Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

rypadlo

spotřeba 2.0TDI 110KW

107 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Dneska vzhledem k mrazu docela "zajímavá" spotřeba. Trasu ca 45km, kterou jezdím běžně jedním směrem se spotřebou 4l a opačně 4,5l jsem dnes stejným stylem jízdy jel za 5,5l, opačně 5,9l. Při výjezdu ráno -15,5°C, po 3km -18°C, postupně to klesalo až na -28°C ca v půlce trasy a pak to stouplo ke konečným -22°C, cesta zpět o několik hodin později začátek př -14,5°C a zakončeno při -11°C (holt na horách máme tepleji :) ). Cestou z hor trvalo přes 20km, než se hla ručička teploměru, po ca 35km se dostala na 90°C a to je hlavní průduch v nárazníku zacpán zmrzlým sněhem). Opačně se to ohřálo po asi 15km. Vliv sněhu na silnici lze přehlédnout, 90% cesty byla silnice holá. Honza

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Moje TFSI se mi v pátek na obvyklé, převážně rovinaté 50 km trase do práce neohřálo víc než na 80°C , takže se vůbec nedivím, že u TDI Ti to trvalo :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zatim jsem se spotrebou vic nez spokojeny, kupoval jsem zajetou octaviu (cca 70tisic km - dvojrocna) a ja najel dalsich 14 tisic.

Prechod z O II Facelift 1.9 TDI (Chipovana na 137HP/300nm) kde jsem dosahoval prumernou spotrebu okolo 5.4.

Na O III 2.0 tdi 150HP jezdim zatim prumerne za 5.6, ale oproti predchozimu autu mam na zimu 17" a ne 15" a na dalnici jezdim podstatne vyssi rychlosti 150+ protoze proste to auto s tim nema problem.

Obe auto stejne, predni nahon s manualem.

Uvidime co spotreba udela po chipu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čau kluci,když tady čtu komentáře a koukám na fotky tak se mi chce brečet jaký máte hodnoty.

Každý den jezdím do práce 83km a zpět tankuji vervu a jsem někde kolen 5.8-6L

Mám najeto 179000 2.0tdi dsg až pojedu domu přidám foto

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Právě že nejezdím proto mě to zajímá jezdím 100km/h a v obci do 60ti na foto jsem zapomel ale zrovna jsem se dostal na 5 litrů za celou cestu domů z práce ale to bylo asi poprvé

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Auto mám z druhý ruky a mě třeba napadlo že by mohl být naft.filtr třeba?

Jsem teď viděl video chlapík jel 100km/ s DSG a točilo mu to 1500 a mě to točí přesně mezi 15-2000 o.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím pánové :)

chci se podělit s mou zkušeností se zvýšenou spotřebou. V pátek jsem po delší době natankoval pouze částečně a to jen 14,2l Vervy od Benzina. Standartně beru tu obyčejnou naftu a tankuji do plna, s tím že přidám 2,5 odměrky WIFu. S autem mám naježděno cca 3000km za měsíc co ho mám, a spotřeba se stále držela na 5,5l (DSG převodovka). Po dankování 14l vevry bez WIFu, začalo auto nějak být línější, teplota motoru šla i do 110 stupnu a spotřeba byla přes 7L ! už jsem přemýšlel o všech možných scénářích co s autem může být...Včera sem vyjel nádrž až skoro do 0 ( dle počítače dojezd 15km) a dotankoval zase plnou standartní nafty s WIFem. Spotřeba opět klesla na puvodních 5.5L a auto jede jako dřív.

Je možné abych natáhl do auta nějaký zbytek z Tanku a udělalo to takový rapidní rozdíl, nebo mám čekat nějakou poruchu? :/ Budu rád za vaše poznatky a zkušenosti :) Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím.. tak moji chvilkově zvýšenou spotřebu mělo na svědomí vypalování DPF filtru...je pravda že to odpoledne vůbec nespínal Startstop tak jsem si říkal že asi se regeneruje ale že by to mohlo být cca 2 hodiny jízdy mě vůbec nenapadlo.. Prý je to normální že auto zvýší uměle výkon, více točí auto do otáček a také může mít až o 2 litrz vyšší spotřebu :) takže jsem zase klidný a po 2 dnech od tankování jsem zase na standartní spotřebě 5.4l/100 :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja měl na první OIII za 170tis průměr 6l....4x4

Ted s novym faceliftem a taky4x4 auto jede znatelně lépe - jde ostreji za plynem a je znatelně živější. (srovnání mám přímé - puvidni O III je stale v provozu)

Ale nová se zatím na tempomat nastavený na 130 nedostava na palubaku pod 6.8...no uvidime

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

OIII, 110kW, 240tis. Jezdím tak 60% město, 30% mimo a 10% dálnice. Dlouhodobě mám kolem 5L. S lehkou nohou na plynu a mimo dopravní špičku se dostanu během jízdy i pod 4 litry, ale průměr mi kazí ježdění po nákupech. Jen pro zajímavost, počítač mi udává spotřebu cca 5,1 ale v reálu mi vychází cca 4,9

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja mam za 2500 km spotrebu cca 5.45l/100km podla tankovania. Palubny pocitac mi ukazoval 5.5l/100km. Combi 2.0 TDI 110kW DSG (chip na 136kW), 225/45/17, pneu Dunlop Wintersport 5. 80% jazdim v plnom obsadeni (4+batozina) po dialniciach a okresnych cestach. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

dnešní jízda Břeclav - Beroun. tempomat na 147km/h. na to tempo to asi jde..

jinak auto mám tři týdny. první jízda 60:40 - dálnice: okrsky 5,1l/100km. někdy zkusím i na dálnici těch 120-130 jak někteří píšete, co to udělá

edit: jak vložim obrázek aby byl malý? klidně sz

20180304_153830.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já jsem měl minulý týden rekordní spotřebu se sólo autem - 7,8L. Průměrná rychlost byla 138km/h :) . Nebojte, v CZ jsem jel jen z Prahy na Rozvadov dle předpisů, následně rychlost pod 200 jen v nebezpečných úsecích/situacích/omezeních. Ale projel jsem se krásně. Honza

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

RR Tonery

Kvalitní alternativní tonery za skvělé ceny. Vyzkoušeno s doporučeno OctaviaClubem. Pro členy a uživatele diskuzního fóra OctaviaClubu sleva 10%

• RR Tonery Eshop
  • Potisk triček a mikin

Sítodílna - Ekologický potisk textilu, šití triček z českých látek.Tiskneme již od 1 kusu.

• SÍTODÍLNA
  • Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.