Přejít na obsah

Zkušenosti a srovnání


Doporučené příspěvky

Posouvání po garáži - parkuji v hromadné garáži. Na místo se dostanu po dvou manévrech mezi zaparkovanými auty a zdmi . Na místě pak mám 10cm od zdi na pravém boku a 30cm od sousedního vozu. při manévru je potřeba hlídat asi 5 míst kde si mohu štrejchnout... takže rychlost auta je asi 0,1km/h :smich: a jinak než přes spojku ji nedocílíte... k tomu jsem nemusel u 1,8TSI se ani dotýkat plynu, stačilo se spojkou pohybovat kolem záběru a postrčit auto když bylo vše OK. 1,4TSI to nedá, na volnoběh prostě přes spojku auto neutáhne a má tendenci chcípnout.

 

Pokud v 1500ot zařadíte vyšší rychlost, dáte plyn na zem tak do 2-2,5 zrychluje plynule ale nic moc - pak přijde citelný kopanec do zad alá staré TDI 1,8 zrychlovala plynule, ten kopanec tam nebyl... prostě objem ničím nenahradíš...

 

Co je famozní a naprosto nechápu je spotřeba... Je tak o 2-3 litry menší než 1,8TSI... Pokud není Praha zasekaná, ukazuje počítač 5 - 6 litrů. Jižní spojkou z jednoho konce Prahy na druhý a zpět za 4,7... Praha - Benešov a zpět za 4,8... běžné cestovní tempo s ostatními 90-120 Km/h...

 

Nedá mi to tak musím reagovat kolega asi nepostřehl že píšeš o popojíždění v garáži. A přece každý ví že po garáži nebo garážích se jezdí jedině plný plyn. Kde jsi to viděl jen přes spojku?

 

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...

zdravim.mam auto 2 roky,najeto 37000.motor 103 kw...jsem naprosto spokojen s vykonem a spotrebou,ta se pohybuje kolem 6,5 litru a to auto nijak nesetrim.co me vadi a to dost,je treba chod motoru na volnobeh.nekdy o motoru ani nevim,nekdy se z nej ozyvaji takove ruzne cvrdlikani atd.nekdy to prestane,kdyz seslapnu spojku,nekdy pomuze pridat plyn a ubrat.....dalsi vec-stava se mi,ze auto nastartuju-neni ohrate,ale venku treba 15 stupnu...motor ma 1200 otacek.....chcipnu,nastartuju a pohoda 900 pak spadne po ohrati na 800.zvuk-asi turba..kdyz pridam a uberu rychle plyn,je slyset takovy mohutny vydech,je to neco jako maj sportovni auta blow off ventil...predpokladam,ze tento motor ho nema.....kdyz jsem byl na servise ve 30,vsechno presne takhle jsme jim popsal....po hodine mi bylo zdeleno,ze auto je v naprostem potradku.takze asi nezbyva nic jine,nez si zvyknout...budu rad za kazdy komentar...treba ma nekdo podobne problemy a opravdu to je jak panove ve skode rikali-normalni.hezky den

Odkaz ke komentáři

blow off ventil tam je, musí, je to normální projev, protože turbo má setrvačnost a tlačí i po ubrání plynu, takže někam ten tlak jít musí, tedy ven


Spojka? to už jsem ti psal dvakrát, crdlikání se ozývá na lamele, je to kvůli tomu, že je to motor s přímým vstřikem a toto přímé vstřikování reaguje i na nepravidelný chod, kdy se snaží různou dávkou vstřiku do jednotlivých válců eliminovat nepravidelnosti, je to patrné především na volnoběh, takovým jako rozhádaným chodem. Tyto "záškuby" se přenáší do převodovky, opět nejvíce patrné na volnoběh, na převodovce je má eliminovat lamela a ta to dělá někdy dobře a někdy nee, mě osobně to už nezvládala vůbec, tak byla v rámci záruky vyměněna za jinou.

Od tý doby mi jde taky spojka více ztuha, ale zase je na ní najeto už 190.000 km a zatím drží, tedy s podobnými projevy jak píšeš, ale v mezích akceptovatelnosti.

 

Chod motoru je tady popsán již několikrát a odkaz máš

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Něco ke spotřebě 1.4 TSI 110 kW - poslední dlouhodobá při stavu tachometru 24 000 km:

5c5ea48bc018f_24025km.jpg.e82905a33d0da17a26a7be9766e40bec.jpg


 

Minulou sobotu čistě dálniční sólo jízda poklidným tempem okolo tachometrových 130 km/h => Praha D0 (exit 28) - Ostrava D1(exit 354):

IMG_0991.JPG.4b99a85e4af4b369dba60d1e083bb06f.JPG

Upraveno uživatelem Pawouk01
Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...