Přejít na obsah

Palivoměr


jirka 22

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

Mám octu 1, TDI/66kW

Měl jsem podobný problém...Měl jsem stále ručičku palivoměru na půlce i když jsem ujel od natankování 150 km..Tak jsem dotankoval a stále půlka...

Rozhodl jsem proto zkontrolovat plovák v nádrži a očistit kontaktolem  odporovou dráhu plováku..(Byla trochu odřená a byl na ní černý povlak).Potom jsem ale udělal jednu šílenou věc..Dočet jsem se někde, že odpor plováku při minimální hladině nafty je 58 ohmů..tak jsem mezi kontakty v konektoru dal odpor 68 ohmů...rozsvítila se mi kontrolka rezervy a ručička úplně dole...Teď ale když připojím zpátky plovák, který má 170 ohmů (což je asi půlka nádrže) tak mi stále svítí rezerva a ručička je dole...

Nevíte co se mohlo stát??

  

 

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Ahoj všem. Můj problém nejspíš úplně nesouvisí s tím, co je popsáno výše. Když ale vidím datum posledního příspěvku, vypadá to, že toto se už neřeší.

Mám Oktávku II face a padá mi ručička ukazatele paliva. Takže nastartuji, chvíli ukazuje a pak spadne až úplně doleva do prázdnoty. Přitom se mi však nerozsvítí kontrolka malého množství nafty (což je v pořádku, protože je v nádrži nafty dost). Bude to tedy nějaká elektronická chyba? Plovák?

Nemá někdo prosím podobnou zkušenost, nejlépe i s výsledkem, co bylo příčinou? 

Děkuji za pomoc. Hezký večer.

Honza. 

 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Taky by se mi hodil nějaký nástřel řešení tohohle problému... Vše by mnělo být vyčištěno a zkontrolováno... Takže jedině výměna plováku? Jedná se o 4x4 CR 2011

Ještě dodám že někdy spadne po 2km někdy po třeba po 50ti

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři

Ahoj. Je to ten plovák. Já to teď teda nechal být, protože jsem řešil jiné starosti s autem a sypal do ní horem dolem, nicméně dělá to pořád a dle diagnostiky je vadný ten plovák nebo čidlo na plováku nebo něco takového. Horší je, že u 4x4 jsou dva. Nicméně šikovný mechanik si poradí a zjistí, který to dělá. Každopádně mě stále ukazuje při nastartování, takže nějak neřeším, neotravuje mě to, už jsem si zvyknul 🙂. A když někdy spadne, většinou vím, kolik nafty tam mám a jak daleko dojedu. Takže jestli to budeš řešit, nevyhneš se nějaké koruně, kterou budeš muset za opravu, respektive výměnu, dát.. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...