Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Ahoj. Jsem tu nový, proto se omlouvám, pokud nějakým způsobem poruším pravidla fora ohledně špatného zařazení otázky. Chtěl bych se zeptat. Mám octavii 2.0tfsi r.v.06/2007. Při jízdě lehce pšouká turbo už od koupě, výkonově to nijak negativně znát nejde. Chci se zeptat, jestli je to v pořádku? Jakoby lehce to pšoukne, když sundám nohu z plynu.

Díky za odpovědi ;-)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

orgasmic:

Přiznám se, že na plnohodnotné diagnostice jsem to neměl, jen na mobilu přes appku carista, a chyby tam mám různé, ale co by se snad týkalo tohoto problému nee. Chip nemám, resp. předešlý majitel se o něm nezmiňoval a inzeroval 200 koní.

Dělá to už od koupě (10/2015), ale nějak to neřeším, auto jede jinak dobře (ťuk ťuk). Jen mě napadlo se zeptat, když to tu nadhodil mischicka.

Jinak jak sem psal že to dělá vždy mezi 2200-2500, tím sem myslel že jen mezi těma otáčkama ale ne úplně vždycky

 

Amim:

Nee, mám standartní sání

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Proč jsi měnil písty?Za rok najedu tak 7tis dost po městě a pak couračky po okolí 20-70km občas se jede dál.Právě hodně lidí používá 5w30LL a hodně dolívá tak by mě zajímalo jestli ten hustší olej pomůže.Ví někdo proč to vůbec ten olej bere? Pístní kroužky nebo co je špatně

Odkaz ke komentáři

jo jo, taky jsem byl zvyklej nedolívat když jsem měl starou O1 1,8T

tady máte počteníčko od Cimbu autosport:

 

Dobrý den,

V dnešním benzínovém motoru, aby byl zajištěn jeho dlouhodobý bezporuchový provoz, je potřeba měnit motorový olej každých 7 500 km/1 rok. Používání LL olejů má jeden jediný důvod : aby motor dlouhodobě spolehlivý nebyl. Po oněch 7 500 km je motorový olej chemicky totálně vyčerpaný, takže mimo jiné nerozpouští karbon, který se směle usazuje v kanálech rozvodu tlakového oleje.

Podle mne je pro tento motor ideální používat motor výkonové charakteristiky 10 W - 60 , jedno od koho ( Castol, Agip, LM ) a hlavně jak jsem psal, měnit ho v intervalech 7 500 km / 1 rok. Jeden z exemplářů tohoto vozu s naší úpravou a servisními doporučeními najel do prodeje 540 000 km. A to je přesně to, co výrobci aut nechtějí, proto stanoví dlouhé intervaly výměny motorového oleje a vzduchového filtru. Zelení teroristi jásají, že se ekologicky nemění motorové oleje, ale že vyrobit turbodmychadlo, motor, či ve finále celé auto je ekologicky nesrovnatelně větší zátěž pro matičku zemi jak recyklace čtyřnásobného množství motorového oleje jaksi netuší. Výrobci aut prodají drahé náhradní díly, takže smolík pacholík je ve finále majitel auta, někdy už ten první, zpravidla však až ten druhý a to je zase cíl výrobců aut !!! Kdyby totiž dimenzovali konstrukci motoru na životnost dejme tomu 150 000 km, "závodníkům " by takový motor lehl velmi brzo, dlouhé intervaly výměny motorového oleje jsou prostě tutovka.

Mr. Cimbu

Odkaz ke komentáři

Já jedu 10W40 a mám minimální spotřebu. Před výměnou pístů jsem míval se stejným olejem tak 1l/10000km-7000km, což mi nepřijde moc. Ono je to taky stylem jízdy.

Styl jízdy je pěkný kec.

 

Jezdím s TFSI od roku 2007 a to jak plynulé "klidovky" po silnicích 1. třídy, tak německou dálnici 180+ a spotřeba oleje je pořád stejná bez ohledu na to, jakým stylem jedu.

 

Ahoj. Zvažuji koupi 2.0TFSI (BWA) a řeším jestli do toho jít. Trápí mě spotřeba oleje. Pomůže používání oleje 10W50 a výš nebo je to jen kec???

8 let jsem jezdil na LL 5W30 a teď poprvé vyzkloušel 10W40 a rozdíl nepozoruji, podle mých záznamů je spotřeba oleje pořád stejná a změna viskozity na ní vliv neměla. Jít na ještě hustší olej je podle mne riziko pro zachování mazací schopnosti za všech okolností.

Odkaz ke komentáři

mischicka: To, že máš jiné zkušenosti ohledně stylu jízdy znamená, že kecám? Čím větší zatížení (180 není nic extra, nemluvě o tom, že to neříká nic o otáčkách a stylu jízdy, kontinuální rychlost a časté brždění a rychlá akcelerace jsou různé podmínky), tím je olej více namáhán, má větší teplotu, mění se jeho viskozita, má tedy větší šanci se protlačit někde, kde v nižší teplotě ne, mimo jiné se i "odpařuje", dále větším tlakem turba se třeba více vytlačí ze soustavy (často je to vidět v zámku hadice vstupu do mezichadiče vzduchu, nebo přímo v uchycení kompresorové části turba). Pokud je v běžném provozu teplota oleje třeba kolem 80 stupňů a když to lehce přeženeš jízdou, dostaneš se ke 120 stupňům, tak se olej nebude prostě chovat stejně. Ano, mám sice BYD a i ten není sériový, ale na tom to nic nemění, maximálně bude rozdíl v hodnotě ztráty oleje.

Odkaz ke komentáři
8 let jsem jezdil na LL 5W30 a teď poprvé vyzkloušel 10W40 a rozdíl nepozoruji, podle mých záznamů je spotřeba oleje pořád stejná a změna viskozity na ní vliv neměla. Jít na ještě hustší olej je podle mne riziko pro zachování mazací schopnosti za všech okolností.

Myslím, že po 8 letech na LL oleji už jeho spotřebě nepomůže žádná změna viskozity ... By mě zajímalo, jak to vypadá uvnitř, když by se sundalo víko, jakpak by to asi vypadalo ...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

S tímto ti neporadím, protože s tím nemám zkušenosti.

Ale chtěl sem se zeptat, píšeš že máš rv09 predfacelift. Nejsu extra znalec, ale do 09 se už BWA nedávaly. Soudím, podle toho že diskutuješ v sekci BWA, že si myslíš že máš 2.0 TFSI BWA. Nemáš motor 2.0 TSI (CCZA). (sice predFL exteriér, ale už FL interiér a motor)

Je možné že se pletu a budu za vola :)

Odkaz ke komentáři

S tímto ti neporadím, protože s tím nemám zkušenosti.

Ale chtěl sem se zeptat, píšeš že máš rv09 predfacelift. Nejsu extra znalec, ale do 09 se už BWA nedávaly. Soudím, podle toho že diskutuješ v sekci BWA, že si myslíš že máš 2.0 TFSI BWA. Nemáš motor 2.0 TSI (CCZA). (sice predFL exteriér, ale už FL interiér a motor)

Je možné že se pletu a budu za vola :)

Nene, je to BWA :-) Myslím, že CCZA dávali čistě do FL.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...