Přejít na obsah

Start-stop systém OFF


kejml

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Nechci zakládat nové téma, proto píši sem. Mám také start-stop (2.0TDI) a už jsem si zvyknul na "dvojhmat" starování + tlačítkem start-stop vypnout. Zaujala mne ale jedna věc. Nevím, jestli je to chyba konkrétního kusu, anebo se tak systém chová standardně.

 

Jakmile systém vypnu, tlačítko se prosvítí oranžově a motor se nevypíná. Někdy ale se systém sám od sebe (dělá to po ujetí pár km od nastarování) zase opět aktivuje. Někdy si toho všimnu a zase jej deaktivuji tlačítkem, někdy ne a poznám to na první křižovatce. Když jej opět deaktivuji, pak už vydrží deaktivovaný až do vypnutí motoru.

 

Setkal se někdo s takovým chováním?

Odkaz ke komentáři

Mně se to sice ještě nestalo (já to tlačítko ani moc nepoužívám), ale napadá mě jedna věc. Když je ručně deaktivovaný, stojím na křižovatce, tak by měl vypnout, ale nevypne (díky ruční deaktivaci). Pak nastane situace, že by se měl motor sám nastartovat, aniž se rozjíždím (např. potřeba vyššího výkonu klimatizace, nebo sepnutí nějakého elektrického ohřevu). Naoko se nic nestane, protože motor stále běží, ale vnitřně došlo k překlopení do jiného stavu a ta logika je pak pozměněná a při první příležitosti se už vypne.

 

Chtělo by to vyzkoušet, zda se to nestává za těchto podmínek.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Cauko vsetci, mam start stop system off uz asi rok. Dnes sa mi stalo a to uz asi druhykrat, ze mi z nicoho nic vysvietilo EPC a hodilo motor do nudzoveho rezimu. Motor vobec nereagoval na plyn a na maxidote mi vypisalo : zavada start stop systemu. Ked som zastavil motor isiel nepravidelne a otacky kolisali medzi 600-1200. Hned som vypol a nasledne nastartoval a motor isiel ako ma. Na maxidote stale pisalo zavada start stop systemu, tak som stlacil tlacidlo na deaktivaciu a nevypisalo uz nic. Mate niekto takuto skusenost alebo podobnu? Po prvom probleme som to dal napichnut a nebola ziadna zaznamenana chyba. Moze to mat suvis s tym ze je motor chipnuty? Prvykrat sa mi to stalo po chipovani asi po 100 km. Pri skusobnej jazde a to fakt na plny plyn asi 20 km nic a potom to urobilo. Dik za reakcie

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...