Přejít na obsah

BXE - Ztráta výkonu - po chcípnutí a startu zase jede


Doporučené příspěvky

Prosím o radu, snažil jsem se tady najít můj problém, ale nějak jsem nedohledal.

Mám 1.9 BXE 2006 - najeto 247000km.

Včera si jedu na pohodičku a když jsem se snažil předjet traktor, tak po sešlápnutí plynu auto přestalo "táhnout" jelo, ale tak na poloviční výkon (zvuk motoru normální, ani jsem si nevšimnul, že by nějak auto kouřilo). Tak jsem po hodině předjel :) a po pár kilometrech zastavil na benzině, auto vypnul - zapnul a pak jsem jel normálně... zkoušel jsem i trochu více šlapat po plynu, ale závada se znovu neobjevila.

Může to být předzvěst něčeho špatného? Turbo mi trochu při akceleraci a puštění plynu píská, ale to jsem se dočetl, že by snad nemusel být průšvich. Dokážete poradit na co se připravit?

Děkuji

Odkaz ke komentáři

Prosím o radu, snažil jsem se tady najít můj problém, ale nějak jsem nedohledal.

Mám 1.9 BXE 2006 - najeto 247000km.

Včera si jedu na pohodičku a když jsem se snažil předjet traktor, tak po sešlápnutí plynu auto přestalo "táhnout" jelo, ale tak na poloviční výkon (zvuk motoru normální, ani jsem si nevšimnul, že by nějak auto kouřilo). Tak jsem po hodině předjel :) a po pár kilometrech zastavil na benzině, auto vypnul - zapnul a pak jsem jel normálně... zkoušel jsem i trochu více šlapat po plynu, ale závada se znovu neobjevila.

Může to být předzvěst něčeho špatného? Turbo mi trochu při akceleraci a puštění plynu píská, ale to jsem se dočetl, že by snad nemusel být průšvich. Dokážete poradit na co se připravit?

Děkuji

 

V Praze mohu vyřešit...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj,mám podobný problém na 1.9 tdi 77kw(BXE)133000km,2006.Auto začalo při jízdě pocukávat,poté mi několikrát padlo do nouzáku(sice po zastavení,vypnutí klíčku a opětovném nastartování vše OK.)Začal jsem tankovat lepší naftu u Benziny a udělal kompletní ůdržbu,(filtry,olej 5w30 CASTROL).Vyndal jsem i z nádrže palivové čerpadlo...vyčistil,propláchl čistou naftou a vizuálně zkouknul a vše OK.Koupil jsem i čistič na vstřiky : http://www.autokelly.cz/#|LWfd4H0TvP2IxZP7ekNHfMrIBUWDVYM5Alb7WAavKETq1BrEFNMSVtFTDMlBdV+Jbrp9MFAmZCt9PcyJPCtu6JtDebgDSWMPK3bELhf/alE2FojaMiIGcnCYllmeGN4OcPSjmas2NvVGCp6CHwkQAOjxHIvi9EFoU3z2mQpGHJkg2C89JMYzPDgAAZXBdir4aC6juGqvpucvYoqeOauOUQ==

 

Manželce to párkrát na křižovatce když vyřadila i chcíplo,ale okamžitě nastartovala a jela dál..poté se to stalo i mne tak jsem zajel na diagnostiku do servisu za kámošem a ten mi zkouknul kolik dávaj vstřiky a ty byly v normě.Tudíž jsem byl odkázanej zase co se bude dít dál.Mimochodem žádná jiná chyba se neukázala :wallbash: .A jednu cestu jsem byl dokonce donucen maxidotem i zastavit auto na krajnici a vypnout motor.Po přidání plynu se na dispeji rozblikala (1)kontrolka žhavení(2)myslím že ruční brzda (3)ESP a ktomu červeně AUTO OKAMŽITĚ ODSTAVIT "MOTOR DO SERVISU".Zastavil jsem vypl klíček a znova nastartoval...vše zase OK. Včera 31.12 jsme jeli ke kamarádů na oslavu Silvestra a po cestě to cca 3x tak škaredě zaškubalo až jsem myslel že jsme dojeli a budu volat odtah :( .Jak to škubalo tak biť drasticky jsem vyřadil a prošlápnul jsem plyn na podlahu a poté jelo zase v poho.Od začátku mám právě podezření na vstřiky,ale po hledání na netu jsem našel tento odkaz : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=260855

a vněm se píše že to může být i snímač otáček klikové hřídele...popřípadě jeho kabeláž.Zítra jdu do práce a podívám se tomu na zoubek..Jo a ještě podotýkám že jsem měl dole I EGR ventil a byl sice zanesený ,ale ne natolik aby byl příčinou.(DOPORUČUJI HO ALE PREVENTIVNĚ VYČISTIT).....Určo se ozvu.ZATÍM

 

Upraveno uživatelem ferry007
Odkaz ke komentáři

Tak záhada je vyřešena,byl to opravdu SNÍMAČ KLIKOVKY...resp. jeho kabeláž (někde po cestě do ŘJ se prošoupal drát).Auto jsem předal po marném zjištování autorizovanému servisu Škoda a za zjištění a opravu si naůčtovali cca 1200,- .A časová náročnost na dokladu 4,8hodiny.Zatím jsem po opravě najel cca 60 km a cukání se neprojevilo :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...

Mel jsem uplne stejny problem. Auto mi z niceho nic prestalo tahnout. Zacalo to pri predjizdeni, slapl jsem na to a najednou to jelo jakoby uplne bez turba po vypnuti motoru a nastartovani vse ok, delalo to casto. V servise mi rekli,ze je to casty problem, nebylo to turbem,ale uklepanym kablikem nekde pod baterii, prepajeno,opraveno a uz mam 30tis. klid :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ahoj, mohol by si zistit nieco blizsie k tomu problemu s kablovackou?? ktory je to kabel alebo co spaja

 

mam rovnaky problem a rad by som to vyriesil

 

dakujem

 

Ahoj,přesně ti neřeknu jakej je to kabel.Dal jsem to stejně do škodovky na opravu,ale mluvil jsem s mechanikem a je to na cestě od levého světla (ŘIDIČ) až pod baterku....tudíž filtrbox dolu a asi i tu baterku a najít si kabel který vede z ŘJ do čidla pro klikový hřídel (je mezi motorem a převodovkou)...špatný přístup.Mechanik vyměnil cca 10 cm káblíku a už mám najeto od té doby asi 7000km a vše je vcajku. :palec: .

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...

Nazdae chlap i...dufam že mi pomôžete... Mam 1,9tdi 77kw BXE... Začalo mi pískať turbo a nasledne zacalo dymit do modra..... Kupil som nove repasovane turbo priamo od Garretu..... Vymenilo sa turbo za nove a teraz nastal problem...

 

Pri zatazeni auta cca pri 130-140km/h rychlosti vypne turbo..... Musim vypnúť motor a naštartovať a hneď je vsetko OK.... Ale stalo sa mi na dialbici hned na druhy den že mi zasvietila kontrolka motora vyplo mi tempomat a dalo motor do nudzoveho režimu.... Na PC ukazuje chybu tlaku regulacie turba..... Presli sme uz vsetky hadicky ci nahodou nejaka nieje prasknuta a vsetko je OK... Presli sme regulaciu turba a stale je problem... Vymenili sme uz aj vahu vzduchu a stale to turbo vypina, menil mechanik nejaku RJ regulacie turba a stale vypina turbo..... Nestretol sa niekto s tym problemom???? Automam uz 3týždne odstavene a nevieme si rady.... Dakuje. Za rychle odpovede

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...