Přejít na obsah

Motor žere olej - jaký použít


Guest Jeník2

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Octavii 1,6 55 kW r.v. 1998, 190 000 km. Na jaře jsem měnil olej, dal jsem tam jakýsi Cinol či Divinol, časem mi to začalo žrát olej. Když jedu z kopce bez plynu a pak je kopec a přidám plyn, tak to začne strašně kouřit - modrá mlha. Asi tři automechanici mi řekli, že to jsou zapečené kroužky.

Jaký olej je nejlepší pro snížení spotřeby oleje na kroužkách? Mám tam dát 15W-40?

Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři

pokud to tak zere nema opravdu cenu zkouset oleje, krozky se daji sehnat komplet uz od 1600 nejlevnejsi a gufera 25 kus vymenil bych i voditko ventilu kus 50, srovnat hlavu,zabrousit ventyly, novy tesneni, vycistit saci kos ve vane a jezdi jak nova za par korun a prace neni tak hrozna motor je jednoduchej podle prirucky to udelas sam v garazi, koupis jinej motor a stejne se do nej vysypes jestli je klika ok najezdis dalsich 200 000

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Nechcem vytvárať novú tému, lebo mám ten istý problém. Keď zídem z kopca a pridám potom plyn, tak za mnou je až hmla(mrak Rumburak) a jasné, že to "žere" olej. Ja som zatiaľ nalial do oleja Doktor Motor GRANDX a som zvedavý, či to trochu zlepší, ale nečakám divy.

Chcem sa spýtať, viem vymeniť piestne krúžky zhora, či musím rozobrať aj všetko zdola????

Lebo podľa dielenskej príručky to nie je jasné. Ak by sa to dalo zhora, tak by som sa do toho aj pustil, ale ak treba rozoberať aj spodok, tak to je už moc.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Nechcem vytvárať novú tému, lebo mám ten istý problém. Keď zídem z kopca a pridám potom plyn, tak za mnou je až hmla(mrak Rumburak) a jasné, že to "žere" olej. Ja som zatiaľ nalial do oleja Doktor Motor GRANDX a som zvedavý, či to trochu zlepší, ale nečakám divy.

Chcem sa spýtať, viem vymeniť piestne krúžky zhora, či musím rozobrať aj všetko zdola????

Lebo podľa dielenskej príručky to nie je jasné. Ak by sa to dalo zhora, tak by som sa do toho aj pustil, ale ak treba rozoberať aj spodok, tak to je už moc.

Taky budu možná měnit kroužky mám ten samý problém vedle v tématu mi psali že jdou vyměnit z hora ale každopádně budeš muset povolit ojnici dole aby jsi vytáhl píst nahoru pokud se mýlím tak mě opravte ještě jsem to nedělal :)

Odkaz ke komentáři
Guest TomášU

Taky budu možná měnit kroužky mám ten samý problém vedle v tématu mi psali že jdou vyměnit z hora ale každopádně budeš muset povolit ojnici dole aby jsi vytáhl píst nahoru pokud se mýlím tak mě opravte ještě jsem to nedělal :)

Tak už mám výmenu krúžkov za sebou. Motor ide podstatne lepšie. Žiadne skubanie, behanie otáčok, žiaden dym :-D

Taky budu možná měnit kroužky mám ten samý problém vedle v tématu mi psali že jdou vyměnit z hora ale každopádně budeš muset povolit ojnici dole aby jsi vytáhl píst nahoru pokud se mýlím tak mě opravte ještě jsem to nedělal :)

A už keď sme to mali rozobrané, tak šla hlava na kontrolu a vymenili sa aj komplet rozvody.

Odkaz ke komentáři

Tak už mám výmenu krúžkov za sebou. Motor ide podstatne lepšie. Žiadne skubanie, behanie otáčok, žiaden dym :-D

A už keď sme to mali rozobrané, tak šla hlava na kontrolu a vymenili sa aj komplet rozvody.

Taky jsem to teď rozdělal a kroužky vypadají dobře až na stírací stírací skoro vůbec nečouhá z pístu ven a ten prostředek by měl být jako by utopený? není jezdí taky po válci :))

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Tak mám na motoru najeto 202.000 Km, což jsou pocitivé kilometry, ale trápí mě spotřeba oleje, vychází to jeden litr 10W40 na 400-500 km, dým jak prase, auto smrdí, takže to už musím řešit. Volal jsem svému mechanikovi, kam dávám auto, říkal, že výměna pístních kroužků + kolem něco bude stát asi kolem 8,5 až 9 tis. včetně asi 2,5 tis. práce. Nechci do toho starého auta moc vrážet, tak jsme se domluvili, že udělá co nejmininálnější výměnu dílů tak, aby auto hlavně olej nežralo. Co bych mu měl říct, aby všechno vyměnil, když už to bude mít rozdělané??

Odkaz ke komentáři

Pokud bude zabrusovat ventyly, tak by mel urcite i vymenit ty gudera, protoze uz taky budou tvrde jako kamen. Jinak gufer je tam logicky 8 a kazde stoji asi do 100,-, takze to neni zase takova palka. Jinak olejova vana se musi sundat, aby se mohly ojnice oddelit od kliky, tak ve vysledku ti zustane v aute jen blok motoru s namontovanou klikovkou, nic jineho tam nezustane :D

Odkaz ke komentáři

Tak auto jsem dal ve středu na opravu. Tak teď mi volal mechanik, že rozdělal vanu a vypadly z ní tři ložiska z kliky, a že klikovka teda může být poškozená. Říkal, že vytáhne motor a pak se podívá na klikovku, jestli není také špatná, a navrhne mi cenu opravu, což by mohla být přes 20 tis. :wallbash: Anebo když si seženu jinej motor, dá mi tam jinej. Že mi to nacení a pak se mám rozhodnout. Takže jsem z toho paf, protože je to finanční zářez, na který teda momentálně nemám peníze a nevím, co dělat. Jestli to nechat spravit, nebo to risknout a koupit někde jinej motor za cenu kolem 5 tis. Co si myslíte vy?

Odkaz ke komentáři

dneska jsem si to nechal projít hlavou, ale říkal jsem si, že kdyby oprava vyšla na 20 tis., tak bych do toho ještě šel. Měl bych generálku motoru, který by auto určitě přežil. Ano, dá se koupit i použitý motor kolem 5 tis. ,ale co dám ještě za práci, za předělání rozvodů, protože ty tam mám nové, za práci atd., tak to bych byl přes 10 tis. určitě taky. Jenže nevím, co koupím, pak můžu zjistit, že ten motor taky bude žrát olej a jsem tam, kde jsem byl.

 

Zajímavé je, že jsem o tom, že mám vysypané ložiska z kliky nijak nevěděl, motor nebouchal, neklepal, prostě nic. Tak nevím, jak se taková závada projevuje a jestli se dá vůbec poznat. Vlastně teď mi došlo, že někdy při startování se motor jakoby na začátku kousl, ale pak se hned roztočil normálně. Ale přisuzoval jsem to baterce nebo startéru a neřešil jsem to. Tak nevím, jestli to mohl být příznak.

Odkaz ke komentáři

Se vším s tebou souhlasím, když koupíš jinej motor, tak nevíš v jakém je stavu a opravdu na tom může být podobně jako je tomu u tvého motoru, prostě by to byla sázka do loterie, ale pokud jseš ochotnej investovat tolik peněz a budeš si chtít octu nechat ještě nějaký ten rok, tak bude určitě lepší, když si necháš opravit ten tvůj motor (to jsem psal i v předchozím přízpěvku a sice jsem tam psal i o tom, že máš pořídit jinej motor, ale to jsem nevěděl, že by jsi byl ochotnej tolik peněz investovat). Já jsem dělal taky takovou menší GO motoru a taky jsem do toho zahučel s 20tis, ale nelituju, protože ten motor teď jezdí perfektně :palec:

Odkaz ke komentáři

20 tis. bych asi dal, protože na nový nemám a za 20 tis. nic nekoupím. Navíc na to mým mám loni dělaný komplet brzdy, letos jsem dával zadní výfuk, dvě stahovačky, předloni spojku. Takže bych si to auto chtěl ještě nějaký ten rok nechat. Uvidím podle ceny, jak to půjde přes 20 tis, tak do toho nejdu, koupím jinej motor za 5 tis. už ho mám zarezervovanej 70 km od baráku :palec: , který je komplet, pouze nemá alternátor, servo a má mít údajně najeto 170.000 Km.

Odkaz ke komentáři

Uvidíš co ti řekne mechanik, ale pokud se do těch 20tis vejdeš, tak se ti ta investice určitě vyplatí. Jinak cena za ten druhej motor je dobrá, ale jen kdyby jsi ho koupil, tak aby to později nedopadlo podobně jako teď, protože tobě při 200tis začal žrát olej, mě při 200tis začal žrát olej a ten druhej motor má 170tis, tak to k 200tis už moc nezbývá..., ale zase na druhou stranu nemůžeme chtít u cca 15 let starýho motoru, aby měl namotáno 100tis, že? :D

Odkaz ke komentáři

Tak motor rozdělán a klikovka je také v prdeli, musela by se údajně přebrousit nebo možná i nová. To čvrté ložisko z kliky vůbec nenašli, možná se prý úplně zbrousilo, těžko říct. Takže mi doporučili výměnu motoru, protože oprava by byla údajně přes 25 tis. No a do toho už nejdu, zítra si jedu pro jiný motor, který má mít údajně 170 tis. najeto a olej nežere, tak snad nějakou dobu vydrží a bude okej. Motor budu mít za 5 tis. bez altíku, serva a možná i rozdělovač je údajně trochu ohnutý, jak motor přenášeli. Mám mít záruku na vyzkoušení motoru. Takže tak jsem dopadl. :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...