenil a zajel v Brně do servisu.

Manik nabehl s diagnostikou a co to nebylo....nastaveni škrtící klapky....( nebyly nastaveny hodnoty škrtící klapky )

tak to všechno znova nastavil...a zatím vše v pořádku...

 

jenom by mě zajímalo jak se ty hodnoty mohly vymazat...divné :smich:

Odkaz ke komentáři

Když jsem si dělal diagnostiku tak se mi to objevilo také a ještě klapky v sání dal jsem zákl. nastavení a zatím ok jen mě trápí jiná věc vypadá to že se mi ztrácí ojl najel jsem cca 2tis km a dolejval 0,5l oleje je pravda že poslední 100km jsem jel dost na krev cca 220km/h je to normální

Odkaz ke komentáři
Když jsem si dělal diagnostiku tak se mi to objevilo také a ještě klapky v sání dal jsem zákl. nastavení a zatím ok jen mě trápí jiná věc vypadá to že se mi ztrácí ojl najel jsem cca 2tis km a dolejval 0,5l oleje je pravda že poslední 100km jsem jel dost na krev cca 220km/h je to normální

Někdo tvrdí, že mu to olej vůbec nebere, já mezi výměnama (30k km) doleju 5 litrů.

 

Ze začátku mě to taky drásalo, nebyl jsem u Fabie zvyklý dolít ani deci, ale začal jsem vozit flašku s sebou, zapisovat si doplňování, konzultoval jsem to se svým mechanikem a i se škodovku, zkotroloval turbo a dál s tím zatím nic dělat nebudu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...