Přejít na obsah

spotřeba 2.0TDI 110KW


Doporučené příspěvky

Schválně jsem si vytáhnul svá vyúčtování a zjistil následující:

 

O2 lift. 2,0 TDI CR průměr za 12 měs.2013: 5,05

O3 co 2,0 TDI CR průměr za 6 měs.: 5,03

Tankováno 95% ONO.

 

Nejezdím "na spotřebu", většinou jezdím s klidem a rozvahou, dálnice 125-130, většinou okresky 90-95.

Včera jsem jel trasu Vrchlabí-Litomyšl a zpět, klidná jízda spíše vedlejšky, spotřeba 4,2 jeden a 4,3 druhý směr, jel jsem sám + ca 100kg v kufru. V pondělí jsem jel to samé + jedna osoba, jel jsem rychleji a průměr 4,6.

Ujeto od posledního tankování ONO asi 350km a zatím mi svítí celkoví dojezd přes 1020km. H

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

som majitelom Octavie 3 2.0TDI 110kW manual momentalne 3ti tyzden a spotrebu si nemozem vynachvalit jazdim denno denno do prace a spat 45+45km okresky, medzimesto tu u nas na SK a spotreba dlhodobo 4.7l/100km ... da sa zajazdit lezerne aj za 3.8 ale sviznym tempom za 4.5 vobec ziadny problem ... maximalna spokojnost

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Mě vyšla průměrná skutečná spotřeba za rok 2015 při nájezdu ca 50tis 5,02, oproti roku 2014 (viz výše) jsem se zlepšil o 0,01L :D .Jezdím v poměru 70:30 okresky versus dálnice, zhruba 5000km najeto s vlekem s různým nákladem, max. 1500kg. Jsem maximálně spokojený. Asi kdybych jezdil na prémiová paliva, ne ONO (95%), tak by spotřeba možná ještě klesla (jak píší jiní, pouze přidávám ob nějakou nádrž VIF). Jezdím maximálně na tempomat 55/100/140, v Německu často přes 200, když to jde. Honza

Odkaz ke komentáři

Honza krasna spotreba. Ze tankujes prevazne v DE? To by mohlo aj tomu odpovedat, v porovnani s Marom.

Tankuju v ČR (Čepro, Robin Oil, EuroOil), v Německu (ARAL) a v Rakousku (Avanti, ÖMV, obyčejná pumpa u nás ve městě z řetězce FE-Trading). A poslední rok to mám tak, že na spotřebu nekoukám vždy, ale jedu aby to odsejpalo a já v pořádku dojel do cíle a včas.
Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Dneska vzhledem k mrazu docela "zajímavá" spotřeba. Trasu ca 45km, kterou jezdím běžně jedním směrem se spotřebou 4l a opačně 4,5l jsem dnes stejným stylem jízdy jel za 5,5l, opačně 5,9l. Při výjezdu ráno -15,5°C, po 3km -18°C, postupně to klesalo až na -28°C ca v půlce trasy a pak to stouplo ke konečným -22°C, cesta zpět o několik hodin později začátek př -14,5°C a zakončeno při -11°C (holt na horách máme tepleji :) ). Cestou z hor trvalo přes 20km, než se hla ručička teploměru, po ca 35km se dostala na 90°C a to je hlavní průduch v nárazníku zacpán zmrzlým sněhem). Opačně se to ohřálo po asi 15km. Vliv sněhu na silnici lze přehlédnout, 90% cesty byla silnice holá. Honza

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zatim jsem se spotrebou vic nez spokojeny, kupoval jsem zajetou octaviu (cca 70tisic km - dvojrocna) a ja najel dalsich 14 tisic.

 

Prechod z O II Facelift 1.9 TDI (Chipovana na 137HP/300nm) kde jsem dosahoval prumernou spotrebu okolo 5.4.

 

Na O III 2.0 tdi 150HP jezdim zatim prumerne za 5.6, ale oproti predchozimu autu mam na zimu 17" a ne 15" a na dalnici jezdim podstatne vyssi rychlosti 150+ protoze proste to auto s tim nema problem.

 

Obe auto stejne, predni nahon s manualem.

 

Uvidime co spotreba udela po chipu.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...