Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o rok později...

davon: no, to jsme na tom docela podobně :palec: sice 5l asi nelejem, ale tak ty 3-4l mezi garančkama (spíše po 2letech, nájezd je cca 24tis). Olej je Castrol.

Mistrem ve škole byla doporučena výměna oleje za jinou značku..

Na další servisku skusíme, zatím jen bádám, jakou značku oleje zvolit.

edit: najeto celkově necelých 49tis km.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já používám Castrol LongLife III 5W-30, mám najeto 69 tis. km a nežere mi to skoro vůbec, občas doleju krapet oleje, abych to měl na měrce nad polovinou. U desetiletýho auta bych se tak nedivil, ale u OII s tak málo kilometrama vám to žere asi dost. Takhle se ten provoz docela prodraží, tak co zkusit při příští výměně tam nalít hustší olej? Nebo jsem něco slyšel o nějaký přísadě, která by měla snížit spotřebu oleje. Poslední a nejdražší možností je asi rozebrání motoru :palec: . Nám se takhle rozežral Opel, každý technik řekne něco jinýho, a taky nevím co s tím.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Ahoj kolega z práce má také MPI-čko z roku 2006 a začalo mu blbnout zapalování u teplého motoru. Nešlo nastartovat bez plynu, měl najeto asi 60 000 km. Startér točil, ale bez přidání plynu to nenaskočilo.

 

Nyní mu to bez plynu nestartuje už skoro vůbec. Každé i studené startování musí být s plynem. Zatím měněno čidlo teploty motoru.

Tak a teď babo raď :wub:

 

Díky kluci

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
:lol: Ahoj všichni,najeto 16000 Km bez problému a najednou při cestě na dovolenou buch a motor kaput.Následoval odtah do servisu a výměna celého motoru(naštěstí v záruce).Zjištěna závada na vodní pumpě(vypadená zátka) a následné porušení rozvodu s následkem roztržení rozvodového řemene.Doufám,že už bude všechno v pořádku.Přeji mnoho km bez poruch. :P
Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj kolega z práce má také MPI-čko z roku 2006 a začalo mu blbnout zapalování u teplého motoru. Nešlo nastartovat bez plynu, měl najeto asi 60 000 km. Startér točil, ale bez přidání plynu to nenaskočilo.

 

Nyní mu to bez plynu nestartuje už skoro vůbec. Každé i studené startování musí být s plynem. Zatím měněno čidlo teploty motoru.

Tak a teď babo raď :wub:

 

Díky kluci

jenom pro kontrolu bylo to čidlo vačkové hřídele?? mšl jsem podobný problém.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
Guest PavelSrnec

Ahoj, včera jsem startoval a při nastartování se ozval divný zvuk, jako když vám něco vyhodí pojistky, a z pod kapoty se začalo hodně kouřit, když jsem otevřel kapotu nebylo nic vidět, ale kouř se rozplynul, a za chvíli jsem v pohodě nastartoval,a nesvítila žádná kontrolka, tak jsem se s tím zkusil kousek projet a vše v pohodě. Potom jsem nastartoval a otevřel kapotu, a za chvíli se vyvalil dým z Baterky, protože červeného kabelu se dotýkal plastový kryt, který se o ten kabel žhavil a tím pádem to kouřilo...neví někdo co by to mohlo být? popř. jestli se vám nestalo to samé....za odpověd díky moc !!!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj kolega z práce má také MPI-čko z roku 2006 a začalo mu blbnout zapalování u teplého motoru. Nešlo nastartovat bez plynu, měl najeto asi 60 000 km. Startér točil, ale bez přidání plynu to nenaskočilo.

 

Nyní mu to bez plynu nestartuje už skoro vůbec. Každé i studené startování musí být s plynem. Zatím měněno čidlo teploty motoru.

Tak a teď babo raď :wub:

 

Díky kluci

 

Zdravím.

 

Mám ten istý problém.Octávka je však z roku 2008 najazdené 90 000 km. Moje štarty sú ako píšeš. Mne však občas naskočí ako nič.

Môžem Ti poradiť v tom, že určite to nie sú sviečky, ani vysokonapäťové káble ani snímač kľuky ani snímač vačky. Najväčšie podozrenie je na vzduchovú klapku. Obyčajné vystriekanie nepomáha. Je potrebné ju demontovať a veľmi dôkladne vyčistiť mimo auta. Ak však ani to nepomôže tak len ju vymeniť( čo je dosť drahé cca 400€)Alebo stále štartovať s plynom( Pokiaľ ti drží voľnobežné otáčky) Ostatné závady ( čidlo teploty a vzduchová váha) sa dajú identifikovať na VAGu takže ak Ti nič neukazuje tak do toho neinvestuj. Ja som pred výmenou klapky. Idem auto predať a keď neštartuje tak asi ťažko. Po výmeni Ti napíšem výsledok.

 

Octavák Jozef

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
Guest derfflinger

moje má najeto 320 000km !!! dodržuji všechny servisy a krom hydroštelu NEMAM PROBL0M... ale čekam že se brzo odporoučí ložisko pumpy, nebo altiku... někde to tam trocha šveholí B)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Nemáte někdo zkušenosti s touto závadou na OII, 1,6 MPI? Před časem mi začaly kolísat volnoběžné otáčky ve chvíli, kdy jsem za jízdy vyřadil rychlost a jel na neutrál třeba z kopce, atd. To začly otáčky "lítat" v rozmezí 1000-2000 otáček a chvíli trvalo, než spadly na správných cca 700. V servisu načtena sporadická závada 17811 - Systém zpětného vedení výfukových plynů. Následně vyměněn EGR ventil. Otáčky už nekolísají, ale stejně, při vyřazení nespadnou hned plynule na těch 700, ale jakoby se zadrhnou někde mezi 1300-1500, tam chvíli zůstanou a pak pomalu klesnou dolů. Co jsem zkoušel jiné OII s tímto motorem, tak tam po vyřazení klesnou plynule a skoro hned. Přijde mi, že mi i trochu stoupla spotřeba. Momentálně ani v servisu netuší, co by se mohlo dít. Při načtení je motor bez závad. :-(

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Nemáte někdo zkušenosti s touto závadou na OII, 1,6 MPI? Před časem mi začaly kolísat volnoběžné otáčky ve chvíli, kdy jsem za jízdy vyřadil rychlost a jel na neutrál třeba z kopce, atd. To začly otáčky "lítat" v rozmezí 1000-2000 otáček a chvíli trvalo, než spadly na správných cca 700. V servisu načtena sporadická závada 17811 - Systém zpětného vedení výfukových plynů. Následně vyměněn EGR ventil. Otáčky už nekolísají, ale stejně, při vyřazení nespadnou hned plynule na těch 700, ale jakoby se zadrhnou někde mezi 1300-1500, tam chvíli zůstanou a pak pomalu klesnou dolů. Co jsem zkoušel jiné OII s tímto motorem, tak tam po vyřazení klesnou plynule a skoro hned. Přijde mi, že mi i trochu stoupla spotřeba. Momentálně ani v servisu netuší, co by se mohlo dít. Při načtení je motor bez závad. :-(

 

Mám stejnou závadu...můžeš mi napsat pokud se ti podařila vyřešit.Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zatím bohužel bez výsledku..ani v autorizovaném servisu netuší. Po vyřazení otáčky zůstanou viset mezi 1000-1500, popř. mírně kolísají..po nějaké době nakonec nějak klesnou, ale žádná sláva. Vypozoroval jsem, když vyšlápnu znovu spojku, klesnou rychleji. Tak možná snímač na spojkovém válci..i když chybu to žádnou nepíše.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Nazdar chlapci mám octu a na nej poctivých 260000 km auto je na plyn dorabka. Jedna vec má hnevá motor má do 1500 otáčok pri rozbehu zvuk ako fabia 3 valec bol som na pc žiadna chýba sa neukázala a aj na volnobehu počujem taký divny zvuk. Kamoš má take isté auto rok aj kód motora aj s plynom ale u neho ten zvuk nepocut.

 

Zdravím.

 

Mám ten istý problém.Octávka je však z roku 2008 najazdené 90 000 km. Moje štarty sú ako píšeš. Mne však občas naskočí ako nič.

Môžem Ti poradiť v tom, že určite to nie sú sviečky, ani vysokonapäťové káble ani snímač kľuky ani snímač vačky. Najväčšie podozrenie je na vzduchovú klapku. Obyčajné vystriekanie nepomáha. Je potrebné ju demontovať a veľmi dôkladne vyčistiť mimo auta. Ak však ani to nepomôže tak len ju vymeniť( čo je dosť drahé cca 400€)Alebo stále štartovať s plynom( Pokiaľ ti drží voľnobežné otáčky) Ostatné závady ( čidlo teploty a vzduchová váha) sa dajú identifikovať na VAGu takže ak Ti nič neukazuje tak do toho neinvestuj. Ja som pred výmenou klapky. Idem auto predať a keď neštartuje tak asi ťažko. Po výmeni Ti napíšem výsledok.

 

Octavák Jozef

a kde je ta vzduchová klapka? Mám ten istý problém so štartom.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

diagnostika ukazala tieto chyby

17549 448D Zjištění zátěže - nesmyslná hodnota
16685 412D Vynechání zapalování 1.válce
16686 412E Vynechání zapalování 2.válce
16687 412F Vynechání zapalování 3.válce
16688 4130 Vynechání zapalování 4.válce
16684 412C Detekováno vynechání zapalování

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím, mám octavii tour 2 z roku 2010, najeto má necelých 60000km. Objevila se mi tato závada. Při studeném motoru nastartuji bez problémů, ale když se chci rozjet a přidám plyn tak nereaguje a jakoby se dusí. Pustím plyn sešlápnu znovu a jede normálně, někdy to musím sešlápnout i dvakrát. Žádnou chybu to nehlásí ani na diagnostice. Jediné co jsem našel je rozsah plynu 13-80%, a při vypnutém motoru zůstává tlak cca.900mbar v systému vedení vyfukových plynů po nastartování spadne na cca.400mbar. Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...