Přejít na obsah

Žárovky H7


Guest Tomas207

Doporučené příspěvky

Jiný kraj, jiný mrav;-)

 

Já bych si zase nekoupil ty z Kaufu za 6 éček, byly by to pro mě vyhozené peníze.

Mezi žárovkami jsou velké rozdíly a to jak ve svítivosti, tak kvalitě. Kupa těchto typů žárovek z hypermarketů nejen že zrovna moc dobře nesvítí, ale hlavně jsou natolik nekvalitní, že můžou poškodit světlomet a tím se pak stanou zatraceně drahé :huh:

 

Odkaz ke komentáři

Jiný kraj, jiný mrav;-)

 

Já bych si zase nekoupil ty z Kaufu za 6 éček, byly by to pro mě vyhozené peníze.

Mezi žárovkami jsou velké rozdíly a to jak ve svítivosti, tak kvalitě. Kupa těchto typů žárovek z hypermarketů nejen že zrovna moc dobře nesvítí, ale hlavně jsou natolik nekvalitní, že můžou poškodit světlomet a tím se pak stanou zatraceně drahé :huh:

 

 

nejaky argument,kde taka ziarovka poskodila svetlomet ?

 

ak by bol,tak kupim nejake normalne..

 

sice sa mi vobec neche rozoberat pravy svetlomet,kedze sa k nemu neda vobec dostat

Odkaz ke komentáři

To Per:

 

no např. mě osobně v začátcích mých testování s žárovkami. Koupil jsem jakousi "suprovku" hodně do modra v Baumaxu myslím. Samozřejmě ty žárovky špatně svítily, ale hlavně se jedné jaksi roztavila část u konektoru a vzala sebou i patici u světla...

 

Jinak myslím společnost Automotive lighting ve spolupráci s nějakým časopisem o autech vydala hezké čtení o žárovkách a tam také uvádějí žárovky, které mohou zapřičinit poškození světlometu.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Diky moc ;-) Premyslel sem, ze bych od nich vzal i H1 a W5W do obrysovek. V mondeu je v kazdem svetle po dvou h1 +h7, takze by se to sie trosku prodrazilo, ale mam rad, kdyz je to vsechno od stejneho vyrobce a stejna rada. Zaroven musim najit jeste nejake schopne STK, kde by mi byli schopni seridit svetla. Ford servis to evidentne neumi...

Odkaz ke komentáři

Popis kontrolní stěny:
a - podélná osa vozu
b - rovina na které stojí vůz
c - vodorovná osa světlometů
d - rozhraní světla a stínu tlumených světlometů
A - rozteč svislých os světlometů (1010mm)
B - vzdálenost vodorovné osy světlometů od roviny, na které stojí automobil
C - střed světlometu
D - bod, ve kterém se lomí rozhraní světla a stínu při světle tlumených světlometů pod úhlem 15 stupňůpost-48446-0-65599900-1486909847_thumb.gif

 

 

Příprava se sestává z překreslení schématu obrázku na stěnu. Odměříme si vzdálenost středu světlometů od země ( čáru © naneseme na stěnu, 60mm pod ní nakreslíme čáru (d). Dále nakreslíme středovou čáru (a) a na každou stranu odměříme 505mm protínající se čáry nám dají 4 body (dálkové, tlumené).

Odkaz ke komentáři

Hmm no tak to jsem zvědav jak to provedu to nastavení dálky.

U těchto světel není moc variant nastavení jednotlivých světel. Co vím tak jenom komplet celá parabole stavěcíma šrouby Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Možná už jste si to taky uvědomili.

Neskutečně mě štve jedna věc.

Ten obrázek od Firee najdeme na internetu na každém kroku, všude se to řeší, návodu je plno.

Ale nikde jsem nenašel popis, jak zajistit přesnou podélnou osu auta před měřením - a na tom sakra záleží, jestli potom obě světla budou v ose nebo obě budou mít sice správný sklon i rozteč, ale budou svítit do strany. Nebo to někdo někde našel?

Ještě na starém žiguláku jsem to dělal tak, že jsem si rozměřil půlku zadního i předního okna, udělal jsem na skle fixou svislou čáru a pak pohledem za autem jsem určil průmět středů těch namalovaných čar na měřící stěnu.

 

Odkaz ke komentáři

no já nevím co je na tom nejasného, sám jsem si podle toho obrázku seřizoval světla. Najedeš kolmo ke zdi, každé světlo je vzdáleno 55 cm od středu, pak změříš výšku světel a uděláš 6 cm nižší čáru no a pak je seřídíš světla aby světelný lom byl v požadovaném úhlu 15°.

Jak si zjistíš podélnou osu auta je tvůj problém, já to dělal tak, že jsem otevřel kapotu, změřil šířku nárazníku mezi světly a v půlce udělal značku a tu jsem promítl na zeď, jak prosté. Výsledek byl ten, že jsem se ptal na STK, když jsem byl na podzim, jestli mám správně seřízené světla, technik mi na ně hodil měřák a říkal, že naprosto přesně ...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...