Přejít na obsah

Zaklepe při zhasínání


Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám problém jedná se o OII 2,0 16V BKD. Start motoru a běh je bez problémů jen se mě zdá že je motor maličko hlučnější. Problém nastane když zastavím nechám motor dochladit a otočím klíčkem abych ho zastavil tak jak motor zhasíná tak hrozně zaklepe. Nesetkal jste se s tím někdo? Předem díky za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, po výměně setrváku, kdy při zhasínání byl slyšet hlavně ten, teď je parádní klid, ale zůstal tento zvuk...

Dělá to především při zahřátém motoru, někdy je zvuk intenzivnější, někdy není tak markantní.

Byl jsem v autorizáku ohledně updatu SW v DSG a mechanik mi řekl, že v kombinace tohoto motoru a DSG je toto normální.

 

Přikládám video, kdy se zvuk ozve bezprostředně po zhasnutí, přijde mi spíše mechanický, ale nedokážu to specifikovat. Pak ještě přijde takové "odfouknutí", ale to asi bude opravdu normální, nevím.

 

Dokázali byste poradit?

 

https://www.youtube.com/watch?v=CuVjdDbTP5g&list=UUHSmFXxYwUJjFP8SYsNyc5Q

Odkaz ke komentáři

Díky za radu... Má to vůbec smysl rozdělávat/čistit? Napadají tě jiné možnosti, co by to mohlo být?

Mechanik v neautorizovaném servise za kterým jsem byl jak prvním mi řekl že je snad možné, že mám vůli na klice?! Něco tam taky odpojoval - možná tu klapku, nevím.. Seděl jsem v autě na heveru a startoval a chcípal motor.

Na to mechanik v autorizáku řekl, že je tento projev obzvlášť ve spojení s DSG běžný, akorát se víc namáhají silentbloky motoru. A že vůli na klice viděl naposledy na Š120 a i tak se možná vůle musí měřit a je nezjistitelná tak, že vezme auto na hever a za "něco tam vezme". Navíc bez demontáži olejové vany a celého uložení. Ukazoval mi rozkresy v DP apod. a je to dle něj hloupost. Navíc by se auto neustále klepalo a bůhví co... Poměřovali jsme zvuk s jinou OII a bylo to zhruba stejné. Nicméně mě to jako běžný zvuk nepřijde. Ale nevím, nerozumím tomu.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zvláštní, dnes jsem řešil pročištění kontaktů a kabeláže na startéru (netočil a auto nestartovalo) a ten agresivní zvuk po chcípnutí zmizel a motor zhasne krásně hladce. Nevím, vůbec to spolu nesouvisí, ale provedl jsem několik (zhruba 10) startů jak při studeném tak zahřátém motoru a ten zvuk to nedělá.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Dobrý den pánové. Problém, který výše popisujete se projevil i na mém voze. Trošku jsme na to s kolegou koukli a výsledek je tento.

Klapka se nachází pod EGR ventilem, na přední straně motoru. Je přišroubována třemi šrouby s hlavičkou na torx 30. Trošku nepříjemný přístup, ale s malou ráčnou a krátkým nástavcem to lze povolit. Zadní šroub se skvěle povoluje, pokud je vytažena hadice sání vzduchu. Samozřejmě je nutno odpojit konektor.
Možná je i demontáž kompletně s EGR ventilem, ale my zvolili jen demotáž klapky zhasínání motoru.
post-28263-0-92804800-1421780150_thumb.jpg

 

 

 

 

Po demontáži klapky, jsme zjistili, že na zadní straně klapky je víčko, po celem obvodu zatemováno. Širším šroubovákem, jsme po celem obvodu opatrně odehnuli okraj víčka tak, aby bylo možné ho sejmout . Už po prvním lehkém zapáčení se objevoval olej.

post-28263-0-09049500-1421781166_thumb.jpg

 

 

Po oddělení víčka od zbytku klapky se vylilo docela dost oleje, který se tam za dobu životnosti motoru nasbíral. POZOR!!! Dojde i k vystřelení vratné pružiny, která slouží k zpětnému nastavení klapky do otevřené polohy..Jak je vidět na fotce, vše bylo zalito olejem.

post-28263-0-02812300-1421781379_thumb.jpg

 

Po vyčištění a vyfoukání vzduchem, jsem vše složili zpět. Víčko jsem malým kladívkem zatemovali tak, aby drželo, jako před oddělením. Ještě před zpětnou montáží, jsme připojili na složenou klapku el.konektor a vyzkoušeli funkčnost. Nastartovali a zhasli motor. Klapka fungovala úplně skvěle.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

To je v pohodě... Auto ani zahřáté být nemusí...pokud je to klapka, tak stačí konektor odpojit a zkusit zhasnout motor...pokud je zvuk stejný jak se zapojeným konektorem, je klapka špatná....Otázka je jak je špatná. My s kolegou ji měli plné oleje... náš postup je výše popsán. Po vyčištění klapky bez problému fungují... Závadu by měla načíst i diagnostika...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím. Tak jsem dnes původní klapku vymontoval a nechal pouze zapojený konektor.Při zapnutí a vypnutí klíčku klapka na nic nereagovala takže byla špatná. Nová klapka samozřejmě už chodila pěkně..

Ze zvědavosti jsem starou klapku demontoval tak jak výše popsal polpavel.

Poslední dva zuby na plastovém kolečku byly vylámané,tudíž byla klapka zaseklá.

Odešla při 205 000km ale zarazily mě tři šrouby kterými je přišroubována klapka k EGR ventilu, Nebyly to torxy ale klasické imbusy takže mám podezření že už byla klapka měněna, nevím.. :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Dobrý den pánové. Problém, který výše popisujete se projevil i na mém voze. Trošku jsme na to s kolegou koukli a výsledek je tento.

 

Klapka se nachází pod EGR ventilem, na přední straně motoru. Je přišroubována třemi šrouby s hlavičkou na torx 30. Trošku nepříjemný přístup, ale s malou ráčnou a krátkým nástavcem to lze povolit. Zadní šroub se skvěle povoluje, pokud je vytažena hadice sání vzduchu. Samozřejmě je nutno odpojit konektor.

Možná je i demontáž kompletně s EGR ventilem, ale my zvolili jen demotáž klapky zhasínání motoru.

attachicon.gif0030.jpg

 

 

 

 

Po demontáži klapky, jsme zjistili, že na zadní straně klapky je víčko, po celem obvodu zatemováno. Širším šroubovákem, jsme po celem obvodu opatrně odehnuli okraj víčka tak, aby bylo možné ho sejmout . Už po prvním lehkém zapáčení se objevoval olej.

attachicon.gifDSC_0026.JPG

 

 

Po oddělení víčka od zbytku klapky se vylilo docela dost oleje, který se tam za dobu životnosti motoru nasbíral. POZOR!!! Dojde i k vystřelení vratné pružiny, která slouží k zpětnému nastavení klapky do otevřené polohy..Jak je vidět na fotce, vše bylo zalito olejem.

attachicon.gifDSC_0028.JPG

 

Po vyčištění a vyfoukání vzduchem, jsem vše složili zpět. Víčko jsem malým kladívkem zatemovali tak, aby drželo, jako před oddělením. Ještě před zpětnou montáží, jsme připojili na složenou klapku el.konektor a vyzkoušeli funkčnost. Nastartovali a zhasli motor. Klapka fungovala úplně skvěle.

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...