Přejít na obsah

Spínač osvětlení interiéru


Markusss

Doporučené příspěvky

Tak moje zkušenost je taková: Nefungovalo interiérové světlo u řidičových dveří (ani signalizace na palubce) a tak jsem zámek vyndal, zakoupil mikrospínač vyzkoušel mimo zámek a bungoval jak má, tak tedy jsem ho zalepil na místo, zámek a dveře smontoval a ejhle zase to nejde. Po opětovné demontáži jsem zjistil že je v pr*eli samotný zámek a to ten pohyblivý vnitřek co do něj zapadá protikus zámku na sloupku auta. Kov je potažený plastem a ten praskl a mikrospínač nemá o co spínat (což je u něj docela podstatná závada :-) ). Takže nový zámek. Ale jaký? Origo je docela ranec, co druhovýroba? Máte s tím někdo zkušenost? Díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Čau lidi mám taky problém s dveřmi ale takový že mi zámek občas jde a občas nejde a divně vněm chrčí. Teď se ale stalo to že mám dveře za spolujezdcem zamknutý a nejdou otevřít ani klikou zevnitř ani klikou z venku ani odemknout centrálem jak dálkovým tak ani tlačítkem v autě. Nevíte jak ty dveře otevřu? Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

zdravim

kupil som si nové rádio

predtým než tam bolo staré tak automatixky po vypnutí motora a vytiahnutí klúčika sa rozsvietilo svetlo v interiery

teraz ako mám zapojené to nové rádio tak po vytiahnutí klúčika trvá cca dve tri sekundy kým sa svetlo rozsvieti

neviem čím to je ale ešte poviem že to nové rádio má dlhšiu kabeláž ako to predtým

fakt neviem čo v tom bude či tá kabeláž alebo treba vymenit poistky

dakujem za pomoc

a ako som sa dočítal tak to bude asi v tom mikrospínači

som lajk na takéto veci a preto sa pýtam čo je to mikrospínač a ako ho mám vymenit a kde to vlastne je

dakujem ešte raz

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Mám opět problém mikrospínač byl již jednou měněn tak nevím jestli je to tím protože se to chová trošku jinak.

Když vyndám klíče a mám zapnuté světla tak to hned zvoní...

Dálkou jde auto jen odemknout, když dám zamknout tak to jen zabliká, ale nezamkne.

Když chci zamknout klíčem tak se zamknou jen ty dveře řidičovy. Když dám zamknout zevnitř tak se auto zamkne.

 

Jinak jednou mi to už dělalo a stačilo trošku povolit a zase utáhnout ty šrouby co drží zámek protože jeden se mi nějak povolil, jenže teď už ani to nezabírá...

Pak se mi ještě občas stalo, že se mi při jízdě rosvítilo světlo.

 

Myslíte, že to bude zase mikrospínač?

Odkaz ke komentáři

Asi bude. Já to měl v zimě. Dveře u řidiče, pokud nejsou zavřené tak nelze zamknout auto, takže jsem to zamykal tak, že jsem zavřel zevnitř, pak zabouchl dveře a zamknul je klíčem a to reagovali jen ty dveře řidiče. Odemknout to potom šlo i dálkovým, ale zamknout opět ne.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
Guest k.o.z.e.l

Mám ten samý problém. Tlumil jsem dveře a když jsem je nastrojil a zavřel tak jsem chtěl zamknout a auto na DO nereagovalo...stálé svítilo světlo ve dveřích a kontrolka otevřených takže mám zato že si auto stále myslí že jsou otevřené dveře a proto nejde dálkou zamknout. Co se mi ale nezdá tak je kolík ve dveřích. Zdá se mi že u řidiče vyskakuje míň než u ostatních dveří. Máte někdo podobnou zkušenost s tím kolíkem?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravíčko pánové.

Tak jsem se rozhodl také nejprve optat než začnu rozebírat dveře.

Když jsem v říjnu koupil svou Octu, tak mi centrál z 90ti % případů běžel v poho, jen občas vypadl.Poté mi přestalo fungovat komplet el. ovládané levé zrcátko i centrál ve dveřích u řidiče.Našel jsem prasklý drát a po jeho opravě zase zrcátko běží, přes kufr či spolujezdce zamknu celé auto, ale přes dveře řidiče reagují pouze tyto dveře.Navíc při otevření nereaguje vnitřní osvětlění a ani nezasíná když dveře u řidiče zamknu.Předpokládám že se také jedná o micro spínač?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím, mám stejný problém... Nejde mi výhřev a el ovládání zrcatek a také rožnuti světla při otevření dveří... A také nepochopitelná věc je ta, že když si navolim u zpětného zrcátka rožnutí při otevření dveří tak místo toho se mi rozsvítí kontrolky na palubce coz je podle mě blbost ne? Mám O1 chvilku a řeším problemky okolo ni ať jí dám do pucu.. A ta komfortní jednotka je co? Pochopil jsem že je to něco jako řidiči jednotka osvětlení a ovládání el z ridicovych dveří, že? Dekuji

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

mám asi podobný problém. Signalizace na palubovce mi neukazuje vůbec. Pri otevření dvěří mi stropák obcas svití někdy zase hnedka shasně a když zkusím rožnout malá světla ve stropáku, tak svití slabě a po nějaké době se zas rožnou naplno. Při jízde mi zas někdy problikává. Ve dveřích mám zapojene logo projektory a všiml jsem si, že po zamknutí auta se mi projektor u spolujezdce rozsvítí, jde to vidět mezi mezerou mezi dveřmi a prahem. Myslíte, že by to mohlo být taky zámkem?

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

zdravim, mam problem s vnitrnim osvetlenim, kdyz otevru dvere svetlo se rozviti kdyz zavru tak zhasne ale u dveri spolujezdce kdyz je otevru tak se rozsviti a hned zhasne, neni nahodou spatny zpozdovac? kdyz zavru dvere tak cca po 15sekundach svetlo zhasne tak ze se postupe ztlumi, u dveri spolujezdce se ztlumi hned po otevreni

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Tak já vím kde mám problém, mám špatné zapojenou elektriku k osvětlení a tlacitkum ve stropnici... Když dám do polohy aby se rozsvítil pokaždé když se otevře tak se roznou kontroly, i ve stavu bez klíče... Ale když jedu a přepnu vypínač, tak můžu klidně vytáhnout klíč a jet dále,teda dokud se nezamkne volant :D tak se chci zeptat co mám prepojit aby to fungovalo správně, třeba jaký drát (barva) by měla vést od mikrospinace atd a naopak kam zapojit správně tento nesmysl pořád nastartovane auto?diky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
Guest slovak2569

 

 

Zdravím pánové, měl bych takový dotaz, když otevřu dveře řidiče tak se mi někdy rozsvítí světlo interieru a někdy ne, to samé s dolním světýlkem na dveřích a nesignalizuje na palubovce otevření dveří, ale když zavřu jen tak "na půl" a zevnitř přitlačím na dveře tak se rozsvítí a signalizuje, ale když to povolím tak to zase zhasne. při úplném otevření v případě kdy to neudělá nic, tak stačí trošku přivřít dveře a štrejchnout zámkem o jistící segment na sloupku a najednou to signalizuje i svítí, když jsem si zkoušel hrát s klapkou při otevřených dveřích tak to cvakalo i spínalo. tak se chci zeptat jestli je to vadné čidlo, nebo studeňák a nebo jen nečistoty v zámku u čidla. díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Často sa draty v prechodke dveri. Po otvorení sa natiahnu a zlomený kábel sa rozpoji pri zatvarani sa moze dotýkať a preto ti to potom ide. Najlepšie je rozobrat dvere a vytushnut kabelaz von a poriadne premietať. Pri ľavej nohe tam ako sa otvara predna kapota pod plastom je korektor a kostry. Odpojiť a vytiahnut do dvery a multimetrom premietať.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zdravím vás,mám asi stejný problém jako vy.Když je auto studené,odemknu dálkovým všechno kromě kufru,okna taky nedám dolů.Když se auto zahřeje,pak je vše ok.A když otevřu dveře,všechno osvětlení bliká,strop,dveře a v kufru taky.Nechápu čím to může být.Neví někdo kde je chyba? Už mě to pěkně vytáčí.Děkuji všem za rady.Káblový svazek dveří u řidiče zkontrolovaný a kvalitně opravený

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

To není normální,nikdy to nedělalo.Auto se samo zamyká,bude tam asi nejspíš něco ve dveřích uřidiče.Nechám je chvilku otevřené,blikání přestane a je vše v poho.Pokud hned zavřu dveře tak se zamkne v klidu celé auto.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ahoj, můžete mi někdo prosím poradit?

Jde o stropni světlo (ale vlastně nejen to, ale i komplet celá elektrika v autě, jako jsou zapalovače, stropní osvětlení interiéru), někdy funguje, někdy ne. Může to být pojistkou? Má někdo přesný rozpis pojistek? Mám O1 1.9TDi, 4x4 2000.

Díky!

Odkaz ke komentáři

Hlásím podobný problém,nesvítí mi pravé světélko na předních dveřích a předpokládám,že je to spínačem v zámku,neukazuje to ani otevřené dveře na display,ale ani mě nefunguje stropní světlo na otevření dveří a to u žádných dveří.Kde muže být problém???

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...