Přejít na obsah

Známe technické problémy


160R

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Například mě štve to, že 5. dveře se musí zavírat bouchnutím. Neexistuje totiž, že když se dveře dostanou do pozice, kdy by se mohly samospádem zavřít, tak se sice zavřou, ale nedovřou, protože jim v tom brání vzduch- přetlak v kufru, který nemá kam uniknout. Zavírání tímto style však u Octavie 2. generace bylo bezproblémové. (bavíme se o karosářské verzi Combi)

 

Kapitola sama pro sebe je celkem nešťastně vyřešená roletka, která se při jízdě po výtlucích sama sroluje, nebo totálně vypadne z kolejniček.

 

To jsou mé postřehy, a co ty vaše?

 

 

 

 

 

-----------------

EDIT by Honza9007: přesunuto z duplicitního tématu a smazány první dva řádky, které by v tomto vlákně je vedly k dezorientaci - byly myšleny jako "zakládací věty" vlákna.

Upraveno uživatelem Honza9007
Přesunuto do správné sekce z vlastního (duplicitního) vlákna.
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Nevím, jestli se jedná o rozšířený technický probém nebo vadný kus, ale dnes jsem jel za naprosto novou benzínovou OIIIRS Combi ještě bez značek a bylo evidentní, že za těma ozdobnýma koncovkama výfuku je každá roura jinak usazená. Respektive levá lícovala a pravá byla jakoby šejdrem směrem dolů k silnici. Jak říkám, auto bylo úplně nový a naprosto čistý. To, že je až hrozně poznat jak moc jsou ty ozdobný koncovky výfuků falešný... dejme tomu OK, bylo tam vidět jak do žaludku. Ale blbě nevidim, tohle vypadalo velice amatérsky.

Benzínová RS nemá falešný koncovky ... to má pouze TDI. Ta používá pouze jednu rouru a druhá je prázdná. Já mám TSI a mám obě roury funkční.

Odkaz ke komentáři

Zdravím! Pred niekoľkými mesiacmi som sem pridával odkaz na video, ktoré som natočil pri studenom štarte 1.6 TDI 77 kw CLHA. Išlo o kovové zvuky. Keďže sa k tomu pridali pískavé zvuky pri zohriatom motore, rozhodol som sa tieto zvuky znovu riešiť. Auto bolo celý deň v servise a povedali mi, že tie zvuky idú od vysokotlakého čerpadla, čo ma dosť vydesilo. Zvuky nahrali a poslali do Mladej Boleslavi, som zvedavý na ich stanovisko, či majú tieto zvuky vplyv na funkčnosť a životnosť čerpadla. Som zvedavý na ich stanovisko. Video je na 2. stránke tejto témy...

Odkaz ke komentáři

Tak toto zaujíma aj mňa, ako to dopadne. Problémy s novými CR-TDI sú, ale o žiadnom takomto som nepočul.

 

Takže novinky zo servisu. Podľa najnovšieho zistenia idú tie zvuky z vodného čerpadla. Avšak pri jeho výmene zistili, že z motora niekde tečie olej, takže to budú pretesnovať. Auto je od pondelka v servise, hotové má byť v piatok. Vraj všetko konzultujú s Mladou Boleslavou, lebo vraj sa s takýmito problémami u tohto motora ešte nestretli.

Odkaz ke komentáři

Mám od 1/7/14 Combi 2,0TDI. V současné době je na tachometru 18.500 km. Vyskytuje se mi problém s řízením - to dle rychlosti a otáček tuhne/měkne. To že se mi někdy zdá měkčí a jindy tvrdší může být pouze subjektivní, ale co mě fakt štve je že od ca 10.000 se začal "propadat" volant. Není to trvalá závada, spíš sporadická, ale nepříjemná jak pro uživatele tak pro prokázání v servisu. Jedná se o to, že při delší jízdě při ustálené rychlosti po rovné silnici (volant ve středové poloze) držím volant (většinou teda jednou rukou), řízení je tvrdé a najednou se to uvolní/odlepí a volant popadne o nějaký stupeň (netuším, jestli 1,2 nebo 3°). Evokuje to vždy kontrování volantem, byť je to zbytečné, protože směr auta se většinou vůbec nezmění (ale je to dané reflexem). Já to přirovnávám, jako by "řízení přeskočilo o zub". V místním servisu ve výčtu závad nic nezjistili (bohužel když se tu vyskytuji je auto před delší jízdou, nebo jen "poskakuji), když se vracím zpět, většinou tu už nejsou), ani moc rovných silnic tu není. Asi si myslí, že si vymýšlím. Včera jsem se stavoval v servisu jednoho velkého prodejce (auto mám od něj) a tam mi šéf servisu potvrdil, že o tom již slyšel. Zjišťují mi informace. Setkal se s tím někdo taky?

Odkaz ke komentáři

Neviem ci to tu uz nahodou neni, ale hodim sem fotky z vedlajsieho fora (so suhlasom majitela auta)..

Jedna sa o "obhoreny" difuzor zadneho narazniku OIII RS TDI, z dovodu vypalovania DPF :blink:

 

post-19535-0-32478900-1415957757_thumb.jpg post-19535-0-89887500-1415957762_thumb.jpg

Difuzor isiel na reklamacku, ktoru uznali a vymenili ho. Po prejdeni cca 30km zo servisu, zhodou nahod spustena znova regeneracia a po prichode do garaze takyto pohlad:

post-19535-0-32909500-1415957768_thumb.jpg

...to je na zaplakanie :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...