Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Olouvám se ,jestli to sem nepatří ,ale třeba by někdo z vás věděl kde bych mohl sehnat wastegate (regulační podtlakový ventil na turbo) na leona 2.0tfsi 177kw bwj? já bohužel prostě za boha nikde nemůžu sehnat :/ .. nebo jsem právě myslel jestli by tam něšlo z bwa co se dával do octávek? vím, octávka má kkk k03 kdežto leon má k04 .. za studena jede jak má ,ale jakmile se ohřeje tak to tlačí moc turbo odfukuje na 2000 otačkách jak na 5000 když to jede normálně.. takže mám velké podezření na zmíněnou regulaci. nejspíš bude protrhlá membrána uvnitř regulace. zkoušel jsem ji napumpovat vakuovkou jakože ručně a ani boha tam nenatlakuju ani těch 300mBar co to má mít jako minimální tlak pro rozhejbání regulace.. když do toho fouknu kompresorem tak je to lepší (uřčitě tím ,že tam jde fest vzduchu najednou) .. kdyby někdo věděl kde sehnat originální regulaci byl bych vděčnej :) .

 

Ps: každou radu ,kritiku nebo cokoli jiného beru.. už jsem z toho lehce v háji :/ . Dík moc

Odkaz ke komentáři

No, bylo to trošku dodo, ale snad funkční, technicky to má slabinu hlavně v přívodu tlaku, dírka dřela o membránu, musel jsem po první prasklé membráně zbrousit ostré hrany. Výhody jsou jednak jednoduchá výměna membrány a možnost různě tuhých pružin. Mám to na gtx2867r a předtím gt2871r, motor mám cca jako Ty. Pokud budeš objednávat, vem si více membrán:) Jinak prodejce, co jsem to od něj bral, byl opravdu ochotný, zdarma doposíll jiný držák a membránu a pak poslal další taky zdarma. A za mé poznatky mám slevu, když udělají pístovou verzi, pokud tedy bude:)))

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak po dlouhé době mám problém i ja auto na volnoběh jde jakoby na 3 válce otáčky motoru od 1300otáček jdou velmi pomalu dolů na PC vyběhla tato hláška

Zdravim mam podobny problem na rovnakom motore 2.0TFSI BWA ale jedna sa o passat. na volnobeh sa motor trasie a podla VAG som zistil vypadok horenia na 3 valci ale iba na volnobeh,ked mu pridam vypadky zmiznu.Auto ide v zatazi normalne PCV je vymenene skusal som aj cievky prehadzovat aj sviecky nove ale ziadna zmena. Neviete co by to mohlo sposobovat?

Odkaz ke komentáři

Uz som pozeral aj nejake americke fora a tam pisali o nejakej nahrade toho pcv ventilu od nejakej firmy co ho vlastne uplen nahradi a zaslepi to a pisali tam ze im po vymene konecne funguje auto jak ma ale ktovie ako to a tym je. Ak najdem odkaz tak ho tu aj pridam

http://www.panjo.com/buy/bsh-2-0tfsi-pcv-block-off-revamp-kit-176074

 

Je aj video na youtube ohladom vymeny povodneho ventilu za tento

Odkaz ke komentáři

Jeden pripoj tam stale ostava napojeny len je otazke kde ide,a fakt neviem ci je to dobre alebo nie...kazdopadne by som rad vyriesil problem s tym vypadkom horenia uz som pocul aj take ze mozu stvrdnut gumicky na vstrekoch a nedria tlak vo valci a potom moze mat vypadky horenia na volnobeh kedze po pridani sa tlak zvysi ale co je natom pravdy tak to neviem.

Odkaz ke komentáři

No výkon nemusí být znatelně nižší, to, že Ti to "jede" nic neznamená, nepoznáš, jestli máš pořád původní výkon (tlak), nebo 10, či 15k níž. Já třeba mám FIS+ a už nějaký čas vím, že mám nižší výkon (nižší tlak, krouťák a výpočet výkonu z toho). Taky mám větší spotřebu oleje, což jsem omylem přikládal menšímu úniku na odvodu oleje od turba, ale ani po přetěsnění se to nezměnilo a mám tak 1l/1000km, ale míval jsem tak 1l/7000km a v motorovém prostoru cítím olej víc, než je zdrávo. Včera jsem si po nastartování všimnul, jak mi jede nepravidelně volnoběh, auto se třese a na FIS+ jsem se podíval na misfires a viděl misfires na prvním válci. Za jízdy tam misfires nejsou a ty, co se načetli na volnoběh, tak se při rozjetí za chvilku smažou (oni se misfires ani nepočítají pořád, pokud jsem si všimnul, tak při uvolnění plynu se detekce misfires vypne, stejně tak hned po startu se nepočítá). Diagnostika nehlásí žádný problém s misfires. Takže to nevypadá na problém cívky/svíčky. Po nastartování je slyšet pískavý zvuk, ač ne ještě tak výrazný, jak to někdy bývá.

Odkaz ke komentáři

Nevím jakou zkušenost mají jiní, ale moje je, že s vadným PCV se nedá normálně jezdit, prt. při každém sundání nohy z plynu, příjezdu na křižovatku nebo kruhák se motor tak škubal, že to vypadalo jak když se každou chvíli utrhne a vyskočí.

Nepopírám, že ventil má vliv i na další věci, ale z uživatelského pohledu je to škubání nejmarkantnější a tak silné, že to není na normální provoz.

Odkaz ke komentáři

Ahoj, mám podobný problém jako hodně lidí zde. OII 2007 (najeto 137 000km) manuál, auto mám 3 týdny a párkrát se mi stalo, že když jsem motor vytočil na cca 5 000 ot tak jakoby vynechal a rozbliká se kontrolka výfukových plynů. Jednou zůstala svítit a na diagnostice to hlásilo chybu na 3. válci. Při stání na neutrál občas zacuká, ale otáčky nelítají a jsou cca na 850. Auto jinak jezdí bez problémů

 

Často zde zmiňujete PCV ventil, pomohla jeho výměna? Jak drahá sranda to je? Ještě nějaké typy, co by to mohlo dělat?

 

díky všem za pomoc

Dominik

Odkaz ke komentáři

Ahoj, mám podobný problém jako hodně lidí zde. OII 2007 (najeto 137 000km) manuál, auto mám 3 týdny a párkrát se mi stalo, že když jsem motor vytočil na cca 5 000 ot tak jakoby vynechal a rozbliká se kontrolka výfukových plynů. Jednou zůstala svítit a na diagnostice to hlásilo chybu na 3. válci. Při stání na neutrál občas zacuká, ale otáčky nelítají a jsou cca na 850. Auto jinak jezdí bez problémů

 

Často zde zmiňujete PCV ventil, pomohla jeho výměna? Jak drahá sranda to je? Ještě nějaké typy, co by to mohlo dělat?

 

díky všem za pomoc

Dominik

PCV je pár stovek - neřeknu Ti kolik přesně, řešil jsem to v zahraničí, ale do tisícovky se myslím vejdeš.

Odkaz ke komentáři

díky za odpovědi a odkaz. Co jsem koukal tak to zdvihátko je taky za pár peněz (jestli jsem našel teda ten správný díl), tak asi vyměním pro jistotu obě součástky.

 

Ještě předtím mrkneme samozřejmě na svíčky

Odkaz ke komentáři

nazdar mam octu 2.0tfsi BWA 220tisic km manual.. uz asi mesiac mi na volnobehu dost triaslo auto teda trhalo je to proste citit ale neni to neake extra silne trhanie a zvonku proste pocut nepravidelny chod pobublava vyfuk.. diagnostika cievka na druhom valci vymene asi necely tyzden pokoj alebo som si to nevsimal a znova sa to objavilo.. robi to iba pri volnobehu zacne triast a ma nepravidelny chod.. skusim prehadzat cievky a moduly ci stale bude vypisovat druhy valec.. co potom neake rady? dik

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...