Přejít na obsah

Přední blatník výměna


Radas

Doporučené příspěvky

Dobrý den

Čeká mě výměna blatníku,pravděpodobně byl už jednou měněn-typoval bych to na neoriginál.

Koupil bych asi opět neoriginál neboť počítám,že auto půjde do 5 let pryč a přece jenom je to starší kousek.Zvládnu výměnu doma? Jak jsem se tak díval tak je přichycen pouze na horní části a ze spod je nasazen na práh.

post-87-0-68777400-1382858379_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Dnes jsem byl za Lakošem,který mi ho stříkne,ale říkal že bude lepší jej prvně napasovat a pak nástřik.Vzhledem k tomu,že je demontáž a napasování nového pro mě k vytíženosti vozu nereálné tak jsem se chtěl zeptat jestli nemáte ověřenou značku,která sedne.Vzhledem ke stáří vozu chci koupit neorigo-předpokládám,že cca 5 let vydrží :o

Odkaz ke komentáři

Zdravim!

Tak blatníky uz mám taky za sebou, kupoval sem novy na bazos.cz kolem 700Kč jeden kus,druhovyroba černý.

Blatníky potřebovali posunout o cca 2 mm dvě díry nahoře, na boku jsem musel o cca 10mm.

Žádná hrůza to nebyla.

Možná totok:

http://www.apmbrno.cz/aktuality/karosarske-dily-za-neskutecne-ceny-2012-03-29

Nakolik to přijde takové lak?

Já to schrstal namichanym lakem do spreje(stříbrná metla) nadrzo v koupelně a bylo namalovany:-)

post-34533-0-24890200-1395243599_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Mám barvu 9910 a lakoš mi to stříkne za 1800 s veškerou prací(očištění,plnič,lak)Co zde píšeš ty rozměry tak to mi příjde prasečina.Samozřejmě je to má první výměna a nedokážu to posoudit ty rozměry,jinak to máš v poho,ale pokud tam bude tak drahá barva tak bych nechtěl něco kroutit do takových rozměrů

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

zeshora pod kapotou jsou šroubky, pod nárazníkem jsou šroubky, sundáš kolo, podběh, pod tím sundáš takový plast a pod ním jsou další šroubky, nakonec dole v prahu je šestihran šroub - je zatřenej tim gumovym nátěrem, ale je tam.

Tak mě snad pokud bude přát o víkendu počasí čeká výměna blatníku. Jen bych chtěl poprosit jaké velikosti klíčů si mám nachystat abych někde neztroskotal.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Vrchní hranu podběhu a spodní lem prahu mi stříkly nějakým šedým body z pohledu takový krupicový.

Původní co jsem sundal tak lem odpadl již sám a vrchní hrana podběhu byla zevnitř chytnutá jak cip

O nánosu v odtokové hapse ani nemluví,vše jsem důkladně pročistil

Odkaz ke komentáři

já teda nechal lakovat blatníky oba a žádný tmel tam nebyl a ani jsem tam žádný nedal, nahoru se ti nedostane téměř žádný bordel, protože máš platový podběh, dole kde máš jeden šroubek, tak máš původní antikorozní nátěr a na blatník dolů dát bodyčko pod barvu je snad jasné

Odkaz ke komentáři

.... vrchní hrana podběhu byla zevnitř chytnutá jak cip

O nánosu v odtokové hapse ani nemluví,vše jsem důkladně pročistil

 

a právě proto by tam ten tmel měl být, aby tam nebyla žádná kapilární spára, která natáhne vodu a hned tak ji nepustí. I koroze té kapsy začíná nejdříve v té spáře a pak jde nahoru na "volný" plech. Tohle by se mělo dodržet právě u blatníků z druhovýroby, které jsou vyrobeny z podstatně méně kvalitního plechu (obsah uhlíku) a jejich náchylnot k reznutí je podstatně vyšší než u blatníku z výroby - originál plechy také po bouračce zas tak moc nereznou, kdežto Turci a Poláci často korodují i pod barvou.

 

Ale samozřejmě to pár let vydrží a veterána z toho asi dělat nebudeš, takže už to řešit nemusíš. Tohle má spíš význam u novějšího auta...

 

Odkaz ke komentáři

Zdravím Vás

Jako závěr tohoto tématu zde dávám foto ve kterých místech to nejvíce kvete. Pokud budete brát čínu je třeba vypilovat držáky v blatníku, které jsou následně přichyceny u dveří, jinak Vám to bude u dveří odstávat(netýká se originálu) za další je dobré si dokoupit plastové krytky, které následně slouží k uchycení podběhů k blatníku(já jsem použil staré ,ale musel jsem je upravit aby držely)

 

post-87-0-12647100-1413876618_thumb.jpg post-87-0-12073800-1413876626_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...