Přejít na obsah

Rozbitá spínací skříňka, kde sehnat díl


Doporučené příspěvky

Zdravím,

z ničehonic se mi rozbilo zapalování, dojel jsem a již nenastartoval, spínací skříňka zůstala v poloze "1", i přes to že jsem vyndal klíček atd...

 

Po celkem zdlouhavém rozebírání jsem našel příčinu. Vložka spínací skříňky, (viz fotky) se rozbila a utrhl se trn který ovládá elektronickou část (http://www.skoda-dily.cz/eshop/4b0905849-spinaci-skrinka.html).

 

Bohužel jsem nikde nenašel označení tohoto dílu. Ani v ETKA, ani v dílenské příručce neni tento díl zobrazen.. Kompletní sada vložek (http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1u1800375da-sada-vlozek-zamku-oe-19692.html) tento díl také neobsahuje.

 

 

Neznáte někdo označení tohoto dílu? Případně v jaké sadě je obsažen? Máte s tím někdo zkušenosti, odvážili byste se to pokusit svařit (nejspíš hliník)...

 

Díky

Zdeněk

post-6689-0-24651900-1392484314_thumb.jpg

post-6689-0-12917400-1392484333_thumb.jpg

post-6689-0-46450300-1392484349_thumb.jpg

post-6689-0-63517400-1392484364_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

mám možná podobný problém, chtěl bych se zeptat. Jak přesně se to projevovalo? U mě, když jsem nastoupil do auta a otočil klíčem, myslím, že jsem slyšel cvaknutí jako když něco praskne. klíč se dostane do krajní polohy (startovací) aniž by na to startér nějak reagoval a naopak, když ho otočím zpět a vyndám, kontrolky pořád svítí a větráky foukají. můžu točit klíčem jak chci, vyndavat zandavat a ani se nepustí starter ani se nevypnou kontrolky. díky

Odkaz ke komentáři

Ahoj, no projevilo se to náhle a už se s tim nedalo nic dělat. Podle popisu budeš mít přesně to samé.

 

Vyřešil jsem to rozebráním, koupením http://www.skoda-dily.cz/eshop/1j0419959a-zamek-rizeni.html , odvrtáním starého zámku řízení (ne FABky, ta se jen vyndá a zůstane původní) a výměnou.

 

Tento díl obsahuje i elektronickou část, tudíž doufám, že budu mít od zapalování aspoň na 10 let klid :)

 

Až to budeš odvrtávat (jsou tam dva trhací šrouby), tak se to vyplatí vrtat z boku přes ten zámek řízení (je to mnohem poddajnější slitina)... a dobrej přístup. Prostě provrtat ten zámek včetně šroubu... Ono vrtat ze shora ten ulomovací šroub moc nejde, neboť by se to muselo vrtat dost ze šikma a vadí tam přístrojová deska. Oprava je to tak na hodinu, nezpomeň odpojit baterii než budeš sundavat airbag...

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...