Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

166 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

OK. Prejdem si ešte celý uzol aby som vedel akú podvolantovú jednotku a aký kabel kúpiť..možno sa ešte niečo opýtam. Zatím dík.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
On 1. 12. 2009 at 10:49 PM, 160R said:

omicron: Áno ďakujem, Joska ťa predbehol :smich:

Ja som medzitým bádal, prelustroval som cca 20 áut rôznych výbav MR09 aj MR10, a empiricky som dospel k nasledovnej identifikácii podvolantových RJ podľa indexu:

• CP, CQ = podpora PP a tempomatu, len pre autá bez snímača uhla natočenia volantu pod volantom(MR10)
  • CM, CN = podpora PP a tempomatu, len pre autá bez snímača uhla natočenia volantu pod volantom(MR09)
  • CD, CH = podpora PP, tempomatu aj multi volantu, pre autá bez snímača uhla natočenia volantu pod volantom(MR10)
  • CF, CH, CK = podpora PP, tempomatu aj multi volantu, pre autá so snímačom uhla natočenia volantu pod volantom(MR09)

Je zvlášte, že sa jednotka s indexom CH sa objavuje aj v MR09, aj MR10. Výbavovo aj časovo takmer identické autá MR10 boli raz osadené RJ s indexom CD, raz s indexom CH :smich:

Takisto zaujímavá info je tá, že v prípade poruchy alebo závady podvolantovej RJ v rámci záruky, ide objednať ako nový diel len už len index CD alebo CH.

V každom prípade, od dnešného dňa úspešne "multivolantujem" aj ja - použil som tú s indexom CD :)

Ahoj, prepáč že píšem takto...

Chcem sa opýtať ohľadom výmeny volantu za multi. Mám O2 facelift mr2009. Multi volant aj káblik už mám, potreboval by som jednotku. Avšak z komentov som trochu zmätený.

Potrebujem na moje auto RJ CH ? Ak áno, CH je pre modelový ročník 2009, ale aj pre 2010. MR2009 má pritom snímač uhla natočenia volantu pod volantom, ale MR2010 má tento snímač na servoriadení. Teda rovnaká RJ CH pre rozdielne typy ?

Je pravdivý koment od "ladislav220", že k elektronickému modulu 1K0-953-549-CH je potrebné ešte dokúpiť snímač uhla riadenia 1K0-959-654 ?

Dík moc za odpoveď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano potřebuješ podvolantovku s indexem CH (původní sem měl CN) a snímač úhlu 1K0 959 654 bys měl mít v autě. Taky mám MR 09 a volant sem si dodělával.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím chalani,

Škoda Octavia 2 combi, facelift, 1.8 TSI, manuál

Tak mám po výmene volantu v servise. Bohužiaľ ma informovali, že ovládanie MAXIDOTU z volantu nefunguje, pretože tam mám originál páčku s ovládaním palubného počítača. Vždy keď som sa niekoho pýtal, dostal som odpoveď, že potrebujem iba volant, káblik a CH jednotku. Že to nebude fungovať 100 percentne, to už mi nikto nepovedal :)

Chcem sa teda opýtať, musím zhánať ešte páčku pod volant a celé to nechať znovu rozobrať, alebo sa to dá nakódovať, resp. nejak inak upraviť ?

Dík za odpoveď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hm, tak musím nájsť niekoho, kto sa tomu rozumie a nie značkový servis. Tam tomu nerozumejú. Navyše volant namontovali nakrivo, musia ho uvolniť a namontovať narovno. Im je všetko jedno, hlavne že zaplatíte. 

Je to humus.

ka_r_los, ďakujem za tip.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nechcem byť nejaký konkrétny, proste Škoda servis Žilina ;)

Nevedia to spraviť, pretože mám modelový ročník 2009, tzv. medzikus. Je to karoséria facelift ale hardware je ešte predfacelift. Aspoň teda podľa ich vyjadrenia. Takže sa s tým nedá nič robiť. Volantom môžem ovládať rádio a tak dvihnúť telefón. Nič viac. Rolovacie tlačítko na pravej strane nereaguje na nič. A tiež navigácia sa nedá ovládať.

Keby som to vedel skôr, nechám tam pôvodný obyčajný volant :(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Máš v autě FL maxidot ? Napiš třeba "cosby" nebo "DIAGNOSTIK." třeba ti pomůžou a máš to k nim cca hodinu cesty.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Skúsim ešte jedného týpka, už som raz u neho bol, keď mi v tom istom servise nevedeli opraviť poruchu osvetlenia v batožinovom priestore.

Vtedy to ten chalan opravil cca za 15 min. Problém bol v zámku piatych dverí. V servise na to neprišli.

Tak ak mi nepomôže on, tak skúsim napísať na fórum.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ešte som so servisom volal ohľadom faktúry, tak k tomu volantu dodali, že nie že by ho nevedeli nakódovať, ale konkrétne moje auto ani neponúkalo možnosť nakódovať volant. Auto som kupoval v roku 2009 nové v autosalóne Škoda. Celé sa mi to nejak nezdá. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

RR Tonery

Kvalitní alternativní tonery za skvělé ceny. Vyzkoušeno s doporučeno OctaviaClubem. Pro členy a uživatele diskuzního fóra OctaviaClubu sleva 10%

• RR Tonery Eshop
  • Potisk triček a mikin

Sítodílna - Ekologický potisk textilu, šití triček z českých látek.Tiskneme již od 1 kusu.

• SÍTODÍLNA
  • Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.