Přejít na obsah

Blow off ventil na 2.0 TFSi


Doporučené příspěvky

Zdravím, jsem tu nový a vím, že toto téma tu bylo jistě dokola omývané. Nicméně jsem nikde přesně nevyčetl, jaký typ blow off ventilu (BOV), pasuje pravě na tento motor. Mám octavia ll RS 2.0 TFSi, rok 07, motor BWA. Objednal jsem si tento BOV(adaptér) Můj odkaz. V neautorizovaném servise mi bylo řečeno, že tento typ na výše uvedený motor nepasuje. (Se servisem jsem neměl zkušenosti, známý mi jej doporučil, že prý mají zkušenosti s nainstalováním BOV např. na octavia l RS.) Chtěl bych tedy poprosit o radu, kdo s tím má zkušenosti a popř. mi nějaký BOV doporučit. Stačila by mi pouze ta redukce, adaptér. Pro upřesnění přidávám fotku originál BOVu od boshe, né nějak extra vyfocené, za každou odpověď předem děkuji!!;)

 

post-33601-0-66737400-1382882705_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

To co jsi si objednal je jen redukce máš tam určíte starý typ ventilů tzn z gumovou membránou ktera časem praskne výměna je možná za typ který je tam na obrázku a podle toho musíš koupit tuto redukci od forge ps: jen te chci upozornit ze to co je na obrázku je kopie ne originál

Upraveno uživatelem chipmann
Odkaz ke komentáři

To co jsi si objednal je jen redukce máš tam určíte starý typ ventilů tzn z gumovou membránou ktera časem praskne výměna je možná za typ který je tam na obrázku a podle toho musíš koupit tuto redukci od forge ps: jen te chci upozornit ze to co je na obrázku je kopie ne originál

 

Předem děkuji za odpověď, vypadá to, že tomu rozumíš. Chci se tedy jen ještě zeptat, co přesně si mam koupit, kdyby si sem hodil odkaz, abych přesně věděl, protože jak jsem říkal něco jsem si objednal a bylo mi řečeno že to tam nepasuje. Já měl za to, že stačí objednat tohle, vsadit to tam jakoby mezikus, dát tam ty delší šrouby a tečka. Díky

Odkaz ke komentáři

No vždyť ti to pišu když se podivas na obrázek na právo máš tam nový typ ventilů a ty co máš v autě tak je tam ten starý typ na který přímo tato redukce nepasuje takže kup nový ventil a zároveň tuto redukci a mas po starostech

Odkaz ke komentáři

No vždyť ti to pišu když se podivas na obrázek na právo máš tam nový typ ventilů a ty co máš v autě tak je tam ten starý typ na který přímo tato redukce nepasuje takže kup nový ventil a zároveň tuto redukci a mas po starostech

 

Jasně rozumím, náhodou číslo toho novějšího typu ventilu nevíš? Dík moc!!;)

EDIT: Trochu jsem pátral a našel jsem kód 06H 145 710 D, TADY, tak snad jsem našel dobře.:)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

No mám obavu ze toe feak proste kopie forge bohuzel :-( musíš koupit redukci na novy typ ventilů a nebo vyndej ten tvůj starý ventil s membránou a zkus tam dat tu redukci

 

Zkusil jsem tenhle debilní adaptér dát na ten starý typ ventilu s membránou. Šlo to tam, ale ta membrána se tak o 1/3 až o 1/2 odhadem zmáčkla, aby to tam přesně dosedlo + jsem musel upilovat u toho ventilu jeden zobáček. Jako, faká to, ale nevím zda to nebude mít ňějaký vliv na něco, že ta membrána už je z části zatlačená.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

presny popis naco sluzi blow-off ventil: http://www.autotuning.sk/auto/poradna/ventil-blow-off-pre-vznetove-motory/

 

na seriovom praska membrana a zvysenie vykonu tomu len napomoze, ak uz si kupoval tak si mal kupit tuto celu nahradu namiesto serioveho:

 

post-23948-0-06281200-1388087153_thumb.jpg

 

pri tomto je uz odstranena aj chyba, ktoru Ti potom moze vypisat pocitac pri pouziti ineho blow off ventilu nie serioveho.

Odkaz ke komentáři

Tu trošku pozor. Tieto pretlakom/podtlakom ovládané ventily sú proti elektrickým pomalé. Teda, ak je požiadavok na otvorenie ventilu a uvolnenie vzduchu (a teraz je jedno, či je to otvorená, alebo uzavretá verzia), tak sa elektrický rýchlejšie otvorí a uvoľní vzduch a teda nevzniká zbytočný pretlak. To praskanie membrány je hlavne preto, že sa tam dostává olej a pracuje v mieste, kde je dosť teplo (u K03). U k04 je ventil mimo telo turba (pracuje v chladnejších podmienkach a nedostáva sa tam také množstvo oleja z motora) a u novších motorov je vpredu u klapky, kde je chladnejšie.

 

Zaujímavo vyzerá riešenie Austrálskej firmy GFB: http://www.gfb.com.au/products/blow-off-and-diverter-valves/dv-plus ktoré zachováva rýchlosť (využíva originál DV) a zároveň rieši prepúšťanie vzduchu, hlavne u vyššieho tlaku.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Tu trošku pozor. Tieto pretlakom/podtlakom ovládané ventily sú proti elektrickým pomalé. Teda, ak je požiadavok na otvorenie ventilu a uvolnenie vzduchu (a teraz je jedno, či je to otvorená, alebo uzavretá verzia), tak sa elektrický rýchlejšie otvorí a uvoľní vzduch a teda nevzniká zbytočný pretlak. To praskanie membrány je hlavne preto, že sa tam dostává olej a pracuje v mieste, kde je dosť teplo (u K03). U k04 je ventil mimo telo turba (pracuje v chladnejších podmienkach a nedostáva sa tam také množstvo oleja z motora) a u novších motorov je vpredu u klapky, kde je chladnejšie.

 

Zaujímavo vyzerá riešenie Austrálskej firmy GFB: http://www.gfb.com.au/products/blow-off-and-diverter-valves/dv-plus ktoré zachováva rýchlosť (využíva originál DV) a zároveň rieši prepúšťanie vzduchu, hlavne u vyššieho tlaku.

 

čus, chci se zeptat chtěl bych tento ventil koupit jako náhradu za originální. Dá se sehnat v ČR jinde než na hothatchshop.cz ???

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...