Přejít na obsah

Zhasínání motoru za jízdy


Guest Michajl89

Doporučené příspěvky

Guest Michajl89

Zdravím,chci se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti s tím, že během jízdy motor párkrát škubne,rozsvítí se kontrolka dobíjení, motor vypne a už nenastartuji. Stalo se mi to už 3x po sobě a skoro po stejně najetých kilometrech(kolem 20). Poprvé bylo spálené relátko, podruhé výměna pojistky a po třetí motor naskočil až po nějaké době. Nikdo si s tím neví rady takže uvítám jakoukoliv radu,díky.

Odkaz ke komentáři
Guest Michajl89

Když to měli v servise na PC tak to nic neukázalo. NO a ještě by mě zajímalo proč to nevydrželo relatko a pak jen pojistka .... no a na potřetí to nastartovalo a bez oprav ale po delší době.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 roky později...

Zdravím a prosím o radu. Škoda Octavia II Combi, typ BXE 77kW (1Z), r.v. 2006. Problém: Motor vypne při jízdě, rozsvítí se kontrolka žhavení a motoru. Po najetí ke straně vozovky a tak 2x až 4x start opět nastartuje a auto jede i třeba 3dny bez problému. Pak opět stejná závada. Vyměněna ŘJ, kontrolovány kabely k ŘJ, VAG neukazuje žádnou chybu. Vyměněn palivovej filtr a žhavící svíčky. Překontrolovány relátka pod volantem i před ŘJ. Auto ve dvou servisech- na nic nepřišli. Ve druhém servisu mi sdělili, že to může být- po přeměření Voltmetrem- vadný regulátor napětí na alternátoru (občas dává více Voltů). Další souběžnou závadou u Octávky je, že se mi extrémně mlží okna. Chladící kapalina se nestrácí, v autě je sucho. Propust dole v topení (patrně na kondenz. vodu) vpořádku. Nemohu odmlžit, pouze otevřením oken. Dříve to bylo vpořádku. Okna se mlží i když neprší. Mohou obě závady spolu souviset. Podotýkám, že relé 109 v mém autě není. Auto vypne v jakékoliv situaci za jízdy, ne při přejetí nerovností (el. kabely), někdy v tahu, někdy bez plynu z kopce, někdy studené- po ujetí cca. 200-300m, někdy po ujetí 100 a více km. Nikdo si v servisech s autem neví rady. Prosím o pomoc. Děkuji všem za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím.. PROSÍM O RYCHLOU POMOC, ČI RADU .

Mám Octavii II 1.9TDI 77 KW. poslední dobou se mi dost stává, že auto nastartuju až tak na po3 či víckrát a svítí kontrolka motoru.  Jízda je pomalá, nechce to táhnout, motor spadl ihned do nouzového režimu a jde kouř z výfuku- Pak během dne zase jede normál bez kontrolky, tah normální. Dáno na diagnostiku a chyby 5522 signál čidla vysky/plnícího tlaku - nevěrohodný poměr a chybu 257 měřič hmotnosti vzduchu(G70) nevěrohodný signál.ale asi 4 dny zpět jsem byl u servisáka jiného a mu to nenačetlo chybu žádnou ale vyměnil měřič vzduchu. Snad jsem to napsal moc laicky.. a předem fakt díky za rady...

Citovat

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
V 4. 11. 2017 at 17:17, hanz1965 napsal:

Zdravím a prosím o radu. Škoda Octavia II Combi, typ BXE 77kW (1Z), r.v. 2006. Problém: Motor vypne při jízdě, rozsvítí se kontrolka žhavení a motoru. Po najetí ke straně vozovky a tak 2x až 4x start opět nastartuje a auto jede i třeba 3dny bez problému. Pak opět stejná závada. Vyměněna ŘJ, kontrolovány kabely k ŘJ, VAG neukazuje žádnou chybu. Vyměněn palivovej filtr a žhavící svíčky. Překontrolovány relátka pod volantem i před ŘJ. Auto ve dvou servisech- na nic nepřišli. Ve druhém servisu mi sdělili, že to může být- po přeměření Voltmetrem- vadný regulátor napětí na alternátoru (občas dává více Voltů). Další souběžnou závadou u Octávky je, že se mi extrémně mlží okna. Chladící kapalina se nestrácí, v autě je sucho. Propust dole v topení (patrně na kondenz. vodu) vpořádku. Nemohu odmlžit, pouze otevřením oken. Dříve to bylo vpořádku. Okna se mlží i když neprší. Mohou obě závady spolu souviset. Podotýkám, že relé 109 v mém autě není. Auto vypne v jakékoliv situaci za jízdy, ne při přejetí nerovností (el. kabely), někdy v tahu, někdy bez plynu z kopce, někdy studené- po ujetí cca. 200-300m, někdy po ujetí 100 a více km. Nikdo si v servisech s autem neví rady. Prosím o pomoc. Děkuji všem za radu.

Ahoj povedlo se ti vyřešit problém  s tím vypínáním motoru za jízdy ?Mám ten samí motor. Začalo mě to dělat taky a nevím si rady . Vymenil jsem relátko ŘJ motoru a 2dny byl klid ,ale teď už zase zlobí .Pročetl jsem co se dalo...diagnostika nic neukazuje.Když vypne tak (vytahnu klíček se zapalování,zamknu odemknu) a cca do 1minuty startuju a odjíždím jako by se nic nestalo.Díky za případné postřehy

Upraveno uživatelem ferry007
upozornit na odpověď
Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
V 6. 10. 2020 at 15:33, ferry007 napsal:

Ahoj povedlo se ti vyřešit problém  s tím vypínáním motoru za jízdy ?Mám ten samí motor. Začalo mě to dělat taky a nevím si rady . Vymenil jsem relátko ŘJ motoru a 2dny byl klid ,ale teď už zase zlobí .Pročetl jsem co se dalo...diagnostika nic neukazuje.Když vypne tak (vytahnu klíček se zapalování,zamknu odemknu) a cca do 1minuty startuju a odjíždím jako by se nic nestalo.Díky za případné postřehy

Ahoj. Povedlo se vám ten problém vyřešit? Mám ten samý problém. Díky

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...