Přejít na obsah

Volant z O2 do O1?


DaNo_O1

Doporučené příspěvky

Cisto teoreticky, len by si musel origo podvolantovku spojit s nejakym "prevodnikom" medzi starym a novym protokolom, teda ak chces MFV pre ovladanie origo radia.

Ak chces neorigo radio, tak podvolantovku napojit na adapter (ak pre dany typ radia existuje) a mohlo by to chodit.

 

Niekto z odbornikov nech potvrdi, ci dokaze jednotka fungovat v takej konfiguracii (v podstate zapojenie samotnej jednotky "na stole" bez ostatnej elektroinstalacie).

Odkaz ke komentáři
hmm, tak to asi len skusit chalanov ako dolezelk, jeneburg a dalsich, co na skodahome dali D-Dot, J-Dot a hlavne Hviz-DOT (ten to mal najblizsie prevodniku).

 

Alebo skusit zapojit tie tlacitka tak ako v origo MFV pre OI, potom nemusis vymyslat a fungujes s origo elektroinstalaciou.

 

 

prave to by som chcel skusit, vteda skor 'prinutit' niekoho aby mi to skusil :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
Guest Tomas_ek
tady jedna je.

 

jinak co si vzpomínám, tak se museli měnit i piny do konektoru, byl tam jiný druh :huh:

 

tak tak, dával jsem do O1 z OIIRS a museli se předělat piny. Původně je mini iso a musí se přecvakat na mikro, ale je to na chvilku :blink:)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

muze mi nekdo rict jestli zalezi na polarite tech dratku nebo ne ? chci predelat konektor prepajenim a resim zda se muze necoprohodit . mam na mysli navzajem bagovy konektory treba a nebo navzajem klaksonovy. o klakson nemam strach spis o ten bag -:smich: dalsi vec je ze u novyho kabliku jsou jen zluty a cerny dratky. u staryho kabliku jsou zluty hnedy a modry mam pocit :smich:

Odkaz ke komentáři
muze mi nekdo rict jestli zalezi na polarite tech dratku nebo ne ? chci predelat konektor prepajenim a resim zda se muze necoprohodit . mam na mysli navzajem bagovy konektory treba a nebo navzajem klaksonovy. o klakson nemam strach spis o ten bag -:smich: dalsi vec je ze u novyho kabliku jsou jen zluty a cerny dratky. u staryho kabliku jsou zluty hnedy a modry mam pocit :smich:

u OI máš dva žlutý pro bag a dva černý pro klakson

u OII je to stejný,jen jeden "klaksonový" je rozdvojený ve volantu

 

prostě to zapoj stejně a pojede to

Odkaz ke komentáři

ja mam zafixovano ze tamjsou barvy jiny-:smich: no uvidime . uz sem volant mel venku trikrat ale vzdycky sem daval kabel stejnej . ted ho musim prerobit. mamtam ted frs1 volant a davam frs2 :smich: a je tedy polarita tech kabliku jedno ? proste zlutej na jakejkoli zlutej a cernej na jakejkoli cernej ?

Odkaz ke komentáři
ja mam zafixovano ze tamjsou barvy jiny-:smich: no uvidime . uz sem volant mel venku trikrat ale vzdycky sem daval kabel stejnej . ted ho musim prerobit. mamtam ted frs1 volant a davam frs2 :smich: a je tedy polarita tech kabliku jedno ? proste zlutej na jakejkoli zlutej a cernej na jakejkoli cernej ?

dělali jsme to "selským rozumem"

 

otevři si i patici,co jde do bagu....jeden jde napřímo na pin,druhý tam má vřazený nějaký nesmysl :smich:

no a udělej to stejně

Odkaz ke komentáři

tak tomu trosku nerozumim . myslel jsem ze jen smiknu draty u patice co vede do krouzku pod volantema napajim tam tu co mam z kabliku ze staryho volantu a bude. tak jednoduchy to neni ?? ono by bylo mozna jendodusi upalit to u toho konektoru k bahu jak je takovej ten malej knektor a napajet jen dva draty ne ? na troubitko to bude stejny asi

 

prave me mate ty barvicky dratku:) u staryho kabelu to je jasny tam to oznacuje polaritu ale u novyho ani prd

post-3291-1276247304_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Guest Milánek
Jde to :palec: já ho tam mám. Sice mám face O1 z O2.Stačí jen přepinovat konektor u airbagu. Mě to dělal Martin.RS

 

Nemá Martin.RS tady profil nebo na skodaoctavia.cz? Celkem bych o to měl také zájem.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravim panove...

 

Reseni je uplne jednoduche... Mam take volant z RS2 Face na O1...

 

Mel jsem take prepinovany konektor, ale po cca 2 mesicich me zacala zlobit kontrolka airbagu..., tak jsem vratil puvodni bagovy kablik z O1 a vse bezi jak ma...

 

Konektor na pripojeni k Airbagu pasuje jak na novy tak na stary typ, jde jen o to, ze kdyz date stary kabel do noveho bagu, tak nema zacvakavaci uchyty, tzn. da se jednoduse vyndat -> ja to vyresil tak, ze jsem prostor mezi bagem a volantem zaplnil molitanem, aby se ten konekturek nemohl pohnout... a vse funguje jak ma jiz 6 mesicem...

 

Jinak co se tyce klaksonu -> O1 ma jen jeden kablik a O2 ma 2 (to kdyby ste bag zmackli z leve, ci prave strany), ovsem na ten se da samozrejme jednoduse napajet druhy...

 

Zdravi,

 

Killer22

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

nejspíš ti škrtají ty zajišťovací zobáčky, které se odjišťují dobrým uzazením volantu, takže teď je máš napůl.

Zkontroluj mezeru mezi volantem a sloupkem řízení, pokud by byla velká, je potřeba povolit imbus zespoda slouku, pak sundat vrchní kryt a pod ním povolit torš, který drží páčky - tím se dá pak hýbat kroužkem od nebo k volantu.

Problém je v tom, že některé volanty a tyče řízení mají trošku jiný kužel a tím sednou v jiné vzdálennosti

Odkaz ke komentáři
nejspíš ti škrtají ty zajišťovací zobáčky, které se odjišťují dobrým uzazením volantu, takže teď je máš napůl.

Zkontroluj mezeru mezi volantem a sloupkem řízení, pokud by byla velká, je potřeba povolit imbus zespoda slouku, pak sundat vrchní kryt a pod ním povolit torš, který drží páčky - tím se dá pak hýbat kroužkem od nebo k volantu.

Problém je v tom, že některé volanty a tyče řízení mají trošku jiný kužel a tím sednou v jiné vzdálennosti

 

 

Děkuji za radu :D byl to přesně tenhle problem :D už je po lupání a křupání :blink:

ještě jednou díky :P

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

zdravím tu ač je to zastaralé téma dnes jsem dostal volant OII rs face a po nasazení mi lupe v kroužku.. Zjistil jsem, že na kroužku je pružinka co se po nasazení volantu zatlačí a tudíš v kroužku nelupe. Takže asi posunout kroužek blíž k volantu. Další věc je, že na kabelu od volantu jdou 2 žluté k airbagu potom je tam klakson a nakonec černý placatý konektor a ten nevím co je??? děkuji moc za inf

Na fotce je v kroužku ty spirála.

 

Dnes 1.6.2013 vyřešeno posunul jsem kroužek blíž povolením imbusu a je klid. Jen doufám, že se kroužku nic nestalo.

post-27276-0-15380100-1370095612_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...