Přejít na obsah

Silentbloky ramen


Jeřáb

Doporučené příspěvky

Hoši já Vás chápu,ale někdo umí např vařit a někdo si umí vyměnit čepy.A za druhý neznám nikoho kdo by my to udělal a opravdu nějakýmu šmudlovi co to dělá na dvoře se my to dávat teda nechce!A právě,že se v tom nevyznám tak si myslím,že origo díl je origo díl.No co ktomu dodat.A že si někdo slušně vydělal,tak asi holt mají takový ceny no.Já jsem laik tak co ktomu mám ještě napsat.

Odkaz ke komentáři

Lemforder je dá se říct originální kvalita... právě na neznalost většina servisů spoléhá, já kdybych to neznal tak asi alespoň objedu 2-3 servisy a zeptám se na ceny nebo se zeptal známých kam v okolí jezdí a jaké mají zkušenosti, samozřejmě dávat tam nějaký nekvalitní nejlevnější díly taky nemá smysl, ale to už je jedno hlavně že to máš hotový už s tím nic nenaděláš...

 

Konny: Jak kdy... kamarád si nechal opravit motor (O2 1.9) v normálním servisu a nechal tam přes 50 tisíc, když mu všichni říkali že to je nějak moc tak si to zajel nacenit do autorizáku a bylo to o skoro 15 méně a nakonec mu servis dost peněz vracel a omlouval se, protože to hodně přehnali s hodinami práce i s marží na dílech :D navíc auto po opravě za 50 odjíždělo se svítící kontrolkou motoru :D

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

menil niekto plné zadné silentbloky ramien (z Audi TT) naspäť za klasické neplné?
uvažujem nad tým, lebo som dal pop GO nápravy plné a komfort šiel hodne dolu

originál silentblok stojí 17 € kus, čo je dosť pálka. veľa ľudí tvrdí, že okrem originálu tieto klasické neplné
silentbloky nevydržia nič. neutrhnú sa ale veľmi zmäknú a auto začne ísť do strany pri prudkej akcelerácii
alebo prudkom brzdení. tomu sa chcem vyhnúť. existuje niečo nie origo čo nezmäkne a vydrží?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Čím bude vše pevnější,nejlépe natvrdo bez jakékoliv gumy,tím bude auto pevnější ,nebude tolik plavat. Tvůj komfort utrpěl něčím jiným,né výměnou puků z TT. Tlumiče máš origo? Staré se samy nevytáhly nahoru?

Puky neměň,moje doporučení. Předtím si měl podvozek jako máslo a teď je teprve vpořádku.

P.S. Velikost,rozměr pneu dělá též hodně. Modní 16" na naše silnice případně dlažbu - vražda.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Chlapi objednával jsem teď silentbloky na přední ramena (zadní, přední uložená + kloub) a na zadek pryžokovové lůžko sadu. Všechno od Lemforedu za 1900.

Nezdá se vám to moc? Říkám si jestli nemám vzít rovnou celá remena od levnějsí značky a cenově by mi to vyšlo lépe, ale kvalitativně asi za vyliž**** co?

Mimochodem, měníteli siláče na starých ramenech, dáváte vždy nové šrouby (original škoda)? Budu muset někde případně splašit.

Odkaz ke komentáři

Koukal jsem na ty origo od skody a nejaky 400 za zadni SB. Docela palba kdyz ma clovek objednavat komplet vsechny silentbloky. Co se ti vlastně na těch Lemforderech nezda? Já slyšel samou chválu. Viděl jsem, že se prodává i nějaký více vyztužený asi, ten zadni SB. 

btw: ty šrouby dávate vždycky nový?

Odkaz ke komentáři

Zatim jsem na Lemforder slysel jen chvalu a ja na ne taky nemuzu rict krivyho slova. Mam cepy (asi 4 roky) a plne zadni SB na predni naprave (asi 6 let) Lemforder a vse funguje na jednicku. Predtim jsem dal cepy tusim TRW (Skodovka je pouzivala jako prvovyrobu) a vydrzely jen neco pres rok!!!

Na zadni napravu jsem ted daval plne SB z Fabie RS od Maile, tak jsem zvedavej jak budou fungovat. Lemforder ty plne asi nedela, jinak bych sel do teto znacky ?

Odkaz ke komentáři

@mike03 nevím jaký díl myslíš pod tím číslem (nic jsem nenašel), ale na přední nápravu zadní SB jsem dal tyto https://www.autodilyplus.cz/luzko-ramene-zadni-zesilene a na zadní nápravu jsem dal SB z FI RS https://www.autodilyplus.cz/luzko-zadni-napravy-7 . Podvozek je krásně pevný a dřív mi auto pořád táhlo doprava a po výměně těch SB na zadní nápravě jede auto rovně :palec:

@Martin ASV já na tu značku nedám dopustit. Mám na díly této značky najeto asi 70-80tis km a vše je v pořádku!!! SB jsou pořád bez problémů (žádné praskliny) a nikde nic nevrže, tak nevím co ty máš za problém... Naopak origo díly u mě klesly, z vlastní zkušenosti můžu říct, že šla kvalita dolů!!

Odkaz ke komentáři

Myslel jsem tyto: https://eurodily.cz/autodily/skoda/octavia-i/1.9-tdi-74kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol/pricne-rameno-ulozeni/ulozeni-upevneni?productId=165466&bn[0]=35

ale je divný, že ty zesílený co jsi postoval jsou nějak levný. Tady stojí zesílený přes 900 tak to teda nechápu https://eurodily.cz/autodily/skoda/octavia-i/1.9-tdi-74kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol/pricne-rameno-ulozeni/ulozeni-upevneni?productId=233403&bn[0]=35

 

jo a mimochodem jsem někde vyčetl, že ty siláče na zadní nápravě z RS co máš nejsou tak úplně plný. Někdo je měl vykuchaný. I tak přemýšlím, že ty od Lemforderu výmením za ty z RS Fabie. Budou vůbec pasovat na moji O1 1.9tdi axr? 

Odkaz ke komentáři

Ty co jsi myslel jsou obycejny. Z druheho odkazu jsou asi ty plne SB (i kdyz na obrazku jsou obyc.), ale ta cena je nehorazna!!! To snad nemysli vazne...

Ty SB z FI RS na zadni napravu asi uplne plny nebudou, ale pri porovnani s origo SB jsou s pevnosti uplne nekde jinde ?. Jinak na tvou napravu budou pasovat. Vsechny OI predokolky maji stejnou zadni napravu ?

Odkaz ke komentáři

No mně zase přijde divný, že mi to ten tvůj díl (přední rameno zadní SB) při zadání mojí 1.9tdi axr nenajde, pouze ten obyč. Když ale zadám tvůj motor tak mi to najde oba. Tak doufám, že rozměrově jsou totožný. Je tam teda napsaný shoda s 1J0407181 tak snad jo. Nic, vratím jim ten obyč. plus to uložení na zadku a objednám zesílený z autodilyplus.

Jinak k tomu rozměru na zadek. Někde uvádějí vnější průměr 69mm nebo 72mm. 3mm rozdíl už je docela dost.

 

 

Odkaz ke komentáři
před 22 minutami, mike03 napsal:

No mně zase přijde divný, že mi to ten tvůj díl (přední rameno zadní SB) při zadání mojí 1.9tdi axr nenajde, pouze ten obyč. Když ale zadám tvůj motor tak mi to najde oba. Tak doufám, že rozměrově jsou totožný. Je tam teda napsaný shoda s 1J0407181 tak snad jo. Nic, vratím jim ten obyč. plus to uložení na zadku a objednám zesílený z autodilyplus.

Jinak k tomu rozměru na zadek. Někde uvádějí vnější průměr 69mm nebo 72mm. 3mm rozdíl už je docela dost.

 

 

Také by mě to zajímalo ,protože se dělají dvě verze jedna cca 130kč a druhá tato za 1000kč                  https://www.hanza-autodily.cz/cs/katalog/tecdoc/osobni/skoda/octavia-i-combi-1u5/19-tdi/ulozeni-upevneni/ulozeni-ridici-mechanismus/106/3560/9518/100572/17976155/61250

Odkaz ke komentáři
před 36 minutami, jk79 napsal:

Také by mě to zajímalo ,protože se dělají dvě verze jedna cca 130kč a druhá tato za 1000kč                  https://www.hanza-autodily.cz/cs/katalog/tecdoc/osobni/skoda/octavia-i-combi-1u5/19-tdi/ulozeni-upevneni/ulozeni-ridici-mechanismus/106/3560/9518/100572/17976155/61250

Koukám, že na hanza-autodily při zadání motorizace 1.9tdi AXR to vyhledá hned tři druhy siláčů a ne dva jako jinde. Obyč, potom onen zesílený co má Konny za 233 a pak ten ultra drahej asi ultra zesílený :D. Ještě mě napáda, že ten za litr je s komplet origo šrouby. Proto je možná tak drahej. A nebo, a to je pouze moje domněnka, tenhle https://www.hanza-autodily.cz/cs/katalog/tecdoc/osobni/skoda/octavia-i-1u2/19-tdi/ulozeni-upevneni/ulozeni-predniho-ramene-ridici-mechanismus/106/1904/23291/100572/17744838/60361  není podle čísel určen na škoda, přičemž je samozřejmě rozměrově totožný. Protože podle OE čísel je tam Audi, Seat a VW. Anebo mám v tom pěkný bordel já :D. Přikláním se k té třetí možnosti :D. 

 

Odkaz ke komentáři

Je pravda, že když jsem se díval na autodilyplus.cz, tak motor AXR tam u těch zesílených uvedený není, ale podle mě to bude sedět popř. stačí napsat dotaz a oni odpoví (jsou opravdu ochotní poradit).

To stejné je u těch plných SB na zadní nápravu. Ta taky není určená na OI a přitom to normálně sedí, takže si myslím, že i ty plný SB na předek bude na AXR normálně pasovat :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jsem vznesl dotaz v autodílechplus a bohužel mi nedokázali říci, jestli SB z F1 RS na zadní nápravu pasuje. Nemáte případně někoho, kdo má motor AXR a dával tam ty silenty z RS? Když to porovnám rozměrově Lemforder na motor AXR x Meyle do F1 RS tak na vnějším průměru jsou ty Meyle o 1mm menší. Nemyslím si, že by 1mm byl nějaký problém. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ledacos jsem už i silentblocích přečetl (hlavně jak se provádí výměna).

Uvažuji taky nad výměnou silentbloků na předních ramenech.

Jak se projevuje auto po výměněně za nové silentbloky ? Méně plave ? Mám tvrdý podvozek, snížené těžiště, ale i tak mám pocit že auto při vyšší rychlosti při prudkém pohnutím volantem se trochu zhoupne. Jako oproti jakémukoliv jinému autu,do kterého sednu je moje auto superstabilní, ostatní auta mi příjdou jako lodě v porovnání s mým, ale i tak bych to chtěl ještě trochu stabilnější. Může takové to zhoupnutí dělat právě silentbloky na rameni ?

Činu asi určitě nebrat, co ? Prvovýroba může být ?

Uvažuji nad zlatým středem:

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/8n0407181b-silentblok-ramene-eu-14456.html a https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/357407182-silentblok-luzko-ramene-predni-febi-13757.html

 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Zdravím, u ramen nejsou originály (vše Frap – Itálie), u motoru jsou původní, s výjimkou tzv. kosti vespodu, což je rok po výměně (Meyle), u dalších nevím, v jaké jsou stavu, dnes jedu na kontrolu do dílny, protože komfort se při jízdě opravdu hodně snížil. Určitě napíši výsledek a pokud to budou dělat zadní puky na ramenech, tak mě asi čeká výměna, což znamená výměna + geo. Rád bych se zeptal: jsou vhodné zesílené na tdi a pokud jaká je nejčastěji doporučována značka anebo zůstat nezesílených, ale kvalitní značku. Děkuji za vyjádření!

Odkaz ke komentáři

Dnes jsem byl na kontrole u mechanika s tím, že na zvedáku žádná závada nebyla zjištěna a s největší pravděpodobností zvýšené vibrace podvozku, při nižších otáčkách, jsou způsobeny zesílenými silentbloky (puky), které nejsou v originále či osvědčeného výrobce.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...