Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahojte, chcem sa opytat ci ak kupim AGM baterku do auta kt nema Start-Stop ci to bude korektne dobijat aj AGM baterku nakolko tato sa dobija az 14,9V narozdiel od beznej baterky. Dokonca u niektorych Skodoviek kt ale maju Start-Stop a od vyroby tam bola z nedostatku AGM baterii dana normalna mokra baterka, je po vymene za AGM nutne online prekodovanie(je na to TPI) Z toho mi pride ze nemalo by byt celkom jedno aku baterku da clovek do auta aj ked povodny zamer je "urobit" autu lepsie kvalitnejsou baterkou vysledok nemusi byt zhodny so zamerom... Vie mi k tomu dat niekto relevantnu odpoved? napr. ze ked chcem dat do normalneho auta AGM baterku musim vymenit alternator? alebo staci prekodovat nieco? alebo ani nie je co prekodovat v aute bez StartStop? Vdaka

Odkaz ke komentáři

Ja som pisal o novej baterke z prvovyroby...(varta to bola) a ked som menil tak opat len originál(prisiel banner) a potom som vymenil auto (za nové z obchodu :-) len aby sme sa pochopili... )a opat sa to zopakovalo( od výroby varta)... 1,5 roka 90 tis km a baterka opat v stave ze po cca 20 min vypne kvoli nastartovaniu nezavisle kurenie a potom vacsinou nastartuje ale už sa stalo že aj nie... ak by som nemal nezavisle kurenie tak ta baterka bude žit este asi par rokov ale bohudík kurenie mám a chcem si uzivat celodenne teplo v aute... :-)

Odkaz ke komentáři

Inak... Vie mi niekto z tu pritomnych odbornikov povedat co sa stane po prekodovani Sprava programovych verzi (SVM) funkcia 3 Provedeni prestavby a dodatecne vybavy ktorym sa prepise PR cislo "S60" na PR cislo "S5C" u auta so StartStop systemom? A ma auto bez StartStop systemu vobec RJ akumulatoru alebo to maju len auta so StartStop systemom? Resp je rozdiel v nabijacom prude alternatora u auta S a BEZ StartStop systemu?

Odkaz ke komentáři

Ja by som AGM do auta bez SS nedával. Čo viem, tak AGM batérie sa aj u konkurencie kombinujú jedine s SS, kedy je v autách riadiaca jednotka, ktorá dobíjanie riadi. Autá bez SS špeciálnu RJ aku nemajú. Rozdiel v dobíjacom prúde neviem či bude, celkovo dobíjanie u áut s SS riadi už spomínaná RJ aku.

SVM so zmenou S60 na S5C robila jedine to, že sa prekódovala RJ aku na použitý typ batérie, pretože bola séria áut s SS, ktoré mali inú batériu z výroby, než sa štandardne dávala k SS.

Ja by som na tvojom mieste dal klasickú baterku a bohužiaľ sa zmieril s tým, že ju budeš musieť meniť každé 2 roky :o

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...