Přejít na obsah

Žere olej


Doporučené příspěvky

Tak jsem nechal opravit motor,v pondělí by to mělo být hotový. Dělali se pístní kroužky, kompletně hlava, šálky na klice, rozvody a spousta plastových dílu kolem motoru, které se jim drolily pod rukama, teď su zvědavej na cenu (snad se vejdu do 20-ti tisíc) a hlavně na to, jak to pojede, ale rozhodně se na autíčko těším.

 

Pokud v servisu udělají vše, tak jak mají, tak budeš s výsledkem určitě spokojenej, prošel jsem si tím samým, tak vím o čem píšu ;) . Jinak ze začátku ten motor bude mít slabší výkon, ale když ho dobře zajedeš, tak pak uvidíš, jak to pojede ;) .

 

Prvních 1000km tomu šlapej z lehka a jen do 3000ot., mezi 1000-2000km tomu můžeš občas šlápnout po krku (krátkodobě vytočit do cca 5000ot.) a po 2000km tomu můžeš šlapat jak se ti bude líbit, protože to už motor bude zajetej a budeš si pak jen užívat, jak to pojede ;)

Odkaz ke komentáři

Dík za radu co se tyká záběhu, ještě snad jak je to s olejem?, když jsem měl před 17ti lety novou feldu, tak první výměna oleje byla po 1500km.

To KaJe: No ony ty 3 deci, jednou 3, pak 5, jak kdy, za posledních 13000km to bylo přesně 7l, k tomu 2. válec špatný tlak (asi 6 barů) na tomto válci byli špatný i šálky.

Co se tyká motoru z jinýho auta, o tom jsem taky uvažoval, nakonec jsem to zavrhnul, vyšlo by to třeba do 10000ti tisíc, ale do motoru nevidím.

Díky chlapi za podporu, já mám rád starý auta, manželce se sice moc nelibí, ale to je mi celkem jedno, já su z tohohle auta a hlavně motoru úplně nadšenej.

Zatím čágo, Milan.

Odkaz ke komentáři

Tak 3 deci bych taky moc neřešil a koupit druhý a doufat že nebude žrát 3 deci to by byl člověk naivní :) ale zas když to chces mít v cajku a byl i špatný tlak na válci tak to chápu a snad s Oktuli najezdíš ještě hodně kilometrů :)

 

Já tento rok dělal HTP Fabii co jsem levně koupil přítelkyni, ta papkala litr na 250km a hulila jak lokomotiva :D a kamarádovi Golfa 1.6 74kW, obojí po opravě spotřeba oleje 0 :) budeš spokojen pokud je vše dobře uděláno :)

Odkaz ke komentáři

Nemáš zač, no už si to moc nepamatuju, jak to bylo u mě s olejem, ale tuším, že jsem ho vyměnil asi po 5tis km, každopádně pokud ho vyměníš po tom zajetí, tj. po 2tis km, tak tím nic rozhodně nepokazíš a když ten motor dobře zajedeš (jak jsem ti psal), tak pak budeš mít nulovou spotřebu, takže to co tam naleješ, tak taky vyleješ. Já jsem takovou GO dělal při 200tis km (spotřeba oleje 1-1,5l/1000km), nyní mám najeto okolo 265tis km a motor žádný olej nežere a olej dávám 5W-40.

 

Jinak si myslím, že pokud jsi s octou spokojenej a nemáš potřebu kupovat novější auto, tak jsi udělal dobře, protože takto opravený motor ti bude ještě hodně dlouho sloužit ke spokojenosti :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Měl bych takový dotaz, doteď sem v tomto motoru používal polosyntetický olej elf 10w-40 a teď sem chtěl dopřát motoru a zakoupil plně syntetický olej Valvoline maxlife 5w-40, uškodím motoru když tam naleju tento olej ? vadí přechod z polosyntetiky na plnou syntetiku? (Někde se píše že rozpustí úsady v motoru a ucpe mazací kanálky a jinde zase se píše že v dnešní době olejů už v motoru žádné úsady nejsou i když se používá polosyntetika) Tak tedy nevím jestli motoru prospěju nebo naopak uškodím ?

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se konečně dostal k napsání pár řádků k repasu mého motoru. Mám najety první 4000km. Z opravy mám celkově dobrý pocit. Výhody: auto jede líp, má lepší zátah, o něco nižší spotřeba (no já mu trochu víc šlapu, aby se rozjel, takže spotřeba je nastejno), zatím se mi nerozsvítila kontrolka check (z toho jsem nadšenej), olej si nějakej vezme, ale zatím jsem nedoléval (na měrce je vidět malý úbytek), taky se zlepšily studené starty (to přičítám zlepšení tlaků ve válcích). Nevýhody: nevím jak se jim povedl repas hlavy, ale ventily si někdy při studeným startu zaklepou. Teď mě jen trápí svítící kontrolka ABS, zkouším postupně rady z tohoto fóra, tak uvidím. Každopádně auto jede dobře, tak doufám, že bude ještě nějakej rok sloužit.

Odkaz ke komentáři

Pokud klepou hydroštely po studeným startu tak předpokládám že máš původní hydroštely, což je škoda, nejsou nějak drahý a když už to bylo rozebraný mohlo se to vyměnit taky... :) ale až na ten zvuk to ničemu nevadí pokud to je jen chviličku po startu, až by to cvakalo furt tak by to bylo horší... tak hlavně že slouží jak má a snad dlouho bude :)

 

Co píše ABS jednotka za chybku ? :)

Odkaz ke komentáři

Tak to je parada, ze jsi s opravou spokojenej, ted jeste uvidis, kolik toho oleje se ti bude jeste ztracet, ale treba si to sedlo, protoze pri zajizdeni novych krouzku ti to nejaky olej muze papnout, takze bych jeste netvrdil, ze ti to porad trochu zere olej...

 

Jinak menily se i gufera na ventilech? Co se tyka toho zaklepani pri studenem startu, tak to delaji hydrostely. Taky mi klepaly pri studenem startu (hlavne v zime), tak jsem je nechal loni vymenit a je klid od klepani. Vymenu jsem delal doma s kamaradem a nastesti se pri tomto nemusi sundavat hlava, takze stacilo sundat vacku a hydrostely sly pak krasne ven ;)

Odkaz ke komentáři

Chybu ABS zjistím, každopádně v zimě kontrolka téměř nesvítila, teď na jaře začala problikávat a minulý týden jsem měnil přední kotouče a destičky a celý jsem to vyčistil, tak to téměř přestalo svítit, ale teď posledních pár dnů to svítí stabilně. Naposledy (loni v létě) na diagnostice to hlásilo špatný čidlo na LP kole, ale to tam bylo nový, nevím jestli je možný, aby bylo špatný.

To Konny: Co se týká toho oleje, tak máš asi pravdu, že začátku se mi zdálo, že to bere víc a teď to jakoby zůstává stejný, uvidím za další kilometry.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
V 14. 4. 2017 at 10:37, Sanchez73 napsal:

Tak jsem se konečně dostal k napsání pár řádků k repasu mého motoru. Mám najety první 4000km. Z opravy mám celkově dobrý pocit. Výhody: auto jede líp, má lepší zátah, o něco nižší spotřeba (no já mu trochu víc šlapu, aby se rozjel, takže spotřeba je nastejno), zatím se mi nerozsvítila kontrolka check (z toho jsem nadšenej), olej si nějakej vezme, ale zatím jsem nedoléval (na měrce je vidět malý úbytek), taky se zlepšily studené starty (to přičítám zlepšení tlaků ve válcích). Nevýhody: nevím jak se jim povedl repas hlavy, ale ventily si někdy při studeným startu zaklepou. Teď mě jen trápí svítící kontrolka ABS, zkouším postupně rady z tohoto fóra, tak uvidím. Každopádně auto jede dobře, tak doufám, že bude ještě nějakej rok sloužit.

Ahoj, tak mě taky čeká překroužkování ..  Chtěl bych se tě zeptat, jak si na tom teď  po pár letech se spotřebou oleje ?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahoj tak jsem se tenhle víkend dohrabal na překroužkování motoru (AZJ)  a výměnu gufer na ventilech .. Hlava už je hotová a teď ještě vytahat ven písty. Akorát mám teď zádrhel. Podle Etky mám mít čistě šroub a závit v ojnici, ale po sundání vany koukám na šroub s matkou ? Zase nějaká divočina

Odkaz ke komentáři
V 24. 5. 2020 at 17:50, Martin ASV napsal:

A v čem je problém? Tak nech s maticí.

Problém není v ničem, jen mě zarazilo to, že je to AZJ, ale na ojnicích jsou šrouby jako u AQY, APG a AEG. Musel jsem teda šrouby na AZJ vratit a koupit ty druhý s matkou a akorát mě to zdrželo. Si to v tom Mexiku smontovávali taky jak chtěli. 

Odkaz ke komentáři

A je to skutečně AZJ? Jaký je to rok? Ne že bych někde viděl, že by AZJ mělo mít ojky s lisovanými šrouby na matice, třeba jim na začátku opravdu mohli dávat zbytky z předchozích verzí, ale je to podivné.

On i fakt, že by AZJ bralo enormně olej mě překvapuje, kolik to nalítalo? Měl jsem za to, že stíráky dávali obráceně na AQY ... Postni nějaký foto těch pístů a kroužků 😉

Odkaz ke komentáři

Jojo, je to AZJ, má to dole i ten vyvažovací hřídel, kterej nejdřív musíš sundat, aby ses zespoda dostal na ojnice a i má i to proměnný sání co má mít.

Dneska další zádrhel.. Přišli mi teda nový ojniční šrouby od SWAGu - https://www.autodily-pema.cz/ojnicni-sroub-swag-32902126 , který jsou ale v tom nejširším místě o 0,13 mm širší a tak je neprovleču ojnicí -- 😬.

Takže opět vratka a objednal jsem origo za 2x větší cenu, tak snad už ta vlezou .. https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/048105425-sroub-ojnice-skoda-10076.html 

P_20200524_161455_vHDR_Auto.jpg

P_20200524_163207_vHDR_Auto_HP.jpg

IMG-20200525-WA0003.jpg

P_20200524_145151_vHDR_Auto.jpg

P_20200524_163149_vHDR_Auto_HP.jpg

Origo šroub (světlejší barva) vs SWAG (nový-černý)

swag.jpg

origo.jpg

Fotky původních kroužků už nemám, pač jsem je rozlámal při sundávání, ale karbon byl i v drážce pod kroužky. Jinak motor má teď najeto 294 tis km a je to rok 2003/7

Jinak je to v LPG s poctivou serviskou a dotažený z Holandska

Odkaz ke komentáři

Dík za fotky, ty původní stíráky byly v jakém provedení, měli prořezy nebo byly už také skládáné/trojdílné, jako jsi dal nyní podle fotky ty nové? Vrtané/ s dirkami tam podle mě ještě tehdy být nemohly ... 😊

No tenhle motor nemá žádný EGR, co mám zkušenosti na tom samým v GIV z 1/2003, tak i po 200tkm žádná spotřeba oleje, svíčky vždy čistý bez usad.

Měl jsem za to, že LPG by tomu nemělo škodit, ale těžko říci, navíc servisní historie z NL nemusí říkat vše. Co vidím, tak změna pístů i kroužku proběhla už v polovině 2002, tedy pro MY 2003.

Kouknul jsem i na ty ojnice, No VW je sdílnější a říká, že tam byla kombinace, takže jak provedení na šrouby, tak na matky byla i u AZJ možná. Holt zmatky v ETKA nejsou nic neobvyklého ... 😁

OCTA 2003 ojnice 105-020.pdf GOLF 2003 ojnice 105-020.pdf

Odkaz ke komentáři

Původní, který jsem sundal byly z takovou nekrytou pružinkou. Koupil jsem dle Etky nový origo od Kolbenschmidt - https://www.cc-autodily.cz/sada-pist-krouzku-82-5 a mají v sobě prořezy ale pod nimi je taky pružinka. Tak teď teda nevím .. Každopadně bych řekl, že původní kroužky, který jsem dundal nebyly tak široký, jako tyhle. Byly prostě už opotřebený/ohoblovaný.

Jinak problém všeho bych řekl, že nebyl přímo původních kroužků, ale dle servisky od začatku zavedení Longlife intervalu, čili výměna každých 30 tis km, což je hned od začátku prostě špatně. Ve svých autech jsem vždy měnil a měním max po 10 tis km. Už i dle testů se po cca 7 tis km ztrácí z oleje aditiva a olej oxiduje. 

 🤔Viz foto:

starý rozlámaný vs nové na vyčištěném pístu

P_20200528_175050_vHDR_Auto_HP.jpg

P_20200528_175026_vHDR_Auto_HP.jpg

P_20200528_175011_vHDR_Auto.jpg

P_20200528_174931_vHDR_Auto_HP.jpg

Odkaz ke komentáři

No to je pěkný, tak ono je to naopak než jsem napsal výše.

Tyhle původní trojdílný stíráky by měly být nejvíc odolný proti zakarbonování, maj nejlepší odváděcí schopnost oleje za stěn válců, ale o to více suchou tu stěnu nechaj a proto se taky dřív "ošoupou", a jsou také méně stabilní v drážce pístu než dvoudílné či dnes už na motorech aut nepoužívané jednodílné.

Ty nově dané stíráky s prořezy je generačně starší předchozí verze, naštěstí s drenážními prořezy/sloty a ne jen dirkami, ta pružinka podporuje přítlak kroužku ke stěně válce, bohužel zase ale omezuje průtok oleje skrz kroužek do pístu. Ale to by tady neměl být žádný problém, ty si musej poradit s karbonem na mnohem více karbonujících motorech.

Souhlas. na tom stavu se jistě podepsaly ty LL intervaly, olej samotný si s tak dlouhým proběhem neporadí. Ono díky LPG ale můžou být více opotřebované ventily a jejich sedla, a tedy i vodítka a gufera ventilů. Ty jsou v jakém stavu, nemohlo to ten olej brát taky přez ně, než se to rozebralo, nebyly viditelné stopy oleje na ventilech? No gufera stajně budeš měnit, tak jen pro info 😉

Odkaz ke komentáři

Tak gufera už byly taky docela jetý a řekl bych že i s vůlí. Při vytahování tam jedno drželo jen silou vůle a naopak další jsem musel šroubovákem zdeformovat, abych ho pak mohl kleštěma vytáhnout. Co se týče ventilů, tak byly tak celkem zakarbovaný až do čtvrtky dříku. Na třech ventilech byl taklovej "zdravej" cihlovej karbon, ale třetí válec - od pístu ventilu u vstupu do svodů byl zanesenej dost černým karbonem. Takže se to všechno muselo vydrbat. Jeden ventil po zalití benzínem propouštěl, tak se musel brusnou pastou nepatrně zalapovat. Pak už byly vsechny OK. Paradoxně to nebyl ten nejvíc zapečenej.

Jinak originální ojniční šrouby jsou téměř k nesehnání a když už tak v externím skladu mimo ČR s až 14 denní čekací lhůtou s cenou od 196 Kč do 299 za kus. Jelikož se mi ale nechtělo čekat, vzal jsem druhovýrobu od Febi-Bilstein. A pak nastal problém, protože dřík šroubu byl v místě pro vymezení o cca 0.14 mm silnější a už nešel nastrčit do ojnice. Takže akce soustruh. Vadit by to v pevnosti nemělo, protože jsem se dostal na rozměry origo šroubů ..

Viz foto: P_20200529_135153_vHDR_On_HP.jpg.36dda7e0acefb3743ebbbb14b0677316.jpgP_20200529_140013_vHDR_On_HP.jpg.940a750f476ff34decda96996f2e36f5.jpg

Odkaz ke komentáři

Jojo, taky z toho mám radost, jak už se to zpátky pěkně skládá, vyčištěný a s novými díly .. Mám z toho dobrej pocit. Každopádně jsem pak zvědavej až se to v klidu pěkně zajede, jestli to bude znát i na dynamice .. Mělo by .. 😌

 

Přesně tak, Jedině Kolbenschmidt  😉

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...